Dobré ráno, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 nezamestnanostNezaměstnanost stoupá v celém Olomouckém kraji i v samotném Prostějově. Na konci listopadu se počet lidí bez práce u nás blíží již k deseti procentům, přitom je v našem městě jen zoufale málo volných pracovních míst.

„V listopadu míra nezaměstnanosti v Olomouckém kraji skutečně opět vzrostla, a to celkově o 0,4 procenta na hodnotu 10,8 procent. Počet uchazečů o práci se zvýšil o 1 359 osob. Na úřadech práce v Olomouckém kraji se nově zaregistrovalo 3 474 osob, což je o sedm procent více než v předchozím měsíci. Během listopadu nastoupilo do zaměstnání jen 1 047 osob,“ poskytl nám statistická fakta Jaroslav Mikšaník, referent trhu práce Úřadu práce Olomouckého kraje.

K ještě většímu vzrůstu došlo v oblasti nezaměstnanosti ve srovnání s listopadem předešlého roku. „Počet nezaměstnaných je již o 2 393 osob vyšší než ve stejném měsíci v loňském roce a míra nezaměstnanosti vzrostla o 0,6 procenta. To jasně svědčí o nepříznivém trendu ve vývoji nezaměstnanosti, který se poprvé projevil v srpnu letošního roku a nadále se prohlubuje,“ uvedl Jaroslav Mikšaník.

Co se týká Prostějova, aktuálně je u nás v registru úřadu práce 5 766 osob. Míra nezaměstnanosti v Prostějově atakuje magickou hranici deseti procent, činí přesně 9,9 procenta. Přitom úřad nabízí v Prostějově jen 169 volných pracovních míst.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments