Dobré odpoledne, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Říká se, že známý je člověk, kterého známe dost dlouho, abychom si od něho vypůjčili, ale ne dost dobře, abychom mu sami půjčili. O tom, že zná svého zaměstnance dost dobře na to, aby mu mohl půjčit automobil, byl přesvědčen majitel jedné regionální firmy. Ale to se přepočítal...

Na dobu od 21. do 23. července 2017 zapůjčil majitel firmy z obce na Prostějovsku svému šestadvacetiletému zaměstnanci svůj osobní automobil značky Peugeot. Muž ve firmě pracoval jako řidič nákladního automobilu a vozidlo si občas vypůjčil z důvodu brzkého nástupu na další pracovní směnu. „Půjčený automobil měl poté zaměstnanec bez vědomí jeho majitele v obci Holubice dále půjčit svému známému. Toho však znal pouze osobně, nikoli jménem, a také nebyl schopen podat jakékoli bližší informace k místu jeho pobytu či pohybu. Protože vozidlo nebylo v dohodnutém termínu řádně vráceno a zaměstnanec jeho majiteli sdělil, že ho někomu půjčil, tento věc oznámil na policii,“ popsal celou anabázi František Kořínek, tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu neoprávněného užívání cizí věci a po jeho pachateli a vozidle zahájili pátrání. „Provedením důkladného šetření plumlovští policisté zjistili totožnost podezřelého i to, že by se vozidlo mohlo nacházet na parkovišti u některého z kroměřížských supermarketů,“ nastínil Kořínek.
Kroměřížští policisté ho pak opravdu vypátrali na parkovišti u obchodního domu ve Velehradské ulici v Kroměříži. Vozidlo policisté až do příjezdu a převzetí jeho majitelem zajistili.
Po celou dobu jej měl užívat šestašedesátiletý muž z Prostějovska. Ten je pro své jednání nyní podezřelý z přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. (mls)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-1 #1 HENRIETTA FERNANDO 2017-09-14 01:07
Dobrý den,
To informuje širokou veřejnost, že paní Henrietta Fernando, soukromá půjčka, otevřela finanční příležitost pro každého, kdo potřebuje jakoukoli finanční pomoc. Poskytujeme půjčku ve výši 2% úrokové sazby pro jednotlivce, společnosti a společnosti za jasných a srozumitelných podmínek a podmínek. Kontaktujte nás dnes prostřednictvím e-mailu na adrese: ()
Citovat
  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne