Dobrý podvečer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

 Policisté mají nyní spadeno na muže, který při své práci našel v listopadu loňského roku v křoví plně funkční pistoli s ostrými náboji. Zahradník ji však přesně podle litery zákona neodevzdal příslušným orgánům, chtěl tak učinit až těsně před Vánoci. Při cestě na policejní služebnu se však zastavil v hospodě, kde se opil, jak zákon káže... Ráno pak vyšel ven a zbraň nechal společně se svojí šrajtoflí na lavičce. Vše nakonec našla mladá žena, která vedla děti do školy!

Post by: Redakce

V době od 15. ledna do 13. února se dosud nezjištěný pachatel vloupal do neobydleného rodinného domu v severní části města. Zloděj po násilném vniknutí dům prohledal a odcizil z něho dva lustry, čímž majiteli způsobil škodu přesahující 1 000 korun. Na další 2 000 korun pak byla vyčíslena škoda způsobená poškozením. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Post by: Michal Kadlec

Vpodvečer minulého úterý 12. února bylo přijato telefonické oznámení o zatoulaném psovi, který se pohybuje u místního vlakového nádraží. Hlídka na místě čtyřnohého tuláka odchytila.

Post by: Redakce

Uplynulou středu 13. února v dopoledních hodinách nalezli lesní dělníci ve vojenském výcvikovém prostoru mezi obcemi Žárovice a Drahany dělostřelecký granát. Na místo přivolaný policejní pyrotechnik nález klasifikoval jako dělostřelecký granát OF ráže 100 milimetrů československé výroby. Na místě ho zajistil a odvezl k odborné likvidaci. Při zákroku nebyla nutná evakuace osob a nedošlo k ohrožení zdraví ani majetku.

Post by: Michal Kadlec

Není to žádná novinka. Nejmenovaná komunita žijící v Prostějově vysílá velice často do supermarketů děti, aby kradly. Nejinak tomu bylo v uplynulých dnech, kdy strážníci Městské policie Prostějov zaznamenali hned několik případů. Hlavní roli sehrály slečny ve věku od 12 do 17 let, které jsou podle strážníků v příbuzenském vztahu. Nezletilé zlodějky ochránci pořádku po zadržení vždy předali rodičům.

Post by: Redakce

Předminulou sobotu 2. února ve večerních hodinách byl u křižovatky směrem na Čechovice kontrolován policejní hlídkou osmatřicetiletý muž jakožto řidič osobního motorového vozidla Citroen C3. Policisté jej vyzvali k dechové zkoušce, která byla negativní, ale při prováděném orientačním testu na návykové látky byl výsledek opačný. Zařízení vyhodnotilo pozitivitu řidiče na amfetamin a metamfetamin. Muž se výsledku nebránil a sdělil, že si předchozího dne v ranních hodinách dal kokain. Lékařskému vyšetření se odmítl podrobit. Pokračovat v jízdě mu policisté zakázali, a navíc mu zadrželi řidičský průkaz. Jeho jednání bude řešit příslušný správní orgán.

Post by: Redakce

U Městských lázní v Blahoslavově ulici si předminulou sobotu 2. února strážníci povšimli osoby, která konzumovala alkohol na místě, kde je to vyhláškou města zakázáno. Dotyčný byl hlídkou kontaktován a poučen o protiprávním jednání. Rozpitou dvoulitrovou lahev s vínem strážníci muži odebrali. Přestupkové jednání třiačtyřicetiletého bezdomovce bylo předáno k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 3. února v dopoledních hodinách byl v Olšanech u Prostějova kontrolován policejní hlídkou osmatřicetiletý muž, který jel v osobním motorovém vozidle Škoda Felicia. Řidič se podrobil dechové zkoušce, která vykázala pozitivní výsledky. Při prvním měření nadýchal 0, 47 a při druhém 0, 46 promile alkoholu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a policistům sdělil, že o sobotním večeru vypil jedenáct piv a dva panáky hořké. Kontrolou řidiče v evidencích bylo následně zjištěno, že není ani držitelem žádného řidičského oprávnění, tudíž neměl za volantem co dělat. Další jízdu mu muži zákona zakázali.

Post by: Michal Kadlec

 Není to žádná novinka. Nejmenovaná komunita žijící v Prostějově vysílá velice často do supermarketů děti, aby kradly. Nejinak tomu bylo v uplynulých dnech, kdy strážníci Městské policie Prostějov zaznamenali hned několik případů. Hlavní roli sehrály slečny ve věku od 12 do 17 let, které jsou podle strážníků v příbuzenském vztahu. Nezletilé zlodějky ochránci pořádku po zadržení vždy předali rodičům.

Post by: Redakce

Minulé pondělí 4. února mezi půl druhou a pátou hodinou vnikl přes plot na pozemek rodinného domu ve Sportovní ulici neznámý pachatel, který rozbil okno vedoucí do sklepa, které otevřel a dostal se jím dovnitř. Odtud jeho kroky směřovaly po schodech do bytu, kde mu stály v cestě ještě jedny dveře, které musel vypáčit. Byt, který si tímto způsobem zpřístupnil, prohledal, ale nic z něj neodcizil. Majiteli přesto způsobil škodu na poškození ve výši 2 000 korun. Případ policisté šetří pro pokus trestného činu krádeže a pro trestný čin porušování domovní svobody.

Post by: Redakce

Při kontrolní činnosti v prostorách hlavního nádraží a jeho okolí si hlídka v pátek 1. února povšimla na peróně muže popíjejícího pivo. Ten neustále pokřikoval a nadával kolemjdoucím lidem. Strážníci muže vyzvali, aby zanechal hlasitých projevů. Na výzvu dotyčný nereagoval. Při řešení celé situace strážníkům neustále nadával a urážel je. Tím, že neuposlechl výzvy a znevážil postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, se třiačtyřicetiletý muž dopustil přestupku proti veřejnému pořádku. Věc odmítl s hlídkou na místě jakkoliv řešit. Celá záležitost tak byla předána příslušnému správnímu orgánu. Ten má možnost uložit pokutu do výše deseti tisíc korun.

Post by: Redakce

Pravděpodobně v nočních hodinách z pondělí 4. na úterý 5. února zacílil svoji pozornost prozatím neznámý zloděj na zemědělské družstvo v Dětkovicích. Po překonání oplocení se dostal do areálu, kde vypáčil rolovací vrata a vnikl do budovy skladu. Prohledal kancelář a ukradl z ní pět litrů jablečného moštu v hodnotě 180 korun. Velkou škodu za tisíce korun ale způsobil na poškození, a to konkrétně 8 500 korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestné činy krádeže a poškození cizí věci.

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...