Příjemnou noc, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Místo lásky v tomto adventním čase si vyšlápl na vlastní matku! Pětačtyřicetiletý Prostějovan zpitý pod obraz neukočíroval své chování a napadl maminku. Seniorka na svého nezdárného syna přivolala strážníky, neboť měla strach o své zdraví, možná i holý život. Když hlídka dorazila k panelovému doma, opilec se jí snažil utéct. Avšak marně...


„V odpoledních hodinách během úterý jedenáctého prosince se prostřednictvím tísňové linky 156 na strážníky obrátila žena s tím, že má problémy s podnapilým synem, který ji neustále napadá. Do uvedené lokality v Prostějově byla okamžitě vyslána hlídka. Po příjezdu na místo strážníci zpozorovali neznámého muže středního věku, který vyběhl z panelového domu a snažil se utéct. Hlídkou byl však rychle dostižen a vyzván k setrvání na místě. Jelikož ale výzvy neuposlechl a snažil se neustále o útěk, byly použity donucovací prostředky. Muž skončil v poutech,“ popsala vyhrocenou situaci Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Strážníci požadovali po viditelně opilém chlapíkovi vysvětlení celého incidentu... „Uvedl, že požil nějaký alkohol a po návratu domů se nepohodl se svojí matkou. Při konfliktu rozbil v bytě nějaké nádobí,“ prozradila Greplová s tím, že provedenou orientační dechovou zkouškou u něj bylo naměřeno 2,4 promile alkoholu. „Pětačtyřicetiletý muž byl vlivem alkoholu ve stavu, kdy nekontroloval své chování. Ohrožoval ostatní na zdraví, proto strážníci rozhodli o jeho umístění v protialkoholní záchytné stanici. Před