Dobré ráno, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

brutus prepadeniTři týdny potřebovala Policie ČR, aby zveřejnila kamerový záznam z přepadení non-stop občerstvení Brutus v Plumlovské ulici, k němuž došlo ve čtvrtek 19. prosince. Necelý týden pak stačil lidem, aby policii přivedli na stopu lupiče, který obsluhu ohrožoval pistolí. Pachatel se k činu již doznal.

„V úterý 7. ledna 2014 jsme se obrátili na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po pachateli loupežného přepadení prodejny s občerstvením na Plumlovské ulici v Prostějově, k němuž došlo ve čtvrtek 19. prosince 2013 krátce před čtvrtou hodinou ranní. Tehdy vstoupil do prodejny neznámý pachatel, maskovaný kuklou. Na obsluhu namířil krátkou střelnou zbraň a se slovy, aby mu vydala všechny peníze, ji přinutil k vydání peněz. Žena mu z obavy o život vydala v řádu několik tisíc korun. S nimi pak neznámý pachatel z místa činu utekl. Při loupežném přepadení nedošlo ke zranění ženy. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na deset let,” uvedla policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

Na základě výzvy, uveřejněné v mediích policisté od všímavých občanů obdrželi informace, které vedly ke ztotožnění pachatele. „Jedná se o 30 letého muže z Prostějova, který se ke skutku doznal. Kriminalisté u něho zajistili zbraň, kterou ke spáchání činu použil. V pondělí 13. ledna 2014 bylo kriminalisty zahájeno trestní stíhání 30 letého muže, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě,” dodala Urbánková, která veřejnosti poděkovala za informace, které přispěly ke ztotožnění podezřelého a objasnění případu.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-