Příjemnou noc, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

23 vanekOno se řekne „jenom“ tráva. Pokud se ale do pěstování této rostlinky pustíte ve velkém, vyděláte na tom víc peněz, než pokud byste na plný úvazek prodávali pervitin a k tomu ještě brigádně kradli auta. I v Prostějově najdete velké množství pěstíren. Králem ve svém oboru byl zřejmě osmatřicetiletý Roman Vaněk. Pěstírny měl hned tři - v kotelně na okraji Plumlova, v prostějovské ulici Stanislava Manharda a jednu i v sousedním Přerově. Policisté v nich zabavili pětadvacet kilo neobyčejně kvalitní marihuany za více jak čtyři a půl milionu korun. Dámy a pánové, kdo z vás to má?

Ve čtvrtek uplynulého týdne se Roman Vaněk naposledy postavil před senát Krajského soudu v Brně. Za pěstování trávy v „interiéru“ hrozilo dosud netrestanému zahradníkovi osm až dvanáct let vězení. Do této chvíle si už „odseděl“ více jak rok ve vazbě. Do ní byl vzat po březnové policejní razii v Plumlově. Elektřinu do svých špičkově vybavených pěstíren navíc odebíral „načerno“. Nic jiného mu ani nezbývalo, obrovský odběr potřebný pro jeho velkopěstírny by ho u distributorů velmi rychle prozradil. Jen za necelého tři čtvrtě roku tím dle znaleckého posudku prokazatelně způsobil škodu za téměř dva miliony korun.

Vaněk: „Chtěl jsem trávou léčit!“

Svoji obhajobu Vaněk, stejně jako řada jemu podobných postavil na tom, že jeho záměrem bylo pěstovat konopí pouze pro léčebné účely. „Je mi líto, že jsem úmyslně pěstoval konopí a kradl elektřinu. Uvědomuji si, že jsem tím překročil zákon. Neměl jsem však jinou šanci, jak se v pěstování marihuany zdokonalit. Odmítám, že bych chtěl něco prodat,“ snažil se u soudu obhájit Roman Vaněk. Senát Krajského soudu v Brně mu však neuvěřil, uznal ho vinným a poslal ho na devět let do vězení. Rovněž mu udělil povinnost zaplatit škodu, kterou způsobil nelegálním odběrem elektřiny.

Nebyl sám

Druhým spoluobžalovaným, který si společně s Vaňkem vyslechnul rozsudek, byl sedmadvacetiletý Ondřej Zaoral z Kostelce na Hané. Ten se u Vaňka nechal zaměstnat a pomáhal mu s pěstováním konopí v jeho plumlovské pěstírně. „O dům jsem přišel kvůli dluhům svého strýce. Potřeboval jsem si vydělat peníze, abych měl z čeho žít, proto jsem se u pana Vaňka nechal zaměstnat,“ snažil se vysvětlit Zaoral, který od soudu odešel s třemi roky natvrdo. 

Policie rovněž po zásahu v Plumlově pásla i po Jiřím A. (49), který je známý jako majitel mlýna v Hamrách. Muž, který svého času plánoval v Podhradské ulici v Plumlově vybudovat penzion, ovšem nakonec v celé záležitosti překvapivě vůbec obžalován nebyl.

Proč mu nestačily příjmy z podnikání?

Romanu Vaňkovi soud prokázal, že marihuanu pěstoval minimálně od července 2011. Není však vyloučeno, že tak činil podstatně delší dobu. Kromě nelegálního pěstování konopí zvládal absolvent zahradnické školy rovněž také ve svém oboru podnikat. Řadu zakázek dostával například od olomouckého magistrátu, obrat jeho firmy činil přes milion korun ročně. To mu však očividně nestačilo. Kde všechny peníze končily? Podle informací z  jeho blízkého okolí byl Roman Vaněk známý jako velmi náruživý muž, který při četných návštěvách veřejných domů penězi rozhodně nešetřil. O to více musí nyní strádat ve vězení...

O tom, jak dlouho si v něm nakonec ještě pobude, dosud nebylo zcela rozhodnuto, odvolání totiž bude ještě jedniu Vrchní soud v Brně.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments