Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 zavrenaAgresivita mezi Prostějovany stoupá. Dokonce ani v partnerských vztazích nebývá klid, o čemž svědčí dva případy z minulého týdne. Strážníci i státní policisté řeší násilné činy mezi partnery, nad kterými zůstává rozum stát.

„Ve středu dvakrát v průběhu dvanácti hodin vyjížděli strážníci k rozepři mezi mužem a ženou. Nejprve byla hlídka vyslána ve tři hodiny ráno do baru, kde na ni čekala oznamovatelka s tím, že její jednapadesátiletý přítel jí vzal z kabelky klíče, doklady, peníze a odchází z provozovny. Po jeho zkontaktování se toto nepotvrdilo. Dotyčná měla věci u sebe! Muž uvedl, že družka hraje automaty a toto je její způsob, jak od něj získat finanční prostředky...,“ uvedla Jana Adámková z Městské policie v Prostějově. Tentýž den  odpoledne se s dvojicí strážníci setkali podruhé. Tentokrát došlo k fyzické potyčce. „V bytě, kde oba přebývají, měl muž po hádce svoji družku ztlouci, přičemž v ruce měl nůž. Ten podnapilá zraněná uchopila a přitom si pořezala ruku,“ popsala Večerníku druhý zákrok hlídky strážníků Jana Adámková.

Zatímco tuto potyčku bude řešit správní orgán, druhý případ má v rukách už Policie ČR. „Z trestného činu vydírání je obviněn čtyřiatřicetiletý muž z Prostějova, který v sobotu desátého listopadu večer v Brněnské ulici odvezl bývalou pětadvacetiletou přítelkyni k sobě na chatu. Tam ji držel pod pohrůžkou násilí, vyhrožoval jí a fyzicky ji napadl. Celou dobu požadoval, aby změnila výpověď a vzala zpět svůj souhlas s jeho trestním stíháním pro trestné činy ublížení na zdraví, vydírání a nebezpečné vyhrožování, kterých se dopustil na poškozené,“ sdělila Večerníku Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments