Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 hamryProkopl dveře, chytil ji zezadu za ruce, nedal na její námitky a souložil s ní. To není ukázka z románu E. L. Jamesové ´Padesát odstínů šedi´, který v těchto dnech trhá rekordy v knihkupectvích napříč celou Evropou, ale obsah obžaloby, které čelí devětatřicetiletý Josef Kadela. Ještě předtím měl tento muž v jejím vlastním domě zmlátit svoji matku! Za jeho řáděním zřejmě stála záliba v alkoholu. Nyní mu hrozí až pět let vězení...

Agresivita vůči nejbližším lidem je vždy strašná. V případě rodiny žijící v Hamrách dlouhodobé konflikty podbarvené alkoholem vyvrcholily znásilněním. Stalo se tak koncem dubna letošního roku, v úterý se celá záležitost dostala před prostějovský soud. Přestože to pro ni nebylo vůbec snadné, poškozená žena vše poměrně důvěryhodně před senátem popsala. 

„Pan Kadela nejprve napadl svoji matku, kterou jsem bránila. Schytala jsem od něj několik ran a utekla do svého pokoje, kde jsem se zavřela. Byla jsem jen v noční košili a seděla na posteli, když on prokopl dveře a dostal se do mého pokoje...,“ uvedla u soudu poškozená žena.

 „Začal mi nadávat, chytil mě za ruce, vyhrnul noční košili, která byla krátká a zezadu mě znásilnil. Celé to trvalo jen chvíli, brzy toho nechal, aniž by soulož dokončil. Na hýždích, kde mě držel, mi po jeho útoku zůstaly modřiny,“ popsala tichým a rozechvělým hlasem poškozená žena, na níž bylo jasně patrné, že je pro ni vypovídání těchto okamžiků nepříjemné.

Podle svých slov nechtěla celou věc na policii původně vůbec hlásit. Teprve po dvou dnech si modřin na jejím pozadí všiml její přítel. „Říkal, že jestli to neohlásím na policii, tak je mezi námi konec,“ pokračovala žena, která dům obývala spolu s matkou obžalovaného a jejím druhem. Její svědectví nepřímo potvrdili i ostatní lidé, kteří byli v tu chvíli v domě. „Do pokoje jsme sice neviděli, ale jasně jsme slyšeli, jak na ni sprostě řve, že prý dá každému, jenom jemu ne a že si to s ní vyřídí,“ dodala matka násilníka, která se měla rovněž stát jeho obětí. „Krátce předtím mě shodil ze židle a tloukl mojí hlavou o podlahu. To jsem si od něj nezasloužila,” žehrala matka.

Josef Kadela je nezaměstnaný, pracoval občas po brigádách, v zahradním domku u domu své matky bydlel od podzimu, kdy byl propuštěn z vězení. „Přiznávám, že jsem rozbil okna, ale nikoho jsem neznásilnil. S matkou mám konflikty, ovšem ze židle spadla sama, jak byla opilá. Že hodně pije, to ji vyčítám už hodně dlouho. Konflikty jsem měl i s jejím druhem, který na mě vytáhl nůž...,“ hájil se u soudu Josef Kadela.

Obsahem obžaloby je však v tomto případě pouze znásilnění. Soud musí ovšem postupovat obezřetně. Je známo, že řada oznámených případů  znásilnění bývá vymyšlená. Přestože svědectví oběti i ostatních svědků působila poměrně důvěryhodně, obhajoba upozornila na to, že údajná oběť měla dříve problémy s alkoholem, v minulosti byla dokonce za řízení pod vlivem alkoholu odsouzena.

Rozsudek v této věci dosud nepadl, hlavní líčení bylo odročeno.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments