Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už je to skutečná tradice! Se stejně železnou pravidelností s jakou můžeme slavit Vánoce, Velikonoce, začátek prázdnin či otevírání svatomartinského vína, sklízí Policie ČR každoročně v polovině září úrodu marihuany na farmě v Ospělově na Konicku. Zde ji pěstuje známý propagátor konopného léčitelství Dušan Dvořák, který si na marihuaně založil svůj výnosný byznys. Tvrdohlavý muž, který se vyhnul vězení jen díky tomu, že byl uznán nesvéprávným, nyní chce celému humbuku s trávou dát oficiálně i duchovní rozměr. Proto v polovině července požádal Ministerstvo kultury ČR o registraci své Konopné církve...

Ví to snad každý, kdo měl někdy co do činění s podsvětím. Dnes už prakticky nemá cenu krást auta, přepadávat banky, vylupovat rodinné domy. To vše je příliš riskantní a moc to nenese. Pokud si chcete skutečně vydělat solidní peníze, vrhněte se na pěstování marihuany. Ne každý na to má „koule“ a o zákazníky rozhodně nouzi mít nebudete. Své by o tom mohl vyprávět například Roman Vaněk, který si v současnosti odpykává devítiletý trest za pěstování vysoce kvalitního konopí, které policisté objevili ve sklepě bývalé kotelny na okraji Plumlova. Cena zabaveného konopí se tehdy odhadovala na tři miliony korun. U Dušana Dvořáka, který je oficiálně ve svých příjmech odkázán na invalidní důchod, policisté zasahovali už šestkrát. Zatímco Vaňkovi kriminalisté na jeden zátah zabavili „pouze“ tisíc rostlin, v případě Dvořáka to už za uplynulé roky bylo víc jak třikrát tolik.

Zatímco jeden sedí, druhý si užívá svobody. Jak je to možné?

Vysokoškolsky vzdělaný Dušan Dvořák totiž stále tvrdí, že rostliny pěstuje výhradně pro léčebné účely a stal se za ty roky velkým propagátorem léčivých účinků konopných mastí. Ty skutečně blahodárně působí na problematickou, stárnoucí a citlivou pleť či při různých kožních problémech. Lacino se však dají pořídit prakticky v každé lékárně. Podobně bylo prokázáno, že konopí pomáhá lidem postiženým zeleným zákalem, roztroušenou sklerózou, artritidou a mnoha dalšími nemocemi. Právě těmito všeobecně známými fakty Dvořák obhajuje svoji velkopěstírnu marihuany. Těžko mu věřit. Zatímco masti se vyrábí z takzvaného technického konopí, které neobsahuje větší množství psychotropního THC, Dušan Dvořák se dle policie na své zahrádce zaměřil na marihuanu s vyšším obsahem THC navozujícího změněné stavy vědomí.

Před třemi roky to vypadalo, že se svými aktivitami skončí. Po opakovaných marihuanových dožínkách mu reálně hrozilo, že stejně jako Roman Vaněk skončí za mřížemi. Nicméně soudní znalkyně potvrdila, že psychicky nemocný Dušan Dvořák ztratil kontakt s realitou a proto nebyl schopen domyslet následky svého jednání. Po letech excentrického chování a velkohubých prohlášení tehdy obžalovaný u soudu působil skutečně pokorně. Vše nasvědčovalo tomu, že by se situace kolem něj mohla uklidnit.

Nestalo se. Naopak Dušan Dvořák prohlásil sám sebe za velekněze Konopné církve. „V polovině května proběhl v Praze ustanovující Sněm Konopné církve (KC) a volba statutárních zástupců jednotlivých konopných farností. Přijato bylo na pět stovek členů, z toho zhruba čtyři sta z České republiky,“ uvádí se na webových stránkách www.konopnacirkev.cz. Během veletrhu Flora Olomouc rozbalil Dušan Dvořák na Wolkerově ulici svůj petiční stánek s náborovou kampaní do své sekty. Nyní se ji dokonce oficiálně snaží zaregistrovat. „Ve čtvrtek čtrnáctého července 2016 podali členové Konopné církve (KC) Návrh na registraci KC na Ministerstvu kultury ČR,“ píše www.konopnacirkev.cz.

