Dobré odpoledne, dnes je středa 27.5.2020
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 narkomanKdyž se chce, tak to jde! Lidé z Prostějova ukázali, že kdo má skutečný zájem dopadnout uprchlého trestance, tomu se to může podařit. A nemusí se přitom spoléhat pouze na práci policie. Poté, co jim na podzim loňského roku ukradl auto, pustili se lidé kolem Davida P. z Prostějova do pátrání po Radimu Delongovi. Přitom severomoravští policisté po šestačtyřicetiletém narkomanovi z Havířova neúspěšně pátrali již od začátku minulého roku. Prostějovanům se vedlo lépe a nakonec Delonga kriminalistům předali přímo na stříbrném podnose...

Už začátkem roku 2012 měl do vězení nastoupit havířovský narkoman Radim Delong. Ostravský okresní soud ho odsoudil za podvod, Delong se však začal skrývat. Toužil po něm i karvinský státní zástupce, který ho podezříval z výroby drog. Radim Delong je totiž nejen v Havířově známou firmou!

V minulosti vlastnil rozsáhlý majetek, který získal v restituci, a byl považován za vlivného podnikatele. I po svém pádu se ve městě stále objevoval. Navzdory tomu ho místní policisté stále nebyli schopni dopadnout. Vypátrat Delonga se podařilo až civilistům z Prostějova. „Radim Delong se nám ozval na inzerát, ve kterém jsme nabízeli pronájem auta. Představil se jako Michael Outrata a při předání vozu nám předložil občanku znějící na toto jméno. Auto měl vrátit koncem října, už se nám však nikdy neozval. Vůz jsme dosud neviděli, vznikla nám tím škoda dvěstědvacetpět tisíc korun,“ láteřil vlastník auta David P.

Jak se Prostějované k narkomanovi, který už od začátku roku měl sedět v base, nakonec dostali? „Jediným vodítkem pro nás byla jeho asistentka, se kterou Delong auto přebíral. Zkontaktovali jsme ji v Havířově, kde nám přiznala, že se jednalo o podvod a prozradila nám Delongovo skutečné jméno. Bylo to štěstí, bez ní bychom o vůz nenávratně přišli,“ popsal muž. Přestože po Delongovi bylo již téměř rok vyhlášeno celostátní pátrání, policisté z Havířova byli bezradní... „Obešli jsme si bary, barmankám rozdali fotografie a za informace vedoucí k dopadení nabídli odměnu. Netrvalo dlouho a jedna ze servírek nám zavolala, že Delong sedí u ní v podniku,“ prozradil jednoduchou strategii Lubomír Š. z Klenovic na Hané. Dále už stačilo zavolat na policii a ta nemohla jinak než si Delonga v baru vyzvednout. „Vím minimálně o jednom z havířovských policistů, který dobře věděl, co Delong dělá, a přesto to neřešil. V Havířově je spousta věcí, které tamní policisté musí vidět a přesto je jaksi nevidí. Už jsem v této věci podal podnět Generální inspekci bezpečnostních sborů,“ dodal Lubomír Š.

Navzdory velké iniciativě není vůbec jisté, že se ukradené auto do Prostějova někdy vrátí. „Pokud máme informace, předal ho Delong nějakému Ukrajinci, kterému říkal Ruslan. Náhradu vzniklé škody po něm ovšem požadujeme,“ dodal rozlíceně majitel ukradeného vozu. Zda se jí někdy dočkají, to je ve hvězdách. Úterního hlavního líčení, které se konalo u prostějovského okresního soudu, se Delong na vlastní žádost nezúčastnil.

V souvislosti s předchozím odsouzením však už sedí v base. Zda se z člověka bez trvalého bydliště, který se svého času řadil k havířovské smetánce, někdy podaří dostat peníze, však zůstává otázkou.

Rozsudek dosud nepadl, jednání totiž bylo odročeno...

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments