Regionální derby v 11. kole skupiny „A“ I.B třídy Olomouckého KFS svedlo proti sobě fotbalisty TJ Sokol Mostkovice a TJ Sokol Klenovice na Hané. Domácí do přestávky vůbec nestíhali kvalitnější hru hostů, ale přesto vedli. A když o těsný náskok zaslouženě přišli, tak po změně stran výrazně přidali, aby nakonec sami právem zvítězili 3:1. Utkání diametrálně rozdílných poločasů sledoval v hledišti i český reprezentant Mojmír Chytil, který po čtvrteční faux-paux v Albánii měl nečekané volno. Klenovicím ale štěstí nepřinesl…

Mostkovičtí se v dosavadním průběhu letošního ročníku soutěže vyprofilovali jako její absolutně průměrný účastník s vyrovnanou bilancí tří vítězství, remíz i porážek, nerozhodným skóre 16:16 a ziskem 12 bodů na sedmé příčce tabulky po devíti odehraných dějstvích. To Klenovičtí na tom byli mnohem lépe, před včerejším derby dosáhli zápasové bilance 6-2-1, skóre 24:11 a 20 nasbíraných bodů, což jim zajišťovalo druhé místo pořadí.

Ondřej MILAR – TJ Sokol Mostkovice:

„Do zápasu jsme vstoupili mnohem hůř než hosté, kteří nás v podstatě celý první poločas přehrávali. Byli u každého míče rychleji, lépe kombinovali, dostali se do několika nebezpečných situací. A my jsme mohli být rádi za jediný inkasovaný gól. Paradoxně jsme předtím nějakou dobu vedli z jediné povedené akce a jasně lepší Klenovice vyrovnaly až z penalty za ruku, kterou rozhodčí vůbec nemusel písknout. Po přestávce jsme si ale od nějaké 55. minuty začali víc věřit, vyhrávali osobní souboje a byli čím dál víc nebezpeční směrem dopředu. Z vytvořených šancí se nám podařilo dvakrát skórovat, tím strhnout vítězství na svou stranu. Za výbornou druhou půlku zaslouženě. Pomohl jak vítr do zad, tak zkvalitnění útočné fáze přesunem Honzy Karafiáta do středu pole i velkým příspěvkem střídajících kluků. Jirka Hanák vstřelil dvě branky, Martin Šlambor u obou asistoval.“

Vladimír HORÁK – TJ Sokol Klenovice na Hané:

„Začali jsme velice aktivně, hned z první střely na bránu trefili břevno. Celý první poločas jsme byli určitě lepší, ale bohužel dostali gól po vysokém nákopu do šestnáctky a odraženém balónu k volnému protihráči. Potom se nám povedlo vyrovnat z penalty, několik dalších šancí zůstalo nevyužito. Po přestávce se to úplně otočilo. Soupeř nás zatlačil, nepouštěl do hry a na rozdíl od nás se dostával do příležitostí, z nichž dvě proměnil. Branka na 2:1 přitom znovu padla z dlouhého nakopnutého míče a vyhrané hlavičce domácích, třetí gól pak byl v závěru z rychlého brejku. Porážka je pro mě docela velkým zklamáním, protože podle vývoje prvního poločasu jsem věřil, že si odsud můžeme odvézt všechny tři body. A místo toho nemáme ani jeden. Nedá se nic dělat, teď už se musíme soustředit na příští zápas. A vyhrát ho.“

I.B třída, skupiny „A“ Olomouckého KFS – 11. kolo

TJ Sokol Mostkovice – TJ Sokol Klenovice na Hané

3:1 (1:1)

TJ Sokol Mostkovice (oboje zprava, 4-4-2, modrý dres, černé trenky i stulpny)

Žluté karty: 26. Drábek, 33. Skoumal, 79. Jančík

Střídali: 60. Bureš za P. Foreta, 61. Hanák za Grulicha a Šlambor za Skoumala, 89. L. Foret za Němečka

Trenér: Ondřej Milar

TJ Sokol Klenovice na Hané (4-4-2, červený dres i stulpny, černé trenky)

Žluté karty: 30. Spálovský, 73. L. Zapletal, 80. Rozehnal, 89. Nehera

Střídali: 20. Prášil za Všianského, 70. Buček za Chluda, 86. Popelka za Spálovského

Trenér: Vladimír Horák

Rozhodčí: Koníček – Kašík, Weiser

Diváci: 123

1.B.třída skupina A

11. kolo: Brodek u PV – Domaželice 0:1 (0:0). Branka: 51. Dvořák. ŽK: 71. Němec – 65. Tichavský. * Dub nad M. – Otaslavice 5:0 (2:0). Branky: 10., 30. a 84. Kaiser, 70. Hrabal, 87. Bundil. ŽK: 54. Skopal, 78. Kaiser – 25. Drmola, 27. Gerneš, 28. a 31. Dreksler, 82. Smékal. ČK: 31. Dreksler. * Ústí – Horní Moštěnice 3:0 (1:0). Branky: 38. Smolka, 85. Kopecký, 89. Škařupa. ŽK: 53. Frydrych, 55. Palacký, 61. Kopecký – 52. Podhorný, 53. Slanina, 55. Suchánek, 65. Pochyla. * Troubky – Hustopeče nad Bečvou 3:1 (1:1). Branky: 21. Němčák, 60. Petráš, 89. Brázda – 10. Kopecký. ŽK: 20. Petráš, 32. Brázda, 44. Haviernik – 20. Kolář, 44. Ráb, 68. Maloušek, 90. Hajlman. * Tovačov - Újezdec 4:2 (2:1). Branky: 9., 24. a 65. Štimpl, 87. Brachtl – 15. Černošek, 92. Perutka. ŽK: 57. Válek – 35. Zelený, 60. Plch, 67. Černošek. * Mostkovice - Klenovice 3:1 (1:1). Branky: 18. Karafiát, 73. a 88. Hanák – 35. Hirsch. ŽK: 26. Drábek, 33. Skoumal, 79. Jančík – 30. Spálovský, 73. Zapletal, 80. Rozehnal, 89. Nehera. * Vrchoslavice - Radslavice 2:8 (0:5). Branky: 56. Kratochvíl, 88. Horák – 18. Panák, 10., 24., 39., 42. a 87. Barot, 58. a 65. Strnad. ŽK: 80. Horák.

1          Sokol Ústí         10        6          4          0          34:10    22

2          Sokol Horní Moštěnice   10        7          0          3          31:13    21

3          Sokol Klenovice            10        6          2          2          25:14    20

4          SK Radslavice 10        6          1          3          25:11    19

5          Sokol Brodek u Prostějova         10        5          3          2          23:15    18

6          Sokol Otaslavice           10        6          0          4          24:23    18

7          TJ Sokol Mostkovice     10        4          3          3          19:17    15

8          Sokol Dub nad Moravou            10        4          1          5          24:22    13

9          Sokol Tovačov 10        4          1          5          23:32    13

10        Sokol Domaželice         10        3          1          6          15:30    10

11        FK Troubky       10        3          0          7          23:28    9

12        Sokol Újezdec   10        2          3          5          20:34    9

13        Sokol Vrchoslavice 1946           10        2          2          6          17:35    8

14        Hustopeče nad Bečvou 10        1          1          8          21:40    4