Příjemnou noc, dnes je pátek 14.12.2018
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Strážníci Městské policie v Prostějově řešili zapeklitou situaci, která vyvrcholila násilným činem. Muž v bytě v centru města napadl svoji partnerku, která utrpěla krvavé zranění v obličeji. Jak se posléze snažil vysvětlit strážníkům, na ženě mu vadilo, že nepřiměřeně pije alkohol, proto jí dal facku! Přitom sám byl opilý jako Dán...

V pátek 23. listopadu ve večerních hodinách vyjížděli strážníci na přijaté oznámení o napadení ženy jejím přítelem v bytě v centru města. „Před domem na hlídku čekala šestatřicetiletá oznamovatelka se dvěma dětmi a kamarádkou. Žena měla krvavé zranění na čele. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dámy v bytě společně popíjely alkohol. To se ovšem nelíbilo příteli oznamovatelky a došlo k hádce. Šestatřicetiletá žena se rozhodla, že i s dětmi přespí u kamarádky. Zatímco ta na ni i s dětmi čekala venku, tak ji měl její přítel odstrčit a ona se při tom uhodila do hlavy. Jak přesně ke zranění došlo, nebyla schopna říci,“ popsala detaily z výpovědi zraněné ženy Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově.
Hlídka strážníků v bytě zkontaktovala i jednatřicetiletého muže. „Ten uvedl, že přítelkyně často popíjí alkohol, což nese nelibě. Podle jeho slov mu ujely nervy a vyprovokovalo ho to k hádce, po které následovala facka a odstrčení ženy. Při tom dotyčná zavrávorala, upadla a udeřila se o hranu dětské postýlky. Následně byt opustila,“ vypověděl podle Terezy Greplové muž.
Strážníci ho ale vzápětí vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky, s čímž souhlasil. „Zkouška v jeho dechu odhalila 0,83 promile alkoholu. Žena byla převezena přivolanou sanitkou do nemocnice k ošetření a zjištění množství alkoholu v krvi. Muž je svým jednáním podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. K projednání u správního orgánu je ale třeba souhlas poškozené osoby. O tom byli hlídkou všichni poučeni,“ uzavřela mluvčí prostějovských strážníků.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments