Dvě překvapivé výhry si v minulé sezóně připsala proti Jestřábům Kadaň. Tentokrát se ale žádné překvapení nekonalo. Prostějov Severočechy na jejich vlastním ledě znemožnil výsledkem 9:2, který se zrodil zejména díky spanilé jízdě ve druhé třetině. Řada hráčů Prostějova si díky zápasu notně vylepšila statistiky, tři body zaznamenali Tomáš Jandus, Petr Mrázek, David Bartoš a taky obránce František Hrdinka.

Jestřábí jízda začala v osmé minutě, ve dvanácté už Prostějov vedl 2:0. Pak sice Kadaň snížila, ale během minuty Tomáš Jandus využil zaváhání domácích při rozehrávce a Prostějov opět odskočil na rozdíl dvou branek. Blíže na dostřel už se Kadaň během zápasu nedostala. Naopak: Jestřábi využili nedisciplinovanosti Kadaně, a jen ve druhé periodě využili dvě přesilové hry, z toho jednu dvojnásobnou. Matěj Novák zase vyzrál na brankáře domácích ve vlastním oslabení.

Do třetí třetiny, za stavu 2:7, vyměnila domácí Kadaň brankáře. Richard Běhula, muž s maskou, však pustil ještě další dva góly. A přinejmenším ten osmý po rozborce celé obrany demonstroval kvalitativní převahu Prostějova. Tu hned o další dvě minuty později podtrhl také gól Dominika Hrníčka. Na (ne)populární desítku už ale nedošlo. Kadaň od většího přídělu zachránila závěrečná siréna. Vinou této prohry (deváté z posledních deseti zápasů) zůstává Kadaň na samém dně tabulky. Prostějov se naopak posunul na 7. místo.

SK Trhači Kadaň – LHK Jestřábi Prostějov 2:9 (1:3, 1:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Houška (Koblížek, J. Svoboda), 37. Zabloudil (Chlouba, Trefný) – 8. Kaut (Vachutka, Hrdinka), 12. Bartoš (Mrázek, Gago), 20. T. Jandus, 25. Mrázek )Hrdinka, Bartoš), 32. Hrníčko (Drtil, Bartoš), 35. Mrázek (Gago, Piegl), 39. M. Novák (T. Jandus, Piegl), 54. Chlán (Žálčík, Hrníčko), 56. Podlaha (Žálčík, Hrníčko). Rozhodčí: Grech, Hucl – Sedláček, Kreuzer. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Hráno bez diváků.

Sestava Prostějova: Bláha – Hefka, Hrdinka, Drtil, P. Krejčí, Piegl, Pěnčík – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, Chlán, Hrníčko – M. Novák, T. Kaut, Vachutka – Ouřada, Motloch, T. Jandus. Trenéři: Jiří Šejba a Ivo Peštuka.