Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 urciceOstrou policejní akci zažilo v neděli 9. prosince centrum Určic. Policejní komando zde vtrhlo do zdánlivě opuštěného objektu, kde našlo špičkově vybavenou pěstírnu marihuany. Prohlídka trvala skoro dvanáct hodin. Podle informací od místních zde měla marihuanu pěstovat čtveřice Vietnamců. Prostějovská ani krajská policie však tuto informaci nepotvrdila.

„Víte o tom, že v Určicích zasahovala URNA? Prohledávali dům u parku. Nějací Vietnamci tam ve velkém pěstovali drogy. Policajti tam naběhli v neděli odpoledne a byli tam až do pondělního rána,“ zavolal do redakce Večerníku jeden z našich pravidelných čtenářů. Kvůli bližším informacím jsme se okamžitě vypravili na místo činu. „To víte, že tu byli zakuklenci. A našli tu drogy. Chodím kolem tohoto domu do obchodu každý den a byl to pro mě obrovský šok. V životě bych neřekla, že by se tam mohlo něco takového dít. Dobře jsem znala i dlouholeté majitele domu, byli podnikaví, měli tu i obchůdek. Pak to ale asi přešlo na někoho jiného,“ prozradila Večerníku jedna z místních obyvatelek. Podle ní od letošního léta před domem pravidelně stávalo obytné auto. „Nikoho cizího jsem tu ovšem neviděla,“ pokračovala starší paní.

Na vratech domu, kde zásah proběhl, je číslo mobilního telefonu na Gabrielu Málkovou z Brna. Právě jí dle katastru nemovitostí dům od června letošního roku patří. V současnosti je však už vydán exekuční příkaz k jeho prodeji. Gabriela Málková ovšem telefon nezvedala.

Na podrobnosti se tedy Večerník zeptal i místního starosty, který byl akci osobně přítomen. „Zásah trval od nedělního odpoledne až do pondělního rána. Byli při něm zadrženi čtyři muži, kteří v domě měli špičkově vybavenou pěstírnu marihuany. Drog tu bylo velké množství, pěstírna byla jak v obytných místnostech, tak i ve dvoře,“ prozradil Vlastimil Konšel, kterého jsme se zeptali i na to, zda tu trávu skutečně pěstovali Vietnamci, jak se po obci povídá. „Nejsem ten, který by vám měl na tuto otázku odpovídat,“ reagoval Konšel.

Bližší informace od krajských policistů se nám ohledně tohoto případu nepodařilo získat. Přestože odhalených pěstíren v poslední době výrazně přibývá, poslední rozsahem srovnatelnou akci v regionu zažil naposledy Plumlov. Začátkem letošního března policejní komando vtrhlo do kotelny na místním sídlišti, kde našlo marihuanu v hodnotě tří milionů korun. Na místě byli zadrženi dva muži české národnosti ve věku sedmatřicet a sedmadvacet let.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments