Dobré odpoledne, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 soudDruhý jednacím dnem dnes pokračovalo soudní projednávání případu brutální vraždy jednaosmdesátiletého seniora z Okružní ulice. Po přivedení obou podezřelých, Romana Mičky a Davida Braunera do soudní síně, dnes soudce Tomáš Kurfiřt vyslechl celkem sedm svědků a odpoledne také znalce z oboru soudního lékařství.

Nejdříve před senát Krajského soudu v Brně předstoupila pětice prostějovských hasičů, kteří byli v pátek 2. března krátce po půl třetí odpoledne přivolání do bytu v Okružní ulici. Podle oznamovatele, který vzburcoval záchranáře i policii, se z bytu starého muže ozvala tupá rána a vzápětí jeho volání o pomoc. „Protože podle oznámení šlo o záležitost, která nesnesla odkladu, a člověku uvnitř bytu podle všeho šlo o život, nečekali jsme ani na policii a pomocí zámečnických nástrojů jsme otevřeli dveře. Po rozlomení zámku jsme ale zjistili, že jsou zevnitř ještě zabezpečeny řetízkem. Najednou se zevnitř dveře přivřeli a kdosi ten řetízek odháknul. Dveře nám otevřel tady obžalovaný Mička. Tvrdil, že od sousedů přelezl do bytu přes balkón, aby tomu muži poskytl první pomoc. Začal jím dokonce před námi třást, tak jsme museli zakročit, aby toho nechal. Ten důchodce byl ale už mrtvý. Tady obžalovaný pak řekl, že si jde dolů zakouřit. Vůbec jsme mu nevěnovali pozornost, prioritou pro nás byla pomoc tomu starému pánovi,“ vypověděl před senátem Ladislav Daneček, člen záchranářského týmu prostějovských hasičů. Těsně po vraždě v březnu loňského roku se totiž právě tito hasiči stali terčem kritiky za to, že vraha si nechali proklouznout mezi prsty. „Trklo nás to asi až po dvou minutách. Vyběhli jsme ven před panelák, ale Mičku už jsme nemohli najít,“ dodal prostějovský hasič. V podobném či dokonce stejném duchu vypovídali i jeho kolegové.

Posléze přišly na řadu k výslechu dvě ženy. Bývalá přítelkyně obžalovaného Davida Braunera Jana Stránská soudu potvrdila, že s tímto mužem už nějakou dobu nemá nic společného. „Rozešla jsem se s ním několik měsíců před tou vraždou, bylo to o ničem. Davidovi se nechtělo pracovat, hodně pil a věčně ze mě tahal peníze. Pořád mi volal nebo mě čekal u práce. Několikrát jsem ho musela přesvědčovat, že je konec a ať mě nechá být. Asi tři dny po vraždě v Okružní ulici mi přišla textovka od jeho současné přítelkyně Andrei. „Prý ať Davida nějak zastavím, že udělal něco hrozného. A já prý o tom vím. Ale já jsem opravdu nic o tomto činu nevěděla, nesvěřoval se mi,“ uvedla Jana Stránská. Po ní soudce Tomáš Kurfiřt vyslechl i pracovnici Prostějovského Večerníku, které se týden po vraždě David Brauner svěřil s tím, že o činu ví a zná také vraha.

Po odpoledním výslechu soudních znalců z oboru soudního lékařství, kteří popsali rozsah zranění nebohého starce a potvrdili rovněž příčinu smrti udušením.

Soud s obžalovanými Romanem Mičkou a Davidem Braunerem bude pokračovat zítra, tedy ve středu 9. ledna. Je možné, že soudce Tomoš Kurfiřt vynese už i rozsudek. Při dnešním přelíčení vyšlo také z výsledků kriminalistické expertízy, že v bytě zavražděného bylo nalezeno skutečně množství pachových stop, otisků prstů i stop DNA hlavního obviněného Romana Mičky. Ovšem na dvou místech byly uvnitř nalezeny i pachové stopy Davida Braunera! V tom případě lhal, když tvrdil, že v bytě jednaosmdesátiletého seniora vůbec nebyl.

Další informace přineseme zítra odpoledne.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments