Dobrý večer, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 soudKrajský soud v Brně dnes uzavřel případ brutální vraždy ze dne 2. března loňského roku v Okružní ulici. O půl třetí odpoledne zde byl brutálním způsobem zavražděn jednaosmdesátiletý důchodce. Hlavní obvinění, Roman Mička a David Brauner dostali dnes spravedlivé tresty.

Druhý jmenovaný po celou dobu všem lhal. Byl to totiž právě on, kdo do bytu seniora vtrhnul jako první a uštědřil nebožákovi dvě brutálně vedené rány. Mička pak po Braunerově útěku starého sběratele známek a mincí „dodělal“. „V odůvodnění rozsudku je jedno, kdo si starého pána vytipoval. Oba dva obžalovaní konali společně s tím, že půjdou do bytu v Okružní ulici nejenom krást, ale věděli, že budou muset použít i násilí. K tomu také došlo. Oba zazvonili u bytu, a když jim jednaosmdesátiletý muž otevřel, obžalovaný Brauner dveře rozrazil, seniora dvakrát praštil do hlavy a prsou, načež muž spadl na záda a upadl do bezvědomí. Brauner zpanikařil a utekl, obžalovaný Mička měl zřejmě více kuráže. Starce několikrát udeřil, rukou ho rdousil a ještě mu pak polštářem přikryl ústa a nos. Poškozený umíral obzvláště trýznivým způsobem,“ řekl mimo jiného v odůvodnění rozsudku soudce senátu Krajského soudu v Brně Tomáš Kurfiřt poté, co nad oběma muži z Prostějova vynesl ortel. Roman Mička byl za vraždu odsouzen k 18 letům odnětí svobody do vězení se zvýšenou ostrahou, David Brauner pak šest let odnětí svobody s ostrahou za loupež. „Způsob provedení tohoto činu je velmi brutální a do nebe volající,“ dodal soudce.

David Brauner po celou dobu pobytu ve vazební věznici tvrdil, že je nevinný a v bytě seniora vůbec nebyl. U soudu však byl prokázán pravý opak, dokonce byl první, kdo na důchodce zaútočil. Po celou dobu vyšetřování tak Brauner očividně všem lhal.

Rozsudek ještě není pravomocný, všechny strany, tedy státní zástupkyně i oba obhájci odsouzených si ponechali zákonnou lhůtu na odvolání.

Veškerý průběh soudních jednání, bezprostřední ohlasy, rozhovory i anketu mezi občany - to vše přináší tištěné vydání Prostějovského Večerníku, které vychází v pondělí 14. ledna 2013.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar