Příjemnou noc, dnes je úterý 7.7.2020
svátek slaví Bohuslava,
zítra Nora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
podvod nemcicePolicisté z Obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou mají v těchto dnech napilno, šetří případ podvodu. Za svou drzost bude pykat sedmadvacetiletý muž z Olomouce, který si chtěl přilepšit pár tisícovkama. Přitom použil jednoduché lsti, jak přijít k finančnímu obnosu.

Ne vždy přitom musí jít o převratné sumy, kvůli kterým se pachatel odhodlá k porušení zákona. „Koncem září loňského roku uzavřel tento muž prostřednictvím obchodního zástupce s úvěrovou společností smlouvu o půjčce na finanční částku 16 tisíc. Při uzavření smlouvy o půjčce v zákaznické kartě však uvedl nepravdivé údaje o svém zaměstnání a finanční informace o měsíčním příjmu. Při podpisu a schválení uvedené smlouvy na místě převzal finanční částku 16 tisíc, z této částky předal obchodnímu zástupci zálohu na splátky ve výši 2 tisíc, ale dále již v dohodnutých termínech splátek svůj závazek nehradil. Způsobil tak škodu 14 tisíc,“ informovala policejní tisková mluvčí Eva Čeplová. Byly důvodem jeho konání finanční problémy, které potřeboval rychle vyřešit nebo jen hloupost a nepromyšlenost svého činu? „Vzhledem k výši škody je také pravděpodobné, že to mohl být jen pokus o případně další a větší pozdější podvod. Bohužel pro něj klec spadla, jmenovanému bylo v těchto dnech sděleno podezření z přečinu podvod  a ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení,“ doplnila Čeplová.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-