Dobré ráno, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Redakce

Strážníky městské policie hned třikrát během jediného dne pořádně zaměstnal pětatřicetiletý bezdomovec. Nejdříve v jednom z prostějovských supermarketů spořádal mezi regály jídlo za tři stovky, poté ve zbytku dne obědval v restauraci, nakonec popíjel v baru vodku s pivem. To vše pochopitelně bez placení! „Nemám prachy,“ oznámil vždy překvapené obsluze.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 4. listopadu dopoledne bylo přijato oznámení o drobné krádeži v obchodním domě v Olomoucké ulici. V zadrženém pachateli byl strážníky zjištěn šestačtyřicetiletý cizinec.

Post by: Redakce

Minulé úterý 6. listopadu v dopoledních hodinách zastavila policejní hlídka v Průmyslové ulici vozidlo Mercedes Benz, které řídila sedmapadesátiletá žena. Provedená dechová zkouška pro ni nedopadla dobře, protože nadýchala při obou měřeních 0,34 promile alkoholu v dechu. S tím asi trochu počítala, protože se policistům doznala, že alkohol požila. Pokračovat v jízdě jí hlídka zakázala a také jí zadržela řidičský průkaz. Případ bude k dořešení postoupen příslušnému správnímu orgánu.

Post by: Redakce

Hříšník pod vlivem drog za volantem osobního vozidla byl zastaven a kontrolován minulé úterý 6. listopadu ve večerních hodinách v Bedihošti. Po kontrole dokladů byl čtyřiatřicetiletý řidič vyzván k provedení orientačního testu na přítomnost jiných návykových látek. Ten byl pozitivní na amfataminy, metamfetanimy a canabisové látky. Řidič doznal, že z neděle na pondělí vykouřil jednu cigaretu marihuany. Lékařskému vyšetření se na výzvu policistů odmítl podrobit. Byl mu zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda a případ bude řešit správní orgán.

Post by: Michal Kadlec

Má zaměstnání a stále žije běžným rodinným životem. A nadále bude... Muž z Prostějova před několika týdny prožil okamžik, kdy se mu za jediný den nebývalé štěstí převrátilo v čiré zoufalství. Své jméno odmítl prezentovat, nicméně krátce popsal chvíle, po kterých vážně uvažoval o sebevraždě!

Post by: Redakce

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených miminek získalo v uplynulém týdnu dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Celkem dvanáct nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě 24 tisíc korun převzal od Nadace Křižovatka na nově zrekonstruovaném dětském oddělení primář MUDr. Josef Tenora.

Post by: Martin Zaoral

Tenhle STÍN MINULOSTI je stále hodně na očích a vzbuzuje řadu otázek. Přímo uprostřed Smržic poblíž rušné křižovatky se nachází přízemní ruina velkoryse pojatého rodinného domu. Jde o někdejší sídlo kolotočářské rodiny Finkových, které před šesti lety kompletně vyhořelo. Škoda se tehdy odhadovala na pět milionů korun. Stav nemovitosti stejně jako excesy některých členů této rodiny nasvědčují, že její finanční situace není vůbec růžová.

Post by: Michal Kadlec

Současná náměstkyně prostějovského primátora pro dopravu Alena Rašková (ČSSD) odjela uplynulý pátek na Krajský úřad Olomouckého kraje jednat o dopravních investicích v Prostějově na rok 2019. A vrátila se s velice optimistickou zprávou. Večerník byl první, s kým se o novinky exkluzivně podělila!

Post by: Michal Kadlec

A znovu! Nezaměstnanost po celém Olomouckém kraji znovu výrazně poklesla a v Prostějově se dokonce podíl lidí bez práce dostal na historické minimum 2,2 %! Během října se tudíž celkový počet uchazečů o zaměstnání v kraji snížil o 3,2 % na 13 235 osob, počet hlášených volných pracovních míst se snížil o 2,7 % na 11 254 osob a podíl nezaměstnaných osob klesl o 0,1 procentního bodu na 3,0 %. Skutečnost vyplývá z aktuální statistiky o vývoji nezaměstnanosti.

Post by: Tomáš Kaláb

Naprosto unikátní renovace fasády místního kostela probíhá už druhým rokem v Žešově. Ona unikátnost nespočívá v bůhvíjaké technologii, ale faktu, že celou akci obstarávají pouze dva nadšenci bez jakékoli finanční podpory veřejných institucí. „Do nákladů počítáme pouze materiál, tedy nátěrové hmoty a další přípravky, ostatní včetně naší práce je zdarma,“ přechází nelíčený údiv mávnutím ruky Marek Vařeka.

Post by: Michal Kadlec

Strážníci v Prostějově opět žádají doplnění svých řad. „Během prosince ukončí na vlastní žádost služební poměr jeden z dosavadních strážníků, takže za něj urgentně hledáme náhradu a doplnění stavu,“ vysvětlil Večerníku Jan Nagy, velitel Městské policie Prostějov. Podle jeho slov se ale možná nebude jednat o jedinou snahu získat v Prostějově nové strážníky.

Post by: Michal Kadlec

Jediné štěstí, že se nestalo nic vážného, protože jinak se tento případ dá považovat za velice úsměvný... Předminulou středu volal policistům rozrušený muž z Kostelce na Hané a upozornil je, že někdo v okolí jeho domku cosi pálí. Aktivní chlapík si ale nevšiml, že hoří za jeho zády a přímo u něj doma!

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...