Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 Smržice1Nelehkým obdobím procházejí nyní občané větší části Smržic. Co se týká investičních akcí, nějak se toho nahrnulo za poslední měsíc až příliš. V obci se rekonstruuje kanalizace, ale také se zároveň zbouraly dva mosty přes frekventovanou komunikaci napříč Smržicemi ve směru na Držovice. A právě lidé bydlící v tomto úseku lamentují, že jsou de facto odříznuti od okolního světa…

Největší problémy registruje spolumajitelka obchodu se smíšeným zbožím u křižovatky ulic Družstevní a Trávníky. „Kvůli stavbě dvou nových mostů jsou tady ulice uzavřeny, dodavatelé mi sice obchod zásobují, ale musí vjíždět do zákazu vjezdu. Co je ale ještě horší, tak kvůli uzavřeným silnicím k nám přestali chodit zákazníci. Dříve k nám hojně jezdili autem, máme zde velké parkoviště. Ale teď je to strašné, tržby se zkrátily o polovinu,“ hořekuje Alena Pospíšilová. „Nepochopím, jak vedení obce mohlo přistoupit na to, že se budou opravovat dva mosty najednou a ještě k tomu ta kanalizace. Copak to nešlo sladit tak, aby stavby probíhaly postupně? Navíc dělníci se tady objeví denně jen na pár hodin, moc toho nenadělají. Teď je polovina Smržic uzavřena a ven se tak můžeme dostat snad jedině helikoptérou,“ ulevila si spolumajitelka místního obchodu.

 

„Je to svízelné, ale musíme to vydržet. Je pravda, že ven z této lokality se dostáváme autem složitě přes nekvalitní postranní uličky. Ale musíme to vydržet, sami jsme požadovali novou hloubkovou kanalizaci i nové mosty,“ byl mnohem smířlivější Petr Přikryl ze stejné ulice.
Večerník se obrátil s dotazy i na starostku Smržic Hanu Lebedovou, zda harmonogram prací nešel přizpůsobit tak, aby investiční akce nekomplikovaly zdejším lidem tolik život. „Co se týká obou mostů, jde o investici Správy a údržby silnic Olomouckého kraje, takže do jejich harmonogramu nemůžeme zasahovat. Co ale vím, tak zbourat a postavit nové se musely oba zaráz, protože ještě na podzim na to bude navazovat výstavba zbrusu nové komunikace na konci obce ve směru na Držovice. Ano, je toho nyní na naši obec příliš, ale spojily se tak síly i technika do jedné akce a zároveň se tak ušetří spousta peněz. Musí se to vydržet, výsledek určitě bude stát za to,“ mírní vášně Hana Lebedová.
33 Smržice3

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-