Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.8.2019
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 seniorkaPodvody spáchané na bezmezně všemu věřících seniorech v Prostějově a okolí pokračují dál. Už v minulém vydání Večerník informoval o případu, kdy bezmála devadesátiletá stařenka sedla na lep falešným distributorům energie, kteří ji obrali o šest tisícovek. Podle popisu se mělo jednat o muže a ženu mezi dvaceti až pětadvaceti lety. A stejná dvojice udeřila znovu! Podaří se policii podvodné duo vypátrat?

„V pátek čtyřiadvacátého května využili opět dva zatím neznámí pachatelé obehraného triku. V jedné obci na Prostějovsku zazvonili u domu jednaosmdesátileté paní. Pod smyšlenou záminkou přechodu na jiného distributora a údajného doplatku za inkasní poplatky za plyn vylákali od seniorky přes šest tisíc korun. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, ze který pachatelům v případě jejich zjištění hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ potvrdila Večerníku Irena Urbánková, tisková mluvčí policie Olomouckého kraje.

„Podle popisu poškozené se mělo skutečně znovu jednat o muže a ženu, oba ve věku kolem dvaceti až pětadvaceti let. Oba byli velmi slušně oblečeni, vystupovali velmi slušně a mluvili plynule česky, bez jakéhokoliv přízvuku. Žena byla vysoká kolem 170 centimetrů, štíhlé postavy, bílé pleti. Měla tmavé vlasy v délce po ramena, přirozeně zvlněné. Na sobě měla rifle a triko nezjištěné barvy. Muž byl vysoký kolem asi 185 centimetrů, štíhlé postavy, bílé pleti. Měl tmavé, krátce střižené vlasy, česané dopředu. Na sobě měl rifle a tmavé triko,“ uvedla k nejčerstvějšímu popisu obou podvodníků mluvčí s tím, že policisté na obou případech intenzivně pracují a po pachatelích pátrají. Prověřují také, zda spolu případy nesouvisí.

Vedení Policie ČR v Prostějově minulý týden kontaktovalo starosty všech obcí celého regionu včetně prostějovského primátora. „Je zapotřebí, aby představitelé obcí a měst Prostějovska všemi dostupnými prostředky varovali své občany. Poslali jsme jim podrobný manuál, jak se chovat v případě návštěvy cizích a tím pádem naprosto neznámých lidí. Především senioři jsou podvodníky nejvíce vyhledáváni a často se díky své naprosté a bezelstné důvěřivosti stávají jejich obětmi. My jako policisté zase uděláme všechno pro to, abychom oba mladé podvodníky co nejdříve vypátrali a dopadli,“ řekl exkluzivně Večerníku Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 10:08

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments