Dobrý večer, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 prepadeniJe pátek odpoledne, pár minut po šestnácté hodině. Prostějovský podnikatel vystupuje ve Vodní ulici z auta a v plátěné tašce nese do Komerční banky na Poděbradově náměstí tržbu ze své firmy. V tom u něho na chodníku prudce zabrzdí motorka. Zatímco řidič sedí za řídítky nehnutě, spolujezdec se snaží muži vytrhnout tašku s penězi. Dojde k nebývalé rvačce, podnikatel se nechce svých vydělaných peněz jenom tak vzdát. Jednomu z lupičů dokonce strhne z hlavy černou přilbu, ale nakonec podlehne. Při rvačce se všichni aktéři dostanou až přes celé Poděbradovo náměstí k zastávce před Moděvou. Motorkáři, pravděpodobně na stroji Yamaha, ujíždějí Žeranovskou ulicí i s ukradenými penězi pryč z místa činu. Policie okamžitě zahajuje rozsáhlé pátrání...

Jak Večerník exkluzivně informuje na straně 1 dnešního vydání, došlo v pátek odpoledne na Poděbradově náměstí k loupežnému přepadení prostějovského pachatele dvěma muži na silničním motocyklu. Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání, lidé mohou především poznat zajištěnou přilbu, kterou přepadený při rvačce strhnul z hlavy jednomu z lupičů.

„V pátek 31. května v 16.05 hodin došlo ve Vodní ulici v Prostějově k loupežnému přepadení muže dvěma pachateli, kteří přijeli inkriminované místo na silničním motocyklu. Poškozený muž vystoupil ze svého vozidla ve Vodní ulici před domem číslo 3, přičemž si okolo ruky omotal bílou plátěnou tašku. Po chodníku mířil do Komerční banky, kde chtěl uložit firemní peníze uložené v tašce. V tom k němu zezadu přijela motorka se dvěma muži, kdy spolujezdec muži nastříkal do očí slzný plyn ze spreje a chtěl mu z rukou vytrhnout tašku s finanční hotovostí. Muž se však bránil a útočníkovi se tak první pokus vzít mu tašku s penězi nepodařil,“ sdělil exkluzivně Večerníku nadporučík Leo Haluza, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality Územního odboru Policie ČR v Prostějově.

Boj o peníze podnikatel nevzdával, strhla se rvačka, které přihlížely desítky lidí. „Při tomto zápase řidič s motorkou neustále popojížděl a přepadenému muži se podařilo dokonce naskočit k útočníkům na motorku. Společně tak vrávoravou jízdou vjeli do křižovatky Vodní ulice s Poděbradovým náměstím, načež vjeli přes autobusovou zastávku až na chodník před prodejnu Hellia sport. Tady se podařilo muži strhnout spolujezdci na motorce přilbu, lupič měl však na hlavě ještě černou kuklu, přes kterou mu nebylo vidět do obličeje. Útočník nechal strženou přilbu ležet na zemi, ovšem při zápase se mu nakonec podařilo poškozenému tašku s tržbou vytrhnout z ruky. Poté ihned nasedl za řidiče na motorku a oba odjeli směrem k Žeranovské ulici,“ popsal zbytek zápasu Leo Haluza z prostějovské policie.

Kriminalisté okamžitě po tomto činu zahájili rozsáhlé pátrání. Zároveň vyšetřovatelé žádají veřejnost o spolupráci. „Mohou nám pomoci svědci celé události, ale také motorkáři, kteří mohou poznat zajištěnou přilbu a vědět, komu patří. Zároveň zjišťujeme všechny informace o černé motorce značky Yamaha, na které pravděpodobně pachatelé přijeli na místo činu,“ dodal Leo Haluza.

Policie zatím nechce sdělit, kolik peněz motorkáři prostějovskému podnikateli ukradli. Podle jiných zdrojů Večerníku mělo jít o sumu ve výši zhruba 300 tisíc korun. „K výši odcizené částky se policie zatím nebude vyjadřovat,“ uzavřel Leo Haluza.

POPIS pachatelů

Lupiči přepadli podnikatele ve Vodní ulici před domem číslo 3. Přijeli na motorce, pravděpodobně značky Yamaha typu R6, černé barvy, výroby okolo roku 2005. Řidič měl na hlavě černou přilbu, přičemž nelze vyloučit, že byla vybavena stříbrnými ornamenty, stejně jako u spolujezdce. Řidič měl štíhlou postavu a na sobě měl černou bundu i černé kalhoty. Spolujezdec byl rovněž štíhlé postavy, měří okolo 175 centimetrů a na sobě měl černé oblečení. Na hlavě měl černou přilbu se stříbrnými ornamenty, při zápase byla poškozena.

ŽÁDOST Policie ČR

Prostějovská policie žádá občany, kteří byli svědky loupežného přepadení v pátek v 16.05 hodin ve Vodní ulici a postupně pokračujícím na Poděbradově náměstí, aby se s jakýmikoliv poznatky obrátili na Službu kriminální policie a vyšetřování Policie ČR v Prostějově. Volat můžete na telefonní linky 974 781 320, 974 781 321 nebo na tísňovou linku 158. Jakákoliv maličkost může vést k co nejrychlejšímu dopadení pachatelů!

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments