Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až do Velké Británie zavedly policisty stopy po třech rodinných příslušnících, kteří se v mnoha prostějovských obchodech dopouštěli úvěrových podvodů. Manželé společně se synem si tak „lišácky“ vydělávali na pobyt v zahraničí. Teď jim ale za to hrozí osmiletý pobyt v kriminále!


„Z přečinu úvěrového podvodu podezírají prostějovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality trojici rodinných příslušníků z Přerovska. Těchto skutků se měli obvinění dopustit tím, že si v různých prostějovských prodejnách sjednávali úvěry na nákup různého zboží. Celkem se jednalo o sedmnáct smluv v celkové výši přesahující 320 tisíc korun, které si třicetiletý syn, jeho jednapadesátiletý otec a osmačtyřicetiletá matka sjednali v únoru a březnu 2017,“ popsal podstatu podvodů povedené trojice František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Policisté všechny tři podvodníčky viní z toho, že již při sjednávání smluv měli v úmyslu zakoupené zboží prodat a utržené peníze použít na úhradu nákladů spojených s vyřízením a zajištěním práce v zahraničí. „Se zakoupeným zbožím takhle měli opravdu naložit a za prací skutečně odjeli. Smluvené splátky však nehradili,“ konstatoval Kořínek.
Policistům se podezřelé podařilo vypátrat a kontaktovat ve Velké Británii, načež je předvolat k výslechu. „Obvinění se dostavili, ke skutkům se přiznali a způsobenou škodu přislíbili uhradit. V případě odsouzení jim za přečin úvěrového podvodu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let,“ dodal mluvčí prostějovské policie. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments