Dobré dopoledne, dnes je neděle 29.3.2020
svátek slaví Taťána,
zítra Arnošt
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

38 rozicDnes pokračoval u Městského soudu v Brně proces s Vlado Rožičem, podle mnohých králem hanáckého podsvětí. Je obviněn z krádeže patnácti aut, vesměs značky Škoda Octavia, ale i luxusnějších vozidel, celkem za šest milionů korun. Rožič, který vloni v září unikl v Prostějově speciálnímu policejnímu komandu z bytu v Krasické ulici a také při divoké honičce před supermarketem Tesco, se v únoru letošního roku sám přihlásil policii.

Ve středu stanul u soudu podruhé. Předsedkyně senátu Olga Řepková vyslechla šestici svědků z řad okradených majitelů vozidel. Zajímavostí je, že zatímco policisté našli v těchto autech pachové stopy Vláda Rožiče, ukradené zánovní škodovky policisté brzy majitelům vrátili. Vozidla měli totiž GPS systém, s čímž si zloději nevěděli rady. Byli ale opatrní, Octavie kradli v různých městech na Moravě, ale vždy je převezli jen o pár kilometrů dál, kde je zaparkovali na veřejném a snadno přístupném místě. Pak je sledovali, zda je policisté vypátrají podle GPS. V mnohých případech se taky tak stalo. Vlado Rožič však vinu popírá a ve středu u Městského soudu v Brně tvrdil, že policisté, kteří mu ve vězení odebírali pachové stopy, je znehodnotili a navíc se chovali naprosto neprofesionálně. „Když mi ve vazbě stříhali vlasy a brali pachové stop z podpaždí, tyto věc dali do sáčku a nechali ležet dlouho dobou na stole chodby. Vůbec je ani nezapečetili, měl k nim navíc přístup kdekdo a mohl je tak využít proti mně,“ hájil se u soudu čtyřicetiletý Chorvat. 

Soudkyně Olga Řepková pak vyslechla také přátele i blízké spolupracovníky Rožiče, stejně jako mladou ženu, na jejíž jméno byl vystaven technický průkaz ukradeného luxusního vozu. „Vůbec nevím, jak bylo možné zneužít má osobní data. Já sama auto nemám a dokonce nevlastním ani řidičský průkaz. Navíc pana Rožiče vidím dne poprvé,“ vypověděla Veronika Lošťáková, která dříve pracovala jako servírka ve třech prostějovských hospodách, nyní ale žije trvale v Brně.

Také středeční proces s Vlado Rožičem byl odročen, tentokrát na 19. července tohoto roku.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Aspoň něco hezkého, jaro je tady!

Uplynulý pátek deset minut před pátou hodinou ranní nastala jarní rovnodennost. A to krásné období roku o sobě dává vědět už v každé ulici, když nejen v Prostějově kvetou sněženky, bledule, a dokonce už i fialky. Tak snad nám to zlepší celkově smutnou „koronavirovou“ náladu…

Výpovědi hokejistům.

Nepříjemný závěr sezóny v podání prostějovských Jestřábů podtrhl klub několika výpověďmi pro hokejisty. Klub dle kuloárních hlasů údajně přišel o smlouvy a tím pádem i o příjmy. Pro fanoušky možná překvapení, pro některé z hokejistů však, podle jejich slov, ani ne. A bohužel půltucet už obdržel padáka. Poštou…

Total Comments

Osobnost týdne

Anna Hanáková

Známá prostějovská numeroložka přispěchala v exkluzivním rozhovoru pro rubriku Servis pro ženy alespoň s kouskem nádechu optimismu, že by ten letošní rok nemusel být až tak špatný. A dokonce poradila, jak se obrnit proti strachu. A to se právě v těchto dnech hodí!

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

12

Počet lidí s prokázanou nákazou Covid-19 v Olomouckém kraji do nedělního večera vzrostl na 85. Během víkendu výrazně přibylo nakažených zejména na Prostějovsku, kde bylo nově evidováno už plný tucet případů.

Total Comments

Výrok týdne

„NEJEN MY JSME TEĎ MĚSTEM DUCHŮ...“

Náměstek primátora Jiří Rozehnal přiznal, že zahájení jakékoliv stavební investice je v těchto dnech velkým problémem

Total Comments

Z_Kalendar