Z výše uvedeného je jasně patrné, že o Dušanu Dvořákovi ještě uslyšíme. A to nejen po tradičních zářijových marihuanových dožínkách v Ospělově...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+7 #10 toNic 2016-08-31 12:18
Pane autore, nejsme hlupaci. Tohle co jste splodil, je jeden velky blabol. Problematice leciveho konopi evidentne nerozumite. Panu Dvorakovi zrejme zavidite, i kdyz nechapu co - soudni tahanice, publicitu, invalidni duchod ? No ale co me zarazi, ze nefunguje novinarska etika, za tu snusku lzi by jste mel na hodinu letet, protoze jako novinar jste naprosto neschopny lepe receno vsehoschopny. Mel by jste to zkusit v Blesku, tam lhare vylozene potrebuji, aby ohlupovali ty nejhloupejsi mezi nami.
Citovat
+8 #9 zdnck 2016-08-30 13:44
Trochu moc nepřesností v jednom článku. Dvořák byl uznán nesvéprávným, protože vyhrává soudy už přes 10 let a už to vypadalo, že je definitivně vyhraje a ČR bude muset platit k[zakázané slovo]i špatně definovaným zákonům.
"Ví to snad každý, kdo měl někdy co do činění s podsvětím." To má být co? Špatně postavená logická klička?
"Lacině v lékárnách" - opravdu ne lacině.

Nevím, co autora vedlo k tomu napsat takto emotivně zabarvený článek: jestli je nevzdělanec, co si myslí, že je konopí nebezpečné, nebo starý komunista, který si libuje v tom zakazovat lidem cokoliv a šikanovat je, nebo jestli osobně jede v konopném byznysu, který mu Dvořák rozbíjí.
Citovat
+4 #8 Milan 2016-08-29 10:31
:o :o ...ufff, to je ale blábol!.... :-x
Citovat
+4 #7 ZUDE 2016-08-29 00:52
A tohle psal kdo?
Žák zvláštní školy, nebo rozmrzelý důchodce?
Citovat
0 #6 M.G. 2016-08-28 09:05
Konopná církev......... ...už to signalizuje,že je to blázen plus 400 bláznů se v ní registruje.Toto není o policii,ale o bláznech..Léčeb né účinky konopí jsou zde také zcela vedlejší.
Citovat
+11 #5 Kavecky 2016-08-28 07:30
Takhle to dopadá , když napíše článek grafik. Hochu , když chceš něco psát, tak bys o tom měl něco vědět. Větší snůšku nesmyslů jsem dlouho neviděl.
Citovat
+10 #4 Ty mě taky 2016-08-27 14:33
Pokud si chcete skutečně vydělat solidní peníze, vrhněte se na pěstování marihuany.

Tahle věta zavání nabádáním k trestnému činu!
Citovat
+2 #3 Zeman 2016-08-27 14:26
když je THC v masti jé účinější než když je tam jen CBD když si [zakázané slovo]us tak si [zakázané slovo]us :D :D [zakázané slovo]ští češi ví [zakázané slovo]o ale plnou hubu keců "!!!!! nikdo tu neříká že chcem uplně obejít zakony nikdo tu neobhajuje pedofilství ale léčitelství ! VY TROSKY MODERÁTORSKÝ !
Citovat
+18 #2 nějakej Franta 2016-08-27 12:12
Takhle to dopadá, když někdo píše o něčem, čemu vůbec nerozumí. Zkuste srovnat účinky konopné masti zakoupené v lékárně, s účinky masti kterou někdo vyrobil doma z nelegálního konopí. Nechápu, jak někdo může někomu zakazovat, pěstovat rostlinu, která ještě navíc prokazatelně pomáhá lidem na spoustu vážných nemocí. To abychom vypálili všechny lesy a louky, protože v nich rostou halucinogenní houby.
Citovat
+10 #1 Honza 2016-08-26 21:50
Podívejte se na tyto odkazy na webu a bude vám hned jasné proč je pan Dvořák šikanován .......
Fénixovy slzy
http://zdravi-z-prirody4.webnode.cz/products/fenixovy-slzy-nejen-proti-rakovine/
Jak používat:
http://zdravi-z-prirody4.webnode.cz/products/fenixovy-slzy-otazky-a-odpovedi/
Citovat
  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne