Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.8.2019
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

38 rozicDnes pokračoval u Městského soudu v Brně proces s Vlado Rožičem, podle mnohých králem hanáckého podsvětí. Je obviněn z krádeže patnácti aut, vesměs značky Škoda Octavia, ale i luxusnějších vozidel, celkem za šest milionů korun. Rožič, který vloni v září unikl v Prostějově speciálnímu policejnímu komandu z bytu v Krasické ulici a také při divoké honičce před supermarketem Tesco, se v únoru letošního roku sám přihlásil policii.

Ve středu stanul u soudu podruhé. Předsedkyně senátu Olga Řepková vyslechla šestici svědků z řad okradených majitelů vozidel. Zajímavostí je, že zatímco policisté našli v těchto autech pachové stopy Vláda Rožiče, ukradené zánovní škodovky policisté brzy majitelům vrátili. Vozidla měli totiž GPS systém, s čímž si zloději nevěděli rady. Byli ale opatrní, Octavie kradli v různých městech na Moravě, ale vždy je převezli jen o pár kilometrů dál, kde je zaparkovali na veřejném a snadno přístupném místě. Pak je sledovali, zda je policisté vypátrají podle GPS. V mnohých případech se taky tak stalo. Vlado Rožič však vinu popírá a ve středu u Městského soudu v Brně tvrdil, že policisté, kteří mu ve vězení odebírali pachové stopy, je znehodnotili a navíc se chovali naprosto neprofesionálně. „Když mi ve vazbě stříhali vlasy a brali pachové stop z podpaždí, tyto věc dali do sáčku a nechali ležet dlouho dobou na stole chodby. Vůbec je ani nezapečetili, měl k nim navíc přístup kdekdo a mohl je tak využít proti mně,“ hájil se u soudu čtyřicetiletý Chorvat. 

Soudkyně Olga Řepková pak vyslechla také přátele i blízké spolupracovníky Rožiče, stejně jako mladou ženu, na jejíž jméno byl vystaven technický průkaz ukradeného luxusního vozu. „Vůbec nevím, jak bylo možné zneužít má osobní data. Já sama auto nemám a dokonce nevlastním ani řidičský průkaz. Navíc pana Rožiče vidím dne poprvé,“ vypověděla Veronika Lošťáková, která dříve pracovala jako servírka ve třech prostějovských hospodách, nyní ale žije trvale v Brně.

Také středeční proces s Vlado Rožičem byl odročen, tentokrát na 19. července tohoto roku.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 10:08

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments