Dobrý podvečer, dnes je středa 27.5.2020
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 seniorkaŠlo o třiaosmdesátiletou stařenku, přesto nad případem zůstává rozum stát. Jak někdo může být tak naivní a naletět tak okatě podvodnici? A přesně toto se stalo v úterý okolo poledne v Prostějově. Seniorka uvěřila cikánce, že jí jde vrátit peníze za plyn a pustila ji do bytu...

Smyšlená finta s přeplatkem opět zabrala. Tentokrát se její obětí stala téměř třiaosmdesátiletá žena z Prostějova. „V úterý devatenáctého března krátce po poledni ji v jednom z bytů v Krokově ulici pod smyšlenou záminkou vrácení přeplatku za plyn kontaktovala neznámá žena. Lstí se vloudila do jejího bytu a v nestřeženém okamžiku pak v jednom z pokojů ukradla jedenáct tisíc korun,“ popsala nám pro mnohé jen těžko uvěřitelný případ Irena Urbánková, tisková mluvčí policie Olomouckého kraje.

Policie následně zveřejnila podrobný popis pachatelky a žádá veřejnost o pomoc. „Podle popisu se mělo jednat o ženu ve věku kolem pětadvacet až třicet let, snědší pleti, silnější postavy, vysoké asi 155 až 160 centimetrů. Měla černé oči a na sobě oblečenou tmavší zimní bundu, tmavé úzké kalhoty a vysoké černé kozačky po kolena. Mluvila místním přízvukem,“ uvedla Irena Urbánková. 

Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. „Pokud se policistům podaří pachatelku dopadnout, hrozí jí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments