Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

 Dobrá práce! Prostějovští kriminalisté rozlouskli závažný trestný čin, kterého se v polovině února tohoto roku dopustil tehdy neznámý pachatel. Loupežné přepadení seniorky přímo na ulici bylo o to závažnější, že stará žena utrpěla zranění. Pětiměsíční anabáze, při které vyšetřovatelé pracovali s jen velmi chabými stopami, však byla minulý týden zdárně ukončena. A vypátraným lupičem je opět bezdomovec!

Post by: Redakce

V úterý 2. července po dvaadvacáté hodině přijali policisté oznámení o požáru rodinného domu v Těšicích. Požár se před jeho uhašením ze strany kojetínských hasičů rozšířil také na vedlejší dům. Oba domy byly naštěstí neobývané, a tak nedošlo ke zranění osob.

Post by: Redakce

Hodinu před polednem ve středu 3. července si strážník na operačním středisku pomocí městského kamerového dohlížecího systému povšiml muže konzumujícího pivo v místě, kde to zakazuje vyhláška. Nejprve dotyčný strážníkům tvrdil, že žádný alkohol nepil. Poté se pod tíhou důkazů přiznal k vypití piva, které údajně našel ležet rozpité na lavičce.

Post by: Redakce

V noci na pondělí 1. července vnikl dosud nezjištěný pachatel na pozemek rekonstruovaného domu v severní části města Prostějova. S pomocí nalezeného klíče se pachatel dostal i do domu, ze kterého odcizil elektrické stavební nářadí. Odcizené nářadí uložil do dodávky, která byla neuzamčena odstavená na pozemku.

Post by: Redakce

Po víkendových kontrolách u tří řidičů motorových vozidel policisté s ohledem na změřené hodnoty zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou odnětí svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.

Post by: Redakce

V odpoledních hodinách v pondělí 1. července bylo přijato telefonické oznámení o nezajištěném vozidle na parkovišti před supermarketem na Plumlovské ulici. Na místo byla vyslána hlídka, která událost potvrdila.

Post by: Redakce

Řidičem přistiženým při řízení pod vlivem jiných návykových látek byl šestatřicetiletý muž, kterého v automobilu typu Toyota Avensis v pátek 28. června v 17.20 hodin kontrolovali policisté obvodního oddělení Prostějov 2 v centru Duban. Orientační zkouška na přítomnost jiných návykových látek byla pozitivní na látky kokain/opiáty. Muž přiznal, že předchozího dne večer vykouřil dvě cigarety marihuany a dobrovolně se podrobil odbornému lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu.

Post by: Redakce

V sobotu 26. června v 16.20 hodin kontrolovali dopravní policisté dvaapadesátiletého cyklistu v Rumunské ulici v Prostějově. Ten vzápětí nadýchal 2,46 promile alkoholu, ale policistům přiznal jen vypití tří piv během dopoledne.

Post by: Michal Kadlec

To jsou tedy rodiče k nezaplacení! A to doslova. Policisté z hospodářské kriminálky mají nyní „na tapetě“ muže se ženou, kteří nejenže se zbavili dítěte, ale opatrovnici své dcery dokonce už neplatí ani výživné. Teď za své krkavčí chování mohou jít oba až na dva roky do basy.

Post by: Redakce

Z přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví podezírají koničtí policisté osmnáctiletého mladíka z Prostějova. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit dvě hodiny po půlnoci dne 1. června 2019 tím, že u veřejných toalet u zámeckého parku v Konici vykopl vstupní dveře.

Post by: Milan Fojt

Během tří dnů od neděle 30. června do úterý 2. července strážníci odchytili sedm ptáků.

Post by: Redakce

Přes noc z 25. na 26. června tohoto roku se měl dosud nezjištěný pachatel vloupat do firemních kanceláří v Kojetínské ulici v Prostějově. Použil k tomu zřejmě klíč, který se dlouhodobě „ukrývá“ na jednom místě, o němž má vědět většina zaměstnanců firmy.

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.