Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 zavrenaAgresivita mezi Prostějovany stoupá. Dokonce ani v partnerských vztazích nebývá klid, o čemž svědčí dva případy z minulého týdne. Strážníci i státní policisté řeší násilné činy mezi partnery, nad kterými zůstává rozum stát.

„Ve středu dvakrát v průběhu dvanácti hodin vyjížděli strážníci k rozepři mezi mužem a ženou. Nejprve byla hlídka vyslána ve tři hodiny ráno do baru, kde na ni čekala oznamovatelka s tím, že její jednapadesátiletý přítel jí vzal z kabelky klíče, doklady, peníze a odchází z provozovny. Po jeho zkontaktování se toto nepotvrdilo. Dotyčná měla věci u sebe! Muž uvedl, že družka hraje automaty a toto je její způsob, jak od něj získat finanční prostředky...,“ uvedla Jana Adámková z Městské policie v Prostějově. Tentýž den  odpoledne se s dvojicí strážníci setkali podruhé. Tentokrát došlo k fyzické potyčce. „V bytě, kde oba přebývají, měl muž po hádce svoji družku ztlouci, přičemž v ruce měl nůž. Ten podnapilá zraněná uchopila a přitom si pořezala ruku,“ popsala Večerníku druhý zákrok hlídky strážníků Jana Adámková.

Zatímco tuto potyčku bude řešit správní orgán, druhý případ má v rukách už Policie ČR. „Z trestného činu vydírání je obviněn čtyřiatřicetiletý muž z Prostějova, který v sobotu desátého listopadu večer v Brněnské ulici odvezl bývalou pětadvacetiletou přítelkyni k sobě na chatu. Tam ji držel pod pohrůžkou násilí, vyhrožoval jí a fyzicky ji napadl. Celou dobu požadoval, aby změnila výpověď a vzala zpět svůj souhlas s jeho trestním stíháním pro trestné činy ublížení na zdraví, vydírání a nebezpečné vyhrožování, kterých se dopustil na poškozené,“ sdělila Večerníku Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments