Dobré dopoledne, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 policie_logoTak to je obrat! Policie ČR sice oficiálně stále pátrá po Tomáši Zaoralovi, podle jeho advokáta tak činí protiprávně! Bývalý majitel známé prostějovské realitní kanceláře Recom měl jít původně na tři roky do vězení. Ústavní soud však výkon rozsudku odložil, pětatřicetiletý Zaoral se totiž s poškozenými už údajně vyrovnal. Večerník se tedy vydal pátrat, proč že jej tedy ještě policisté hledají...   

 

Známý prostějovský obchodník s nemovitostmi Tomáš Zaoral, který skončil na invalidním vozíku, byl pravomocně odsouzen už v říjnu 2011. Trest si však dosud neodpykal. Koncem letošního května se proto ocitl v hledáčku policejních pátračů.

Za mříže ovšem nakonec nemusí! Rozhodl o tom Ústavní soud, který koncem července 2013 jeho trest odložil. Tomáš Zaoral se měl s poškozenými, kteří na něj podali trestní oznámení, finančně vyrovnat a tím se zbavit povinnosti nástupu výkonu trestu.

35 tomas_zaoral„Po rozsudku nad Tomášem Zaoralem jsem podal ústavní stížnost. Vězení by přece podle práva mělo být až poslední možností, jak někoho potrestat. Můj klient se navíc s poškozenými dle občanského práva už vyrovnal. Z tohoto důvodu nám dal Ústavní soud ČR za pravdu a svým usnesením z třicátého července tohoto roku rozhodl o odložení výkonu trestu,“ objasnil celý případ Večerníku Pavel Kvíčala, advokát Tomáše Zaorala. Podle něj se navíc jeho klient před spravedlností určitě neskrývá. „Zatykač je v tuto chvíli protiprávní, měl by být co nejdříve stažen,“ vysvětlil Kvíčala, podle něhož lze očekávat i zrušení předchozích rozsudků.

Zajímalo nás na základě čeho tedy policisté nadále po Tomáši Zaoralovi pátrají a proč realitní makléř po usnesení Ústavního soudu dosud nebyl stažen z databáze hledaných osob, která je veřejně přístupná na internetových stránkách a z níž se souhlasem Policie ČR čerpá i PROSTĚJOVSKÝ Večerník, kde se pětatřicetiletý muž také objevil v rámci „Databáze hledaných a pohřešovaných osob, po kterých Policie ČR vyhlásila pátrání, jsou na stránkách pravidelně aktualizovány na základě požadavků oprávněných orgánů. Pominou-li důvody k jejich vypátrání, jsou osoby

z databází vyjmuty. Pokud kdokoliv má za to, že v databázích jsou nesrovnalosti, ať se dostaví  na obvodní oddělení k jejich odstranění,“ reagovala obecně na dotaz Večerníku Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.

Prostřednictvím právního zástupce jsme oslovili i samotného Tomáše Zaorala. Ten nám však jakékoliv vyjádření poskytnout odmítl...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-