Dobré dopoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 dechova_zkouska_penizePřijít o řidičský průkaz znamená pro spoustu lidí obrovskou ránu. Především pro ty, kdo jezdí pravidelně. Fakticky tím totiž přichází o možnost obživy. Pokud jsou právě oni účastníky silničního provozu, je to od nich v první řadě obrovská nezodpovědnost, v té druhé se pak mohou „těšit“ na zasloužený trest! V případě, že při policejní kontrole nadýchají přes jedno promile alkoholu, dá se dosti pravděpodobně počítat s tím, že si za volant hned tak nesednou. Jedna naděje tu však je. Vše pro ně nakonec může dopadnout dobře, musí však počítat s tím, že je to bude něco stát...

V únoru letošního roku zastavili policisté podnikatele Radima Galáska. Jeho fungl nový Mini cooper jel po Palackého ulici nepřirozeně pomalu. Po zastavení hlídkou byl z řidiče cítit alkohol.

S policisty však živě komunikoval, byl velmi ochotný a veselý. „Pamatuji si, že se všemu smál,“ zmínil se jeden z členů hlídky. Dobrá nálada řidiče nepřešla ani poté, co nadýchal přes 1,3 promile alkoholu. Policisté mu následně zakázali další jízdu a vzali ho na služebnu. Galásek se totiž dopustil trestného činu řízení pod vlivem návykové látky. Za to mu hrozilo o dnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Věc v úterý minulého týdne dospěla až k soudu. Obžalovaný svoji vinu nepopíral, hájil se tím, že měl v úmyslu své auto pouze přeparkovat. „Chtěl jsem vůz dát na parkoviště u hotelu Grand, kde jsem mínil strávit noc. Než mě zastavili policisté, ujel jsem jenom nějakých dvě stě padesát metrů,“ vyjádřil se Galásek.

Jeho obhájkyně upozornila, že její klient auto nezbytně potřebuje ke své obživě, ročně najede kolem třiceti tisíc kilometrů. Zároveň navrhla, že je ochoten zaplatit patnáct tisíc korun, které by měly směřovat k obětem trestných činů. To se soudkyni zdálo málo a částku zdvojnásobila. Podnikatel s tím souhlasil. V případě, že složí třicet tisíc korun na účet soudu, bude jeho trestní stíhání podmíněně zastaveno. S tímto řešením nakonec souhlasil i státní zástupce.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments