Dobré dopoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 pavel_smelyV průběhu uplynulého týdne byl vynesen verdikt nad Pavlem Smělým z Prostějova. Devětatřicetiletý muž byl za uškrcení vlastní matky odsouzen Krajským soudem v Brně ke třinácti letům vězení! K vraždě došlo v dubnu loňského roku v prostějovské Dolní ulici. Večerník o hrůzném činu informoval nejen jako první, ale dlouho také jako jediné médium v republice... V době úmrtí třiašedesátileté matky obýval Pavel Smělý byt v Dolní ulici společně se svými rodiči. Rodina byla dosti uzavřená, chodilo k nim poměrně málo návštěv. Přesto podle řady svědků z protilehlého domu v Jezdecké ulici se v bytě odehrávaly tajemné „satanistické“ rituály.
Obžalovaný Pavel Smělý u brněnského soudu svoji vinu zarytě popíral. Činil tak i před svým zatčením a vzetím do vazby, kdy se nám ho podařilo zkontaktovat. V oněch dnech po vraždě s ním Večerník strávili relativně dost času. Přestože jeho výpověď, kterou nám poskytl, působila celkem logicky, jeho chování bylo od počátku mírně řečeno zvláštní. Hned na úvod se například nepříliš obratně snažil zapírat svoji identitu. I posléze působil velmi nejistě.
Pavel Smělý u soudu tvrdil, že v době její smrti nebyli s otcem doma a matku po návratu domů našli ležet v ložnici v bezvědomí. O její vraždě se prý dozvěděl až od policie. Své vztahy k rodičům popsal jako normální. I k soudu přišel s tím, že netuší, jak matka zemřela. Upozornil pouze na to, že se jí celkem část stávalo, že se začala dusit, načež se měla bouchat do krku. 
Hlavním argumentem pro rozsudek byl podrobné zkoumání ostatků zemřelé. Podle soudních patologů totiž matka musela zemřít po intenzivním rdoušení. „Mohu potvrdit třináct let odnětí svobody pro obžalovaného v tomto případě. Pan Smělý se na místě odvolal, takže rozsudek dosud nenabyl právní moci a bude postoupen Vrchnímu soudu v Olomouci k rozhodnutí,“ uvedla pro Večerník Miroslava Sedláčková, tisková mluvčí Krajského soudu v Brně.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments