Dobré ráno, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

brutus prepadeniTři týdny potřebovala Policie ČR, aby zveřejnila kamerový záznam z přepadení non-stop občerstvení Brutus v Plumlovské ulici, k němuž došlo ve čtvrtek 19. prosince. Necelý týden pak stačil lidem, aby policii přivedli na stopu lupiče, který obsluhu ohrožoval pistolí. Pachatel se k činu již doznal.

„V úterý 7. ledna 2014 jsme se obrátili na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po pachateli loupežného přepadení prodejny s občerstvením na Plumlovské ulici v Prostějově, k němuž došlo ve čtvrtek 19. prosince 2013 krátce před čtvrtou hodinou ranní. Tehdy vstoupil do prodejny neznámý pachatel, maskovaný kuklou. Na obsluhu namířil krátkou střelnou zbraň a se slovy, aby mu vydala všechny peníze, ji přinutil k vydání peněz. Žena mu z obavy o život vydala v řádu několik tisíc korun. S nimi pak neznámý pachatel z místa činu utekl. Při loupežném přepadení nedošlo ke zranění ženy. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na deset let,” uvedla policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

Na základě výzvy, uveřejněné v mediích policisté od všímavých občanů obdrželi informace, které vedly ke ztotožnění pachatele. „Jedná se o 30 letého muže z Prostějova, který se ke skutku doznal. Kriminalisté u něho zajistili zbraň, kterou ke spáchání činu použil. V pondělí 13. ledna 2014 bylo kriminalisty zahájeno trestní stíhání 30 letého muže, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě,” dodala Urbánková, která veřejnosti poděkovala za informace, které přispěly ke ztotožnění podezřelého a objasnění případu.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments