Příjemnou noc, dnes je středa 23.1.2019
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jednoho z Prostějovanů, který se bezprostředně po příjezdu prvních tanků vydal do ulic města s fotoaparátem v ruce, představoval i celoživotní kantor Miloš Čižmář. Podle svědectví dnes čtyřiasedmdesátiletého muže první tanky dorazily do Prostějova už ve středu 21. srpna. „Tehdy jsme bydleli v Křížkovského ulici. Bylo mi čtyřiadvacet let. Probudil mě tatínek, který byl dřív vzhůru. Bylo asi kolem deváté hodiny, vzal jsem foťák a šel.

Největší shluk lidí byl u hlavní pošty v Prostějově, kam přišel rozhněvaný dav vyjádřit nesouhlas s okupací. Sami vojáci nebyli nijak agresivní, spíš působili dojmem, že neví, kde jsou,“ popsal Miloš Čižmář, podle něhož mnozí z ruských vojáků byli na okupaci nachystáni přímo na našem území. „Tentýž rok jsem je potkal na Libavé. Tehdy byli velmi přátelští a nebyl problém se k nim dostat. Ale už koncem července byla na stejném místě závora,“ zavzpomínal Čižmář, který učil například v Kladkách, Určicích či Myslejovicích. Lidé jej mohou také znát z prostějovského divadla, kde si k důchodu přivydělává jako uvaděč.
 Speciální příloha SRPEN 68 V PROSTĚJOVĚ je nově v prodeji přímo v redakci 

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments