Příjemnou noc, dnes je pátek 22.2.2019
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Strážníci Městské policie v Prostějově řešili zapeklitou situaci, která vyvrcholila násilným činem. Muž v bytě v centru města napadl svoji partnerku, která utrpěla krvavé zranění v obličeji. Jak se posléze snažil vysvětlit strážníkům, na ženě mu vadilo, že nepřiměřeně pije alkohol, proto jí dal facku! Přitom sám byl opilý jako Dán...

V pátek 23. listopadu ve večerních hodinách vyjížděli strážníci na přijaté oznámení o napadení ženy jejím přítelem v bytě v centru města. „Před domem na hlídku čekala šestatřicetiletá oznamovatelka se dvěma dětmi a kamarádkou. Žena měla krvavé zranění na čele. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dámy v bytě společně popíjely alkohol. To se ovšem nelíbilo příteli oznamovatelky a došlo k hádce. Šestatřicetiletá žena se rozhodla, že i s dětmi přespí u kamarádky. Zatímco ta na ni i s dětmi čekala venku, tak ji měl její přítel odstrčit a ona se při tom uhodila do hlavy. Jak přesně ke zranění došlo, nebyla schopna říci,“ popsala detaily z výpovědi zraněné ženy Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově.
Hlídka strážníků v bytě zkontaktovala i jednatřicetiletého muže. „Ten uvedl, že přítelkyně často popíjí alkohol, což nese nelibě. Podle jeho slov mu ujely nervy a vyprovokovalo ho to k hádce, po které následovala facka a odstrčení ženy. Při tom dotyčná zavrávorala, upadla a udeřila se o hranu dětské postýlky. Následně byt opustila,“ vypověděl podle Terezy Greplové muž.
Strážníci ho ale vzápětí vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky, s čímž souhlasil. „Zkouška v jeho dechu odhalila 0,83 promile alkoholu. Žena byla převezena přivolanou sanitkou do nemocnice k ošetření a zjištění množství alkoholu v krvi. Muž je svým jednáním podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. K projednání u správního orgánu je ale třeba souhlas poškozené osoby. O tom byli hlídkou všichni poučeni,“ uzavřela mluvčí prostějovských strážníků.

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments