Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 soudDruhý jednacím dnem dnes pokračovalo soudní projednávání případu brutální vraždy jednaosmdesátiletého seniora z Okružní ulice. Po přivedení obou podezřelých, Romana Mičky a Davida Braunera do soudní síně, dnes soudce Tomáš Kurfiřt vyslechl celkem sedm svědků a odpoledne také znalce z oboru soudního lékařství.

Nejdříve před senát Krajského soudu v Brně předstoupila pětice prostějovských hasičů, kteří byli v pátek 2. března krátce po půl třetí odpoledne přivolání do bytu v Okružní ulici. Podle oznamovatele, který vzburcoval záchranáře i policii, se z bytu starého muže ozvala tupá rána a vzápětí jeho volání o pomoc. „Protože podle oznámení šlo o záležitost, která nesnesla odkladu, a člověku uvnitř bytu podle všeho šlo o život, nečekali jsme ani na policii a pomocí zámečnických nástrojů jsme otevřeli dveře. Po rozlomení zámku jsme ale zjistili, že jsou zevnitř ještě zabezpečeny řetízkem. Najednou se zevnitř dveře přivřeli a kdosi ten řetízek odháknul. Dveře nám otevřel tady obžalovaný Mička. Tvrdil, že od sousedů přelezl do bytu přes balkón, aby tomu muži poskytl první pomoc. Začal jím dokonce před námi třást, tak jsme museli zakročit, aby toho nechal. Ten důchodce byl ale už mrtvý. Tady obžalovaný pak řekl, že si jde dolů zakouřit. Vůbec jsme mu nevěnovali pozornost, prioritou pro nás byla pomoc tomu starému pánovi,“ vypověděl před senátem Ladislav Daneček, člen záchranářského týmu prostějovských hasičů. Těsně po vraždě v březnu loňského roku se totiž právě tito hasiči stali terčem kritiky za to, že vraha si nechali proklouznout mezi prsty. „Trklo nás to asi až po dvou minutách. Vyběhli jsme ven před panelák, ale Mičku už jsme nemohli najít,“ dodal prostějovský hasič. V podobném či dokonce stejném duchu vypovídali i jeho kolegové.

Posléze přišly na řadu k výslechu dvě ženy. Bývalá přítelkyně obžalovaného Davida Braunera Jana Stránská soudu potvrdila, že s tímto mužem už nějakou dobu nemá nic společného. „Rozešla jsem se s ním několik měsíců před tou vraždou, bylo to o ničem. Davidovi se nechtělo pracovat, hodně pil a věčně ze mě tahal peníze. Pořád mi volal nebo mě čekal u práce. Několikrát jsem ho musela přesvědčovat, že je konec a ať mě nechá být. Asi tři dny po vraždě v Okružní ulici mi přišla textovka od jeho současné přítelkyně Andrei. „Prý ať Davida nějak zastavím, že udělal něco hrozného. A já prý o tom vím. Ale já jsem opravdu nic o tomto činu nevěděla, nesvěřoval se mi,“ uvedla Jana Stránská. Po ní soudce Tomáš Kurfiřt vyslechl i pracovnici Prostějovského Večerníku, které se týden po vraždě David Brauner svěřil s tím, že o činu ví a zná také vraha.

Po odpoledním výslechu soudních znalců z oboru soudního lékařství, kteří popsali rozsah zranění nebohého starce a potvrdili rovněž příčinu smrti udušením.

Soud s obžalovanými Romanem Mičkou a Davidem Braunerem bude pokračovat zítra, tedy ve středu 9. ledna. Je možné, že soudce Tomoš Kurfiřt vynese už i rozsudek. Při dnešním přelíčení vyšlo také z výsledků kriminalistické expertízy, že v bytě zavražděného bylo nalezeno skutečně množství pachových stop, otisků prstů i stop DNA hlavního obviněného Romana Mičky. Ovšem na dvou místech byly uvnitř nalezeny i pachové stopy Davida Braunera! V tom případě lhal, když tvrdil, že v bytě jednaosmdesátiletého seniora vůbec nebyl.

Další informace přineseme zítra odpoledne.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments