Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 hamryProkopl dveře, chytil ji zezadu za ruce, nedal na její námitky a souložil s ní. To není ukázka z románu E. L. Jamesové ´Padesát odstínů šedi´, který v těchto dnech trhá rekordy v knihkupectvích napříč celou Evropou, ale obsah obžaloby, které čelí devětatřicetiletý Josef Kadela. Ještě předtím měl tento muž v jejím vlastním domě zmlátit svoji matku! Za jeho řáděním zřejmě stála záliba v alkoholu. Nyní mu hrozí až pět let vězení...

Agresivita vůči nejbližším lidem je vždy strašná. V případě rodiny žijící v Hamrách dlouhodobé konflikty podbarvené alkoholem vyvrcholily znásilněním. Stalo se tak koncem dubna letošního roku, v úterý se celá záležitost dostala před prostějovský soud. Přestože to pro ni nebylo vůbec snadné, poškozená žena vše poměrně důvěryhodně před senátem popsala. 

„Pan Kadela nejprve napadl svoji matku, kterou jsem bránila. Schytala jsem od něj několik ran a utekla do svého pokoje, kde jsem se zavřela. Byla jsem jen v noční košili a seděla na posteli, když on prokopl dveře a dostal se do mého pokoje...,“ uvedla u soudu poškozená žena.

 „Začal mi nadávat, chytil mě za ruce, vyhrnul noční košili, která byla krátká a zezadu mě znásilnil. Celé to trvalo jen chvíli, brzy toho nechal, aniž by soulož dokončil. Na hýždích, kde mě držel, mi po jeho útoku zůstaly modřiny,“ popsala tichým a rozechvělým hlasem poškozená žena, na níž bylo jasně patrné, že je pro ni vypovídání těchto okamžiků nepříjemné.

Podle svých slov nechtěla celou věc na policii původně vůbec hlásit. Teprve po dvou dnech si modřin na jejím pozadí všiml její přítel. „Říkal, že jestli to neohlásím na policii, tak je mezi námi konec,“ pokračovala žena, která dům obývala spolu s matkou obžalovaného a jejím druhem. Její svědectví nepřímo potvrdili i ostatní lidé, kteří byli v tu chvíli v domě. „Do pokoje jsme sice neviděli, ale jasně jsme slyšeli, jak na ni sprostě řve, že prý dá každému, jenom jemu ne a že si to s ní vyřídí,“ dodala matka násilníka, která se měla rovněž stát jeho obětí. „Krátce předtím mě shodil ze židle a tloukl mojí hlavou o podlahu. To jsem si od něj nezasloužila,” žehrala matka.

Josef Kadela je nezaměstnaný, pracoval občas po brigádách, v zahradním domku u domu své matky bydlel od podzimu, kdy byl propuštěn z vězení. „Přiznávám, že jsem rozbil okna, ale nikoho jsem neznásilnil. S matkou mám konflikty, ovšem ze židle spadla sama, jak byla opilá. Že hodně pije, to ji vyčítám už hodně dlouho. Konflikty jsem měl i s jejím druhem, který na mě vytáhl nůž...,“ hájil se u soudu Josef Kadela.

Obsahem obžaloby je však v tomto případě pouze znásilnění. Soud musí ovšem postupovat obezřetně. Je známo, že řada oznámených případů  znásilnění bývá vymyšlená. Přestože svědectví oběti i ostatních svědků působila poměrně důvěryhodně, obhajoba upozornila na to, že údajná oběť měla dříve problémy s alkoholem, v minulosti byla dokonce za řízení pod vlivem alkoholu odsouzena.

Rozsudek v této věci dosud nepadl, hlavní líčení bylo odročeno.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-