Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Předminulý pátek 2. března před dvaadvacátou hodinou kontrolovali policisté obvodního oddělení Plumlov v Prostějovské ulici v Mostkovicích osobní automobil typu Volkswagen Golf a jeho devatenáctiletého řidiče z Prostějova. Po negativní dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu se muž podrobil také orientační zkoušce na přítomnost jiných návykových látek. Ta ukázala přítomnost pervitinu, marihuany a dalších opiátů. Řidič s výsledkem testu souhlasil a přiznal „vykouření dvou jointů marihuany“ ve středu 28. února.

Poté se na výzvu policistů podrobil odbornému lékařskému vyšetření. Stejný řidič ve stejném vozidle byl však kontrolován také v neděli 4. března před polednem. V tomto případě ho v ulici Podjezd v Prostějově kontrolovali policisté dopravního inspektorátu. Výsledek orientační zkoušky na přítomnost jiných návykových látek opět prokázal užití drog. V obou případech policisté řidiči zakázali další jízdu. Řidičský průkaz mu zadržen nebyl, protože ho nepředložil. Pro své jednání je podezřelý z přestupků podle zákona o silničním provozu. Za ty mu hrozí pokuta od 2 500 do 20 tisíc korun a zákaz řízení na dobu od šesti měsíců do jednoho roku.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne