Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

{jcomments off}22 vlado_rozicV průběhu uplynulého týdne proběhlo první hlavní líčení s prostějovským „králem hanáckého podsvětí“ Vlado Rožičem. Na nebezpečného chorvatského mafiána byla podána žaloba kvůli patnácti kradeným autům, čímž měl způsobit škodu přesahující šest milionů korun. Přestože byl nějakou dobu na útěku, nakonec se čtyřicetiletý Rožič policii sám přihlásil.

„Na uvedenou osobu jsme podali žalobu kvůli trestným činům krádeže a poškozování cizí věci. Celková škoda přesáhla šest milionů korun,“ potvrdil Večerníku informaci Jan Petrásek, tiskový mluvčí Městského státního zastupitelství v Brně. Vlado Rožič byl přitom za krádeže aut odsouzen už v minulosti v sousedním Rakousku. A jak se tedy dalo očekávat, při hlavním líčení u Městského soudu v Brně svoji vinu zarputile popíral. Usvědčuje ho však řada důkazů, mimo jiné fakt, že měl přístup do garáží, ve kterých policie našla kradené vozy. Tyto garáže byly rozesety různě po Prostějově, jedna z nich se nacházela například v Močidýlkách nedaleko výrobního družstva Cíl v Olomoucké ulici.

Velmi obezřetný Vlado Rožič, na něhož měla policie spadeno už hodně dlouho, proslul především svým divokým útěkem. Začátkem loňského září pláchl speciálnímu zásahovému komandu, které si pro něj přišlo do jeho bytu v prostějovské Krasické ulici. Po necelém půlroce na útěku se Rožič sám přišel přihlásit na služebnu brněnské policie. Od té doby je v brněnské vazební věznici, kde se už brzy může setkat s dalším prostějovským zlodějem aut a svým „dávným známým“ Robertem Kovaříkem... Rozsudek v jeho věci dosud nepadl, hlavní líčení bylo odročeno na 12. června. A Večerník budei toho!

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments