Dobré ráno, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Strážníci Městské policie v Prostějově řešili zapeklitou situaci, která vyvrcholila násilným činem. Muž v bytě v centru města napadl svoji partnerku, která utrpěla krvavé zranění v obličeji. Jak se posléze snažil vysvětlit strážníkům, na ženě mu vadilo, že nepřiměřeně pije alkohol, proto jí dal facku! Přitom sám byl opilý jako Dán...

V pátek 23. listopadu ve večerních hodinách vyjížděli strážníci na přijaté oznámení o napadení ženy jejím přítelem v bytě v centru města. „Před domem na hlídku čekala šestatřicetiletá oznamovatelka se dvěma dětmi a kamarádkou. Žena měla krvavé zranění na čele. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dámy v bytě společně popíjely alkohol. To se ovšem nelíbilo příteli oznamovatelky a došlo k hádce. Šestatřicetiletá žena se rozhodla, že i s dětmi přespí u kamarádky. Zatímco ta na ni i s dětmi čekala venku, tak ji měl její přítel odstrčit a ona se při tom uhodila do hlavy. Jak přesně ke zranění došlo, nebyla schopna říci,“ popsala detaily z výpovědi zraněné ženy Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově.
Hlídka strážníků v bytě zkontaktovala i jednatřicetiletého muže. „Ten uvedl, že přítelkyně často popíjí alkohol, což nese nelibě. Podle jeho slov mu ujely nervy a vyprovokovalo ho to k hádce, po které následovala facka a odstrčení ženy. Při tom dotyčná zavrávorala, upadla a udeřila se o hranu dětské postýlky. Následně byt opustila,“ vypověděl podle Terezy Greplové muž.
Strážníci ho ale vzápětí vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky, s čímž souhlasil. „Zkouška v jeho dechu odhalila 0,83 promile alkoholu. Žena byla převezena přivolanou sanitkou do nemocnice k ošetření a zjištění množství alkoholu v krvi. Muž je svým jednáním podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. K projednání u správního orgánu je ale třeba souhlas poškozené osoby. O tom byli hlídkou všichni poučeni,“ uzavřela mluvčí prostějovských strážníků.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments