Příjemnou noc, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jednoho z Prostějovanů, který se bezprostředně po příjezdu prvních tanků vydal do ulic města s fotoaparátem v ruce, představoval i celoživotní kantor Miloš Čižmář. Podle svědectví dnes čtyřiasedmdesátiletého muže první tanky dorazily do Prostějova už ve středu 21. srpna. „Tehdy jsme bydleli v Křížkovského ulici. Bylo mi čtyřiadvacet let. Probudil mě tatínek, který byl dřív vzhůru. Bylo asi kolem deváté hodiny, vzal jsem foťák a šel.

Největší shluk lidí byl u hlavní pošty v Prostějově, kam přišel rozhněvaný dav vyjádřit nesouhlas s okupací. Sami vojáci nebyli nijak agresivní, spíš působili dojmem, že neví, kde jsou,“ popsal Miloš Čižmář, podle něhož mnozí z ruských vojáků byli na okupaci nachystáni přímo na našem území. „Tentýž rok jsem je potkal na Libavé. Tehdy byli velmi přátelští a nebyl problém se k nim dostat. Ale už koncem července byla na stejném místě závora,“ zavzpomínal Čižmář, který učil například v Kladkách, Určicích či Myslejovicích. Lidé jej mohou také znát z prostějovského divadla, kde si k důchodu přivydělává jako uvaděč.
 Speciální příloha SRPEN 68 V PROSTĚJOVĚ je nově v prodeji přímo v redakci 

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments