Dobrý podvečer, dnes je pátek 22.11.2019
svátek slaví Cecílie,
zítra Klement
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 policie_logoTak to je obrat! Policie ČR sice oficiálně stále pátrá po Tomáši Zaoralovi, podle jeho advokáta tak činí protiprávně! Bývalý majitel známé prostějovské realitní kanceláře Recom měl jít původně na tři roky do vězení. Ústavní soud však výkon rozsudku odložil, pětatřicetiletý Zaoral se totiž s poškozenými už údajně vyrovnal. Večerník se tedy vydal pátrat, proč že jej tedy ještě policisté hledají...   

 

Známý prostějovský obchodník s nemovitostmi Tomáš Zaoral, který skončil na invalidním vozíku, byl pravomocně odsouzen už v říjnu 2011. Trest si však dosud neodpykal. Koncem letošního května se proto ocitl v hledáčku policejních pátračů.

Za mříže ovšem nakonec nemusí! Rozhodl o tom Ústavní soud, který koncem července 2013 jeho trest odložil. Tomáš Zaoral se měl s poškozenými, kteří na něj podali trestní oznámení, finančně vyrovnat a tím se zbavit povinnosti nástupu výkonu trestu.

35 tomas_zaoral„Po rozsudku nad Tomášem Zaoralem jsem podal ústavní stížnost. Vězení by přece podle práva mělo být až poslední možností, jak někoho potrestat. Můj klient se navíc s poškozenými dle občanského práva už vyrovnal. Z tohoto důvodu nám dal Ústavní soud ČR za pravdu a svým usnesením z třicátého července tohoto roku rozhodl o odložení výkonu trestu,“ objasnil celý případ Večerníku Pavel Kvíčala, advokát Tomáše Zaorala. Podle něj se navíc jeho klient před spravedlností určitě neskrývá. „Zatykač je v tuto chvíli protiprávní, měl by být co nejdříve stažen,“ vysvětlil Kvíčala, podle něhož lze očekávat i zrušení předchozích rozsudků.

Zajímalo nás na základě čeho tedy policisté nadále po Tomáši Zaoralovi pátrají a proč realitní makléř po usnesení Ústavního soudu dosud nebyl stažen z databáze hledaných osob, která je veřejně přístupná na internetových stránkách a z níž se souhlasem Policie ČR čerpá i PROSTĚJOVSKÝ Večerník, kde se pětatřicetiletý muž také objevil v rámci „Databáze hledaných a pohřešovaných osob, po kterých Policie ČR vyhlásila pátrání, jsou na stránkách pravidelně aktualizovány na základě požadavků oprávněných orgánů. Pominou-li důvody k jejich vypátrání, jsou osoby

z databází vyjmuty. Pokud kdokoliv má za to, že v databázích jsou nesrovnalosti, ať se dostaví  na obvodní oddělení k jejich odstranění,“ reagovala obecně na dotaz Večerníku Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.

Prostřednictvím právního zástupce jsme oslovili i samotného Tomáše Zaorala. Ten nám však jakékoliv vyjádření poskytnout odmítl...

Total Comments

  • Kendrion
  • Fischer Lokomotive
  • Interforst
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments