Dobré odpoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Málokdy vyvrcholí neplacení alimentů až do takového extrému! Čtyřiačtyřicetiletý muž z Prostějovska byl za dlužné výživné na své potomky odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Do vězení se mu však viditelně nechtělo a tak se rozhodl schovávat se. Neudělal dobře, policisté ho vypátrali v Plumlově a v poutech převezli rovnou do vazby!

„Už 1. srpna tohoto roku měl čtyřiačtyřicetiletý muž z Prostějovska nastoupit do vězení pro přečin zanedbání povinné výživy. Protože ale tak dobrovolně neučinil, vydal 8. srpna soudce prostějovského okresního soudu příkaz k jeho dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Již týden po vydání příkazu hledaného muže vypátrali plumlovští policisté v jedné plumlovské firmě. Po provedení nezbytných úkonů pak odsouzeného předali do Vazební věznice v Olomouci,“ sdělil František Kořínek, tiskový mluvčí Policie ČR, územního odboru Prostějov.
Jak se ovšem záhy ukázalo, uvedený muž bude mít i jiné problémy se zákonem. „Provedeným šetřením k muži dále policisté zjistili, v uplynulých letech v rámci zaměstnání řídil automobil. A to přes zákaz řízení motorových vozidel z důvodu dosažení 12 bodů v rámci takzvaného bodového systému řidičů. Proto je také podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ze stejného přečinu je podezřelý i pro nenastoupení k výkonu trestu odnětí svobody. V případě odsouzení mu za toto jednání hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ připomněl důrazně František Kořínek.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments