Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 hamryProkopl dveře, chytil ji zezadu za ruce, nedal na její námitky a souložil s ní. To není ukázka z románu E. L. Jamesové ´Padesát odstínů šedi´, který v těchto dnech trhá rekordy v knihkupectvích napříč celou Evropou, ale obsah obžaloby, které čelí devětatřicetiletý Josef Kadela. Ještě předtím měl tento muž v jejím vlastním domě zmlátit svoji matku! Za jeho řáděním zřejmě stála záliba v alkoholu. Nyní mu hrozí až pět let vězení...

Agresivita vůči nejbližším lidem je vždy strašná. V případě rodiny žijící v Hamrách dlouhodobé konflikty podbarvené alkoholem vyvrcholily znásilněním. Stalo se tak koncem dubna letošního roku, v úterý se celá záležitost dostala před prostějovský soud. Přestože to pro ni nebylo vůbec snadné, poškozená žena vše poměrně důvěryhodně před senátem popsala. 

„Pan Kadela nejprve napadl svoji matku, kterou jsem bránila. Schytala jsem od něj několik ran a utekla do svého pokoje, kde jsem se zavřela. Byla jsem jen v noční košili a seděla na posteli, když on prokopl dveře a dostal se do mého pokoje...,“ uvedla u soudu poškozená žena.

 „Začal mi nadávat, chytil mě za ruce, vyhrnul noční košili, která byla krátká a zezadu mě znásilnil. Celé to trvalo jen chvíli, brzy toho nechal, aniž by soulož dokončil. Na hýždích, kde mě držel, mi po jeho útoku zůstaly modřiny,“ popsala tichým a rozechvělým hlasem poškozená žena, na níž bylo jasně patrné, že je pro ni vypovídání těchto okamžiků nepříjemné.

Podle svých slov nechtěla celou věc na policii původně vůbec hlásit. Teprve po dvou dnech si modřin na jejím pozadí všiml její přítel. „Říkal, že jestli to neohlásím na policii, tak je mezi námi konec,“ pokračovala žena, která dům obývala spolu s matkou obžalovaného a jejím druhem. Její svědectví nepřímo potvrdili i ostatní lidé, kteří byli v tu chvíli v domě. „Do pokoje jsme sice neviděli, ale jasně jsme slyšeli, jak na ni sprostě řve, že prý dá každému, jenom jemu ne a že si to s ní vyřídí,“ dodala matka násilníka, která se měla rovněž stát jeho obětí. „Krátce předtím mě shodil ze židle a tloukl mojí hlavou o podlahu. To jsem si od něj nezasloužila,” žehrala matka.

Josef Kadela je nezaměstnaný, pracoval občas po brigádách, v zahradním domku u domu své matky bydlel od podzimu, kdy byl propuštěn z vězení. „Přiznávám, že jsem rozbil okna, ale nikoho jsem neznásilnil. S matkou mám konflikty, ovšem ze židle spadla sama, jak byla opilá. Že hodně pije, to ji vyčítám už hodně dlouho. Konflikty jsem měl i s jejím druhem, který na mě vytáhl nůž...,“ hájil se u soudu Josef Kadela.

Obsahem obžaloby je však v tomto případě pouze znásilnění. Soud musí ovšem postupovat obezřetně. Je známo, že řada oznámených případů  znásilnění bývá vymyšlená. Přestože svědectví oběti i ostatních svědků působila poměrně důvěryhodně, obhajoba upozornila na to, že údajná oběť měla dříve problémy s alkoholem, v minulosti byla dokonce za řízení pod vlivem alkoholu odsouzena.

Rozsudek v této věci dosud nepadl, hlavní líčení bylo odročeno.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments