Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 dechova_zkouska_penizePřijít o řidičský průkaz znamená pro spoustu lidí obrovskou ránu. Především pro ty, kdo jezdí pravidelně. Fakticky tím totiž přichází o možnost obživy. Pokud jsou právě oni účastníky silničního provozu, je to od nich v první řadě obrovská nezodpovědnost, v té druhé se pak mohou „těšit“ na zasloužený trest! V případě, že při policejní kontrole nadýchají přes jedno promile alkoholu, dá se dosti pravděpodobně počítat s tím, že si za volant hned tak nesednou. Jedna naděje tu však je. Vše pro ně nakonec může dopadnout dobře, musí však počítat s tím, že je to bude něco stát...

V únoru letošního roku zastavili policisté podnikatele Radima Galáska. Jeho fungl nový Mini cooper jel po Palackého ulici nepřirozeně pomalu. Po zastavení hlídkou byl z řidiče cítit alkohol.

S policisty však živě komunikoval, byl velmi ochotný a veselý. „Pamatuji si, že se všemu smál,“ zmínil se jeden z členů hlídky. Dobrá nálada řidiče nepřešla ani poté, co nadýchal přes 1,3 promile alkoholu. Policisté mu následně zakázali další jízdu a vzali ho na služebnu. Galásek se totiž dopustil trestného činu řízení pod vlivem návykové látky. Za to mu hrozilo o dnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Věc v úterý minulého týdne dospěla až k soudu. Obžalovaný svoji vinu nepopíral, hájil se tím, že měl v úmyslu své auto pouze přeparkovat. „Chtěl jsem vůz dát na parkoviště u hotelu Grand, kde jsem mínil strávit noc. Než mě zastavili policisté, ujel jsem jenom nějakých dvě stě padesát metrů,“ vyjádřil se Galásek.

Jeho obhájkyně upozornila, že její klient auto nezbytně potřebuje ke své obživě, ročně najede kolem třiceti tisíc kilometrů. Zároveň navrhla, že je ochoten zaplatit patnáct tisíc korun, které by měly směřovat k obětem trestných činů. To se soudkyni zdálo málo a částku zdvojnásobila. Podnikatel s tím souhlasil. V případě, že složí třicet tisíc korun na účet soudu, bude jeho trestní stíhání podmíněně zastaveno. S tímto řešením nakonec souhlasil i státní zástupce.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments