Dobrý večer, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 nezamestnanostNezaměstnanost stoupá v celém Olomouckém kraji i v samotném Prostějově. Na konci listopadu se počet lidí bez práce u nás blíží již k deseti procentům, přitom je v našem městě jen zoufale málo volných pracovních míst.

„V listopadu míra nezaměstnanosti v Olomouckém kraji skutečně opět vzrostla, a to celkově o 0,4 procenta na hodnotu 10,8 procent. Počet uchazečů o práci se zvýšil o 1 359 osob. Na úřadech práce v Olomouckém kraji se nově zaregistrovalo 3 474 osob, což je o sedm procent více než v předchozím měsíci. Během listopadu nastoupilo do zaměstnání jen 1 047 osob,“ poskytl nám statistická fakta Jaroslav Mikšaník, referent trhu práce Úřadu práce Olomouckého kraje.

K ještě většímu vzrůstu došlo v oblasti nezaměstnanosti ve srovnání s listopadem předešlého roku. „Počet nezaměstnaných je již o 2 393 osob vyšší než ve stejném měsíci v loňském roce a míra nezaměstnanosti vzrostla o 0,6 procenta. To jasně svědčí o nepříznivém trendu ve vývoji nezaměstnanosti, který se poprvé projevil v srpnu letošního roku a nadále se prohlubuje,“ uvedl Jaroslav Mikšaník.

Co se týká Prostějova, aktuálně je u nás v registru úřadu práce 5 766 osob. Míra nezaměstnanosti v Prostějově atakuje magickou hranici deseti procent, činí přesně 9,9 procenta. Přitom úřad nabízí v Prostějově jen 169 volných pracovních míst.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments