Dobrý večer, dnes je čtvrtek 13.12.2018
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Předminulý pátek 2. března před dvaadvacátou hodinou kontrolovali policisté obvodního oddělení Plumlov v Prostějovské ulici v Mostkovicích osobní automobil typu Volkswagen Golf a jeho devatenáctiletého řidiče z Prostějova. Po negativní dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu se muž podrobil také orientační zkoušce na přítomnost jiných návykových látek. Ta ukázala přítomnost pervitinu, marihuany a dalších opiátů. Řidič s výsledkem testu souhlasil a přiznal „vykouření dvou jointů marihuany“ ve středu 28. února.

Poté se na výzvu policistů podrobil odbornému lékařskému vyšetření. Stejný řidič ve stejném vozidle byl však kontrolován také v neděli 4. března před polednem. V tomto případě ho v ulici Podjezd v Prostějově kontrolovali policisté dopravního inspektorátu. Výsledek orientační zkoušky na přítomnost jiných návykových látek opět prokázal užití drog. V obou případech policisté řidiči zakázali další jízdu. Řidičský průkaz mu zadržen nebyl, protože ho nepředložil. Pro své jednání je podezřelý z přestupků podle zákona o silničním provozu. Za ty mu hrozí pokuta od 2 500 do 20 tisíc korun a zákaz řízení na dobu od šesti měsíců do jednoho roku.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments