Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 urciceOstrou policejní akci zažilo v neděli 9. prosince centrum Určic. Policejní komando zde vtrhlo do zdánlivě opuštěného objektu, kde našlo špičkově vybavenou pěstírnu marihuany. Prohlídka trvala skoro dvanáct hodin. Podle informací od místních zde měla marihuanu pěstovat čtveřice Vietnamců. Prostějovská ani krajská policie však tuto informaci nepotvrdila.

„Víte o tom, že v Určicích zasahovala URNA? Prohledávali dům u parku. Nějací Vietnamci tam ve velkém pěstovali drogy. Policajti tam naběhli v neděli odpoledne a byli tam až do pondělního rána,“ zavolal do redakce Večerníku jeden z našich pravidelných čtenářů. Kvůli bližším informacím jsme se okamžitě vypravili na místo činu. „To víte, že tu byli zakuklenci. A našli tu drogy. Chodím kolem tohoto domu do obchodu každý den a byl to pro mě obrovský šok. V životě bych neřekla, že by se tam mohlo něco takového dít. Dobře jsem znala i dlouholeté majitele domu, byli podnikaví, měli tu i obchůdek. Pak to ale asi přešlo na někoho jiného,“ prozradila Večerníku jedna z místních obyvatelek. Podle ní od letošního léta před domem pravidelně stávalo obytné auto. „Nikoho cizího jsem tu ovšem neviděla,“ pokračovala starší paní.

Na vratech domu, kde zásah proběhl, je číslo mobilního telefonu na Gabrielu Málkovou z Brna. Právě jí dle katastru nemovitostí dům od června letošního roku patří. V současnosti je však už vydán exekuční příkaz k jeho prodeji. Gabriela Málková ovšem telefon nezvedala.

Na podrobnosti se tedy Večerník zeptal i místního starosty, který byl akci osobně přítomen. „Zásah trval od nedělního odpoledne až do pondělního rána. Byli při něm zadrženi čtyři muži, kteří v domě měli špičkově vybavenou pěstírnu marihuany. Drog tu bylo velké množství, pěstírna byla jak v obytných místnostech, tak i ve dvoře,“ prozradil Vlastimil Konšel, kterého jsme se zeptali i na to, zda tu trávu skutečně pěstovali Vietnamci, jak se po obci povídá. „Nejsem ten, který by vám měl na tuto otázku odpovídat,“ reagoval Konšel.

Bližší informace od krajských policistů se nám ohledně tohoto případu nepodařilo získat. Přestože odhalených pěstíren v poslední době výrazně přibývá, poslední rozsahem srovnatelnou akci v regionu zažil naposledy Plumlov. Začátkem letošního března policejní komando vtrhlo do kotelny na místním sídlišti, kde našlo marihuanu v hodnotě tří milionů korun. Na místě byli zadrženi dva muži české národnosti ve věku sedmatřicet a sedmadvacet let.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments