Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 6.8.2020
svátek slaví Oldřiška,
zítra Lada
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram


33 tábor_hrnčířkaNebe bez mráčků, vůně čerstvě shrabaného sena, poznávání přírody, večerní písničky a hry u táboráku s něčím dobrým k zakousnutí. I tak by se dal ve stručnosti shrnout jedinečnými zážitky nabitý a lučními květy provoněný ochranářský tábor Za Hrnčířkou v režii Českého svazu ochránců přírody a Ekocentra Iris.

 

V uplynulém týdnu měli šanci projevit se všichni ti, kteří se nebojí nabídnout přírodě pomocnou ruku. V oblasti přírodní památky Za Hrnčířkou v Ohrozimi totiž letos již podruhé rozbili svůj tábor mladí ochranáři, pro které si pořadatelská organizace prostějovské Ekocentrum IRIS připravilo bohatý program. Kluci i holky poznávali přírodu, hráli hry, opékali špekáčky, nocovali ve stanech a nejen to. „Celkem dvanáct středoškoláků z prostějovských škol si vyzkoušelo i hrabání sena, které jsme společnými silami odtahali na okraj louky, odkud ho následně odvezli lidé pro koně,“ přiblížila aktivity táborníků vedoucí prostějovského ekocentra Petra Orálková.

Tábor na chráněném krajinném území rozhodně není pro ochránce přírody ničím výjimečným, Za Hrnčířkou táborníci pomáhali přírodě již podruhé a tradicí se staly i léty prověřené ochranářské tábory na Kosíři nebo v Ondraticích.

Pokud vám ochranářská akce unikla, ale vy byste přesto rádi něco podobného zakusili, máte možnost přiložit ruku k dílu už v sobotu
24. srpna, kdy se v rámci Dne pro přírodu rozjedou ochranáři a přátelé přírody do Kaple u Čelechovic, kde se bude hrabat seno, povídat o geologii a rostlinách této výjimečné krajinné lokality. V září se zájemci vydají po stopách spisovatelky Boženy Němcové a malíře Maxe Švabinského.

 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-