Dobré odpoledne, dnes je středa 27.5.2020
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

hasiciKalamitní sněhová situace si v desítkách případů vyžádala pomoc  hasičů. Jen  během středečního dopoledne hasiči zasahovali v celém Olomouckém kraji a to zhruba u desítky dopravních nehod. K těm nejzávažnějším na Prostějovsku patří nehoda náklaďáku, který převážel hnojivo a zajímavostí je i pomoc zapadlé sanitce u Otaslavic, ke které dorazil vyprošťovací speciál.   

„Na Prostějovsku hasiči zasahovali u dopravní nehody nákladního vozidla, které po kolizi zůstalo převrácené na boku v poli. Vyžadované vyproštění uvězněného řidiče nebylo potřeba, ten se bez naší pomoci z automobilu dostal ještě před naším příjezdem. Vozidlo převáželo hnojivo, granulát draselné soli a došlo k částečnému úniku do půdy. O situaci jsme informovali zástupce životního prostředí,“ informoval Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Hasiči pomáhali i kolegům ze zdravotnické záchranné služby u zapadnutého sanitního vozidla nedaleko Otaslavice na Prostějovsku. „K pomoci zasahující jednotce dorazil vyprošťovací speciál z Prostějova. Ten byl také po pomoci využit pro vyproštění rovněž zapadnutého sypače SÚS nedaleko naší první události,“ dodal Zdeněk Hošák. Kromě nehod hasiči také  zasahovali u několika technických pomoci, spojených s pády stromů či větších větví. Dle aktuální předpovědi by se situaci již měla uklidnit, nicméně v případě nových událostí Vás budeme opětovně informovat.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments