Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 pavel_smelyV průběhu uplynulého týdne byl vynesen verdikt nad Pavlem Smělým z Prostějova. Devětatřicetiletý muž byl za uškrcení vlastní matky odsouzen Krajským soudem v Brně ke třinácti letům vězení! K vraždě došlo v dubnu loňského roku v prostějovské Dolní ulici. Večerník o hrůzném činu informoval nejen jako první, ale dlouho také jako jediné médium v republice... V době úmrtí třiašedesátileté matky obýval Pavel Smělý byt v Dolní ulici společně se svými rodiči. Rodina byla dosti uzavřená, chodilo k nim poměrně málo návštěv. Přesto podle řady svědků z protilehlého domu v Jezdecké ulici se v bytě odehrávaly tajemné „satanistické“ rituály.
Obžalovaný Pavel Smělý u brněnského soudu svoji vinu zarytě popíral. Činil tak i před svým zatčením a vzetím do vazby, kdy se nám ho podařilo zkontaktovat. V oněch dnech po vraždě s ním Večerník strávili relativně dost času. Přestože jeho výpověď, kterou nám poskytl, působila celkem logicky, jeho chování bylo od počátku mírně řečeno zvláštní. Hned na úvod se například nepříliš obratně snažil zapírat svoji identitu. I posléze působil velmi nejistě.
Pavel Smělý u soudu tvrdil, že v době její smrti nebyli s otcem doma a matku po návratu domů našli ležet v ložnici v bezvědomí. O její vraždě se prý dozvěděl až od policie. Své vztahy k rodičům popsal jako normální. I k soudu přišel s tím, že netuší, jak matka zemřela. Upozornil pouze na to, že se jí celkem část stávalo, že se začala dusit, načež se měla bouchat do krku. 
Hlavním argumentem pro rozsudek byl podrobné zkoumání ostatků zemřelé. Podle soudních patologů totiž matka musela zemřít po intenzivním rdoušení. „Mohu potvrdit třináct let odnětí svobody pro obžalovaného v tomto případě. Pan Smělý se na místě odvolal, takže rozsudek dosud nenabyl právní moci a bude postoupen Vrchnímu soudu v Olomouci k rozhodnutí,“ uvedla pro Večerník Miroslava Sedláčková, tisková mluvčí Krajského soudu v Brně.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments