Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.11.2018
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

Z touhy po až velmi podezřele levném vozidle se nakonec vyklubalo obrovské zklamání. Chlapíka ze Svitav velice zaujala zprávička na sociální síti, v níž muž z Prostějova nabízel k prodeji japonské auto za velmi levný peníz. Slovo dalo slovo a oba si ještě týž den přes Facebook smluvili „obchodní“ schůzku v ulici M. Pujmanové. Lačný kupující skutečně auto obdržel, ale jeho radost trvala jen velmi krátce. Sedl totiž na lep podvodníkovi, možná i zloději...

Post by: Redakce

Přes noc z pondělí 12. na úterý 13. listopadu se dosud nezjištěný pachatel vloupal do provozovny pánského kadeřnictví nedaleko centra města Prostějova. Po násilném překonání vchodových dveří provozovnu prohledal a odcizil z ní finanční hotovost 1 200 korun i střihací strojek.

Post by: Michal Kadlec

V dopoledních hodinách předminulé soboty 10. listopadu bylo přijato telefonické oznámení o skluzavce polité barvou. Do uvedené lokality byla vyslána hlídka, která událost potvrdila. Bílou barvou byly polity nejen skluzavka ale i lavička na dětském hřišti. Na místo byl přivolán pracovník, který má na starost údržbu hřišť. Vzhledem k tomu, že poškození prvků na hřišti způsobil neznámý pachatel a způsobená škoda bude pravděpodobně vyšší, byl celý případ předán Policii ČR k dalšímu šetření.

Post by: Redakce

Kličkováním na neosvětleném jízdním kole v Nezamyslicích na sebe uplynulou sobotu v noci upozornil policisty osmnáctiletý cyklista. Po zjištění totožnosti jej vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce za účelem zjištění jeho ovlivnění alkoholickými nápoji.

Post by: Redakce

Strážníky městské policie hned třikrát během jediného dne pořádně zaměstnal pětatřicetiletý bezdomovec. Nejdříve v jednom z prostějovských supermarketů spořádal mezi regály jídlo za tři stovky, poté ve zbytku dne obědval v restauraci, nakonec popíjel v baru vodku s pivem. To vše pochopitelně bez placení! „Nemám prachy,“ oznámil vždy překvapené obsluze.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 4. listopadu dopoledne bylo přijato oznámení o drobné krádeži v obchodním domě v Olomoucké ulici. V zadrženém pachateli byl strážníky zjištěn šestačtyřicetiletý cizinec.

Post by: Redakce

Minulé úterý 6. listopadu v dopoledních hodinách zastavila policejní hlídka v Průmyslové ulici vozidlo Mercedes Benz, které řídila sedmapadesátiletá žena. Provedená dechová zkouška pro ni nedopadla dobře, protože nadýchala při obou měřeních 0,34 promile alkoholu v dechu. S tím asi trochu počítala, protože se policistům doznala, že alkohol požila. Pokračovat v jízdě jí hlídka zakázala a také jí zadržela řidičský průkaz. Případ bude k dořešení postoupen příslušnému správnímu orgánu.

Post by: Redakce

Hříšník pod vlivem drog za volantem osobního vozidla byl zastaven a kontrolován minulé úterý 6. listopadu ve večerních hodinách v Bedihošti. Po kontrole dokladů byl čtyřiatřicetiletý řidič vyzván k provedení orientačního testu na přítomnost jiných návykových látek. Ten byl pozitivní na amfataminy, metamfetanimy a canabisové látky. Řidič doznal, že z neděle na pondělí vykouřil jednu cigaretu marihuany. Lékařskému vyšetření se na výzvu policistů odmítl podrobit. Byl mu zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda a případ bude řešit správní orgán.

Post by: Redakce

Tak tohle je skutečně povedená máma! S mužem z Konicka má dvě dcery a syna, ale o jejich výchovu se vůbec nestará. A co víc, svému bývalému partnerovi už více než dva roky neplatí žádné alimenty, přestože jí to soud nařídil. Na ženu si teď posvítila policie.

Post by: Redakce

Značnou škodu způsobil pachatel, který se vloupal do prostějovské dílny, který v noci na pátek 9. listopadu vnikl do soukromého areálu. U dílny rozbil okno a vnikl dovnitř. Tam odcizil různé nářadí, například svářečku, brusku, motorovou pilu a podobně. Způsobená škoda na odcizeném nářadí byla vyčíslena na 26 000 korun a poškozeném okně dalších 2 000 korun.

Post by: Redakce

Vpodvečer během soboty 3. listopadu oznámila žena problémy se sousedem. Ten měl ve svém bytě vykonávat stavební práce a při tom došlo k poškození jejího bytu. Na chodbě domu bylo patrné, že v rekonstruovaném bytě byl proveden zásah do nosných prvků domu.

Post by: Redakce

Předminulou sobotu 3. listopadu od půlnoci do ranních hodin se dosud nezjištěný pachatel vloupal do areálu autoservisu v obci na Němčicku. Z provozovny odcizil vrtací kladivo a tříramenný sportovní volant na vozidlo BMW. Majitel hodnotu odcizených věcí vyčíslil na 4 600 korun. Na dalších 8 500 korun pak byla vyčíslena újma způsobená poškozením zařízení. Ohledáním místa činu policisté dále zjistili, že se pachatel vloupal ještě do další provozovny v areálu. Z té se měl pokusit odcizit lahve s vínem a starožitné hodiny. K odcizení těchto věcí však nedošlo. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže s dvouletou trestní sazbou.

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...