Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Dne 18. března tohoto roku po šestnácté hodině se vloupal v té době neznámý pachatel do nákladního automobilu značky Mercedes-Benz zaparkovaného v Brněnské ulici v Prostějově. Z místa u sedadla spolujezdce poté odcizil tašku čtyřiašedesátiletého cizince. S taškou muž přišel i o osobní doklady, notebook, dvě platební a čtyři tankovací karty a finanční hotovost 500 euro a 22 tisíc maďarských forintů.

Post by: Redakce

Za uplynulý týden vyjížděly hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 525 korun.

Post by: Redakce

Před polednem ve čtvrtek 11. července měl dosud nezjištěný pachatel odcizit batoh z neuzamčené dodávky ve volně přístupném firemním areálu ve Svatoplukově ulici v Prostějově. S batohem poškozený osmačtyřicetiletý muž přišel i o mobilní telefon, power banku a peněženku s osobními doklady, dvěma platebními kartami a finanční hotovostí tisíc korun.

Post by: Redakce

Strážníci odchytávali za uplynulý týden dva malé srnce a jednu poštolku. První případ nalezeného srnce byl v ulici Pod Vinohrádkem, kdy malé srnče vlezlo oznamovatelce do psí boudy a nechtělo vylézt ven. Druhý odchyt srnčete prováděla hlídka ve Vrahovicích za fotbalovým hřištěm. Tam jej našel oznamovatel a vyrozuměl městskou policii. Ve večerních hodinách bylo také přijato oznámení o malé poštolce, která přistála na zahradě domu. Hlídka si malého opeřence převzala od oznamovatelky. Vše dobře dopadlo a všechna zvířata byla předána ochráncům přírody.

Post by: Martin Zaoral

Opravená hřbitovní zeď se stala předmětem sporu v Kralicích na Hané. Jeden z jejích občanů ji kritizoval. Mimo jiné upozorňoval na trhliny v omítce a údajné záměrné poškození chodníku ze strany stavební firmy.

Post by: Michal Kadlec

V pátek 12. července o půl třetí odpoledne došlo na cyklostezce v ulici Sádky v Prostějově k havárii jednašedesátiletého cyklisty. Muž vše sváděl na příruční tašku, která se mu zapletla do „špic“ kola. Za chvíli se ovšem prokázalo, že senior byl navíc úplně namol!

Post by: Martin Zaoral

A je to tady! Jak už Prostějovský Večerník informoval, od pondělí 15. července bude uzavřen most přes řeku Romži ve směru z Ptenského dvorku na Stražisko. Ten bude v průběhu týdne nahrazen provizorní lávkou.

Post by: Martin Zaoral

Dokážete si představit zastřešené Václavské náměstí? Něco podobného vyrůstá u Kostelce na Hané. Jasné obrysy tam již nabírá skleník na pěstování rajčat o rozloze 5,1 hektaru.

Post by: Michal Kadlec

V brzkých ranních hodinách v neděli 21. července zaměstnal hasiče požár nevelkého rozsahu v kuchyni rodinného domku v ulici Zádvoří v Konici. Skutečně se nejednalo o žádný velký oheň, o to horší a nemilé překvapení čekalo záchranáře uvnitř nemovitosti. Na zemi ležela popálená majitelka domu!

Post by: Michal Kadlec

Jarní zápisy do základních i mateřských škol v Prostějově proběhly nadmíru úspěšně. Problém, který je však viděn spíše optimisticky, je v tom, že do prvních tříd základních škol a hlavně do mateřinek se přihlásilo letos více dětí, než je současná kapacita. Proto není divu, že drtivá většina ředitelů či ředitelek požádala prostějovský magistrát o udělení výjimek na zvýšení počtu žáků v jednotlivých třídách. A radní na svém úterním zasedání veškeré žádosti vyřídili kladně a výjimky schválili.

Post by: Redakce

Nepovedená sebevražda za mřížemi a další soudní proces za neuvěřitelnou sérii zlodějen po celé Moravě. To vše nyní tíží nenapravitelného chmatáka Marka Trávníčka z Prostějova, který minulé úterý společně se svým kumpánem Danielem Jarošem znovu stanul před senátem Okresního soudu v Prostějově.

Post by: Michal Kadlec

 Hasiči v sobotu 13. července zachránili z vysílače osobu zasaženou elektrickým proudem. Z osmdesátimetrové výšky dostali zpět na zem kolem poledne zraněnou dívku hasiči-lezci.

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.