Dobrý večer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Jednoho z Prostějovanů, který se bezprostředně po příjezdu prvních tanků vydal do ulic města s fotoaparátem v ruce, představoval i celoživotní kantor Miloš Čižmář. Podle svědectví dnes čtyřiasedmdesátiletého muže první tanky dorazily do Prostějova už ve středu 21. srpna. „Tehdy jsme bydleli v Křížkovského ulici. Bylo mi čtyřiadvacet let. Probudil mě tatínek, který byl dřív vzhůru. Bylo asi kolem deváté hodiny, vzal jsem foťák a šel.

Největší shluk lidí byl u hlavní pošty v Prostějově, kam přišel rozhněvaný dav vyjádřit nesouhlas s okupací. Sami vojáci nebyli nijak agresivní, spíš působili dojmem, že neví, kde jsou,“ popsal Miloš Čižmář, podle něhož mnozí z ruských vojáků byli na okupaci nachystáni přímo na našem území. „Tentýž rok jsem je potkal na Libavé. Tehdy byli velmi přátelští a nebyl problém se k nim dostat. Ale už koncem července byla na stejném místě závora,“ zavzpomínal Čižmář, který učil například v Kladkách, Určicích či Myslejovicích. Lidé jej mohou také znát z prostějovského divadla, kde si k důchodu přivydělává jako uvaděč.
 Speciální příloha SRPEN 68 V PROSTĚJOVĚ je nově v prodeji přímo v redakci 

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments