Dobrý podvečer, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
2012 28 zalobaMostkovice/Prostějov/mls  Jiří Žouželka se z vězení zatím nedostane. Muž z Mostkovic je hlavním podezřelým v kauze gangu, který v Prostějově ve velkém kradl auta. Ve vězení je od loňského prosince. Prostějovský soud v úterý jednal o jeho možném propuštění z vazby. K tomu však nedojde. Jeho slib, že by na svobodě „sekal latinu”, soudkyně nepřijala.

„Existuje podezření, že by v případě propuštění opakoval trestnou činnost,” sdělil nám usnesení prostějovského soudu jeho předseda Vladimír Váňa. Proti tomuto rozhodnutí si Jiří Žouželka podal stížnost. Dobrou zprávou však je, že na dvaačtyřicetiletého muže z Mostkovic už byla v polovině června podána obsáhlá žaloba. O jeho vině by se tedy brzy mělo rozhodovat u soudu. Díky působení gangu v Prostějově od roku 2009 mizelo nebývalé množství aut. Podle policistů s Jiřím Žouželkou kradla další dvojice zlodějů, čtvrtý muž jim poskytl prostory pro skladování ukradených aut. V jejich případě šlo o skutečné profesionály, kteří kradli několik let a měli vypracovaný systém. Ten fungoval velice dobře. Vybírali si hlavně taková auta, která nebyla na ulici nápadná. Octavie, Fabie, levnější Volkswageny či Audi. Pomocí jednoduchého paklíče vylomili zámek a dalším zařízením poměrně snadno překonali imobilizér. Poté s autem odjeli na druhý konec města, zamaskovali stopy po vloupání a nechali vůz pár dnů odstavený. Pokud v něm bylo sledovací zařízení nebo ho někdo objevil, přišli o úlovek. Když auto zůstalo na místě, bez větších obav z prozrazení s ním mohli odjet. Tímto způsobem zvládli i pět aut za noc! V případě prokázání viny Jiřímu Žouželkovi a jeho dalším kumpánům hrozí až osm let vězení

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar