Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 smenarnaUž od pondělního večera společně s prostějovskou kriminální policií monitorujeme případ, který ve své podstatě není ojedinělý, a bohužel podobné se dají očekávat i v budoucnu, ovšem svým způsobem se vymyká obyčejům. Loupežného přepadení směnárny vedle radnice se totiž dopustil naprosto zoufalý muž, který atrapou staré nacistické pistole vyhrožoval směnárníkovi a požadoval po něm vydání peněz.

K loupeži došlo v pondělí v podvečer, kriminálka pachatele zatkla druhý den před polednem. „Z trestného činu loupeže je obviněn pětapadesátiletý muž z Prostějovska, který v pondělí v sedmnáct hodin přepadl směnárnu na Žižkově náměstí v Prostějově. Muž byl při přepadení maskován kšiltovkou a slunečními brýlemi, kdy v ruce držel krátkou střelnou zbraň. Přistoupil k přepážce a po obsluze žádal vydání finanční hotovosti. Obsluha v obavě o svůj život zalehla pod výdejní pult a zůstala ležet na podlaze a na opětovné výzvy pachatele nereagovala. Přibližně po čtyřiceti vteřinách, kdy se nic nedělo, pachatel odešel,“ popsal nám loupež s málo vídaným scénářem Josef Bednařík, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.

Při přepadení nebyl nikdo zraněn a škoda nevznikla. „Na základě výpovědí svědků a dalších důkazů byl pachatel v místě svého trvalého bydliště v úterý 6. listopadu před jedenáctou hodinou dopoledne zadržen. U muže byla zajištěna atrapa kovové nefunkční pistole značky P 38 Walther a oblečení, které měl v době přepadení na sobě. V současné době je muž stíhán na svobodě a za tento čin mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let,“ dodal Josef Bednařík.

Prostějovský Večerník získal výpověď přepadeného směnárníka a máme i rozhovor se samotným lupičem! Zajistěte si proto pondělní tištěné vydání

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments