Dobrý večer, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

{jcomments off}22 vlado_rozicV průběhu uplynulého týdne proběhlo první hlavní líčení s prostějovským „králem hanáckého podsvětí“ Vlado Rožičem. Na nebezpečného chorvatského mafiána byla podána žaloba kvůli patnácti kradeným autům, čímž měl způsobit škodu přesahující šest milionů korun. Přestože byl nějakou dobu na útěku, nakonec se čtyřicetiletý Rožič policii sám přihlásil.

„Na uvedenou osobu jsme podali žalobu kvůli trestným činům krádeže a poškozování cizí věci. Celková škoda přesáhla šest milionů korun,“ potvrdil Večerníku informaci Jan Petrásek, tiskový mluvčí Městského státního zastupitelství v Brně. Vlado Rožič byl přitom za krádeže aut odsouzen už v minulosti v sousedním Rakousku. A jak se tedy dalo očekávat, při hlavním líčení u Městského soudu v Brně svoji vinu zarputile popíral. Usvědčuje ho však řada důkazů, mimo jiné fakt, že měl přístup do garáží, ve kterých policie našla kradené vozy. Tyto garáže byly rozesety různě po Prostějově, jedna z nich se nacházela například v Močidýlkách nedaleko výrobního družstva Cíl v Olomoucké ulici.

Velmi obezřetný Vlado Rožič, na něhož měla policie spadeno už hodně dlouho, proslul především svým divokým útěkem. Začátkem loňského září pláchl speciálnímu zásahovému komandu, které si pro něj přišlo do jeho bytu v prostějovské Krasické ulici. Po necelém půlroce na útěku se Rožič sám přišel přihlásit na služebnu brněnské policie. Od té doby je v brněnské vazební věznici, kde se už brzy může setkat s dalším prostějovským zlodějem aut a svým „dávným známým“ Robertem Kovaříkem... Rozsudek v jeho věci dosud nepadl, hlavní líčení bylo odročeno na 12. června. A Večerník budei toho!

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments