Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

Jak Večerník informoval již na podzim loňského roku, tento problém stál za rozpadem osadního výboru v Žešově během léta 2018. Hádky mezi obyvateli této příměstské části Prostějova způsobil starý most přes dálnici D46, který magistrát už před dvěma lety nechal z bezpečnostních důvodů uzavřít. Toto přemostění sice nikdy nebylo využíváno pro větší dopravní provoz, přesto jeho uzavření vyvolalo velké emoce. A právě na podzim 2018 se ho magistrát rozhodl za jedenáct milionů korun opravit. Jestli si ale někdo z Žešovských myslel, že most bude sloužit i pro motorová vozidla, plete se!

Post by: Martin Zaoral

 Plná obřadní síň konického zámku se sešla při setkání občanů s představiteli města, které se konalo minulou středu. Tématem byla probíhající rekonstrukce bývalé sokolovny a její následné využití coby nového komunitního centra. Lidé byli seznámeni s průběhem oprav a následně došlo na živou debatu o budoucím využití někdejšího společenského centra, které dlouhá léta jen chátralo.

Post by: Michal Kadlec

 Radní na svém jednání minulé pondělí 11. února schválili rozpočtové opatření ve výši 305 000 korun na úpravu projektu rekonstrukce Vrahovické ulice, kterou bude provádět Olomoucký kraj. „My jako město jsme vznesli určité požadavky. Například na přesun autobusové zastávky nebo na parkovací stání před obchodem za mostem. Tyto požadavky budou zapracovány do projektové dokumentace,“ vysvětlil uvolnění finančních prostředků Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Post by: Martin Zaoral

 Obec Laškov a její místní části Kandia a Dvorek by se měly dočkat nové splaškové kanalizace. Stoková síť bude propojená s nově budovanou ČOV Laškov. Dále je plánováno propojení kanalizace v Laškově a sousedním Pěnčíně. Splaškové odpadní vody z Pěnčína budou přivedeny a čištěny na nově vybudované ČOV v Laškově. Projekt aktuálně žádá o stavební povolení.

Post by: Michal Kadlec

 Buď byl opilý, nebo zfetovaný. Předminulý víkend někdo naboural do dvou zaparkovaných vozidel v Okružní ulici a od nehody ujel. Ne však daleko, policisté našli auto viníka odstavené jen kousek od nehody. Řidiče či řidičku však stále nenašli...

Post by: Michal Kadlec

 Majitele zánovního Mercedesu musel uplynulý čtvrtek ráno trefit šlak! Když přišel ke svému autu zaparkovanému u centra města, zjistil, že se na něm vyřádil dosud neznámý bezmozek. Policie teď pátrá po pachateli, který do laku vozidla vyryl hluboké rýhy.

Post by: Redakce

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podezírají policisté osmatřicetiletého muže z Vřesovic. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit v sobotu 9. února dopoledne tím, že i přes vyslovený zákaz řízení si jel z místa bydliště do jednoho z prostějovských supermarketů nakoupit.

Post by: Redakce

Na lince 156 bylo minulé pondělí 11. února přijato v dopoledních hodinách oznámení o muži, který před domem na pozemku města kácí stromy. Strážníci na místě událost potvrdili. Zkontaktován byl osmapadesátiletý muž. Uvedl, že mu větve túje bránily k pohodlnému zaparkování vozidla, proto vzrostlou dřevinu odstranil. Povolení ke kácení nebyl schopen hlídce předložit. Strážníci muže poučili o protiprávním jednání a o předání celé záležitosti správnímu orgánu k dořešení.

Post by: Redakce

Uplynulou sobotu 16. února po poledni zahlédla policejní hlídka cyklistu, který přejížděl železniční přejezd v Nezamyslicích ve chvíli, kdy na světelné výstražné signalizaci svítila červená a byly spuštěny závory. Jakmile projel vlak, policisté šestadvacetiletého cyklistu dojeli a zastavili. Cyklista se prý bál, že na vlakové nádraží nepřijede včas a vlak nestihne. Z tohoto důvodu se odhodlal koleje přejet i přes výstražná znamení. Protože muž jevil známky užití alkoholu, vyzvali ho policisté k orientační dechové zkoušce. Zkouška byla pozitivní s hodnotou 0,72 promile alkoholu.

Post by: Michal Kadlec

Více než padesát milionů korun putovalo v loňském roce do vybavení, budov i technologií Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Největší investicí roku 2018 byla rekonstrukce dětského oddělení v hodnotě dvacet milionů korun. Ještě vyšší částka poputuje v letošním roce do výstavby čtvrté stanice LDN a investici za tři desítky milionů plánuje nemocnice i do přístrojového vybavení. Celkově by se tak letos nemocnice měla dočkat investic ve výši okolo 55 milionů korun.

Post by: Michal Kadlec

Na prosincovém jednání zastupitelstva bylo vedení města peskováno ze strany opozičních zastupitelů kvůli neutěšenému stavu budovy Společenského domu. V tu dobu ještě nebylo jasné, s jakým výsledkem skončí soudní spor se společností Manthellan, který jakékoliv zásadní opravy blokoval. Primátor František Jura (ANO 2011) tehdy připustil, že „Kasko“ je skutečně v zoufalém a katastrofálním stavu. Nyní však přiznal, že tento výrok byl chybný...

Post by: Redakce

Celkem 688 000 korun pro organizaci ochránců přírody Iris uvolní v letošním roce město Prostějov na ekologickou výchovu, vzdělávání a osvětu. Tuto částku minulé pondělí schválili radní.„Půjde o 160 programů pro děti mateřských a základních škol v délce šedesáti minut a 160 programů pro žáky základních a studenty středních škol v délce devadesáti minut, dále o deset akcí pro veřejnost, konkrétně pro rodiče s dětmi, a pět akcí pro seniory. K oblíbeným akcím pro rodiče a děti patří například odemykání studánek, vycházka po Velkém Kosíři nebo hrátky v botanické zahradě.

  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...