Dobrý večer, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 seniorkaPodvody spáchané na bezmezně všemu věřících seniorech v Prostějově a okolí pokračují dál. Už v minulém vydání Večerník informoval o případu, kdy bezmála devadesátiletá stařenka sedla na lep falešným distributorům energie, kteří ji obrali o šest tisícovek. Podle popisu se mělo jednat o muže a ženu mezi dvaceti až pětadvaceti lety. A stejná dvojice udeřila znovu! Podaří se policii podvodné duo vypátrat?

„V pátek čtyřiadvacátého května využili opět dva zatím neznámí pachatelé obehraného triku. V jedné obci na Prostějovsku zazvonili u domu jednaosmdesátileté paní. Pod smyšlenou záminkou přechodu na jiného distributora a údajného doplatku za inkasní poplatky za plyn vylákali od seniorky přes šest tisíc korun. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, ze který pachatelům v případě jejich zjištění hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ potvrdila Večerníku Irena Urbánková, tisková mluvčí policie Olomouckého kraje.

„Podle popisu poškozené se mělo skutečně znovu jednat o muže a ženu, oba ve věku kolem dvaceti až pětadvaceti let. Oba byli velmi slušně oblečeni, vystupovali velmi slušně a mluvili plynule česky, bez jakéhokoliv přízvuku. Žena byla vysoká kolem 170 centimetrů, štíhlé postavy, bílé pleti. Měla tmavé vlasy v délce po ramena, přirozeně zvlněné. Na sobě měla rifle a triko nezjištěné barvy. Muž byl vysoký kolem asi 185 centimetrů, štíhlé postavy, bílé pleti. Měl tmavé, krátce střižené vlasy, česané dopředu. Na sobě měl rifle a tmavé triko,“ uvedla k nejčerstvějšímu popisu obou podvodníků mluvčí s tím, že policisté na obou případech intenzivně pracují a po pachatelích pátrají. Prověřují také, zda spolu případy nesouvisí.

Vedení Policie ČR v Prostějově minulý týden kontaktovalo starosty všech obcí celého regionu včetně prostějovského primátora. „Je zapotřebí, aby představitelé obcí a měst Prostějovska všemi dostupnými prostředky varovali své občany. Poslali jsme jim podrobný manuál, jak se chovat v případě návštěvy cizích a tím pádem naprosto neznámých lidí. Především senioři jsou podvodníky nejvíce vyhledáváni a často se díky své naprosté a bezelstné důvěřivosti stávají jejich obětmi. My jako policisté zase uděláme všechno pro to, abychom oba mladé podvodníky co nejdříve vypátrali a dopadli,“ řekl exkluzivně Večerníku Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments