Příjemnou noc, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

38 rozicDnes pokračoval u Městského soudu v Brně proces s Vlado Rožičem, podle mnohých králem hanáckého podsvětí. Je obviněn z krádeže patnácti aut, vesměs značky Škoda Octavia, ale i luxusnějších vozidel, celkem za šest milionů korun. Rožič, který vloni v září unikl v Prostějově speciálnímu policejnímu komandu z bytu v Krasické ulici a také při divoké honičce před supermarketem Tesco, se v únoru letošního roku sám přihlásil policii.

Ve středu stanul u soudu podruhé. Předsedkyně senátu Olga Řepková vyslechla šestici svědků z řad okradených majitelů vozidel. Zajímavostí je, že zatímco policisté našli v těchto autech pachové stopy Vláda Rožiče, ukradené zánovní škodovky policisté brzy majitelům vrátili. Vozidla měli totiž GPS systém, s čímž si zloději nevěděli rady. Byli ale opatrní, Octavie kradli v různých městech na Moravě, ale vždy je převezli jen o pár kilometrů dál, kde je zaparkovali na veřejném a snadno přístupném místě. Pak je sledovali, zda je policisté vypátrají podle GPS. V mnohých případech se taky tak stalo. Vlado Rožič však vinu popírá a ve středu u Městského soudu v Brně tvrdil, že policisté, kteří mu ve vězení odebírali pachové stopy, je znehodnotili a navíc se chovali naprosto neprofesionálně. „Když mi ve vazbě stříhali vlasy a brali pachové stop z podpaždí, tyto věc dali do sáčku a nechali ležet dlouho dobou na stole chodby. Vůbec je ani nezapečetili, měl k nim navíc přístup kdekdo a mohl je tak využít proti mně,“ hájil se u soudu čtyřicetiletý Chorvat. 

Soudkyně Olga Řepková pak vyslechla také přátele i blízké spolupracovníky Rožiče, stejně jako mladou ženu, na jejíž jméno byl vystaven technický průkaz ukradeného luxusního vozu. „Vůbec nevím, jak bylo možné zneužít má osobní data. Já sama auto nemám a dokonce nevlastním ani řidičský průkaz. Navíc pana Rožiče vidím dne poprvé,“ vypověděla Veronika Lošťáková, která dříve pracovala jako servírka ve třech prostějovských hospodách, nyní ale žije trvale v Brně.

Také středeční proces s Vlado Rožičem byl odročen, tentokrát na 19. července tohoto roku.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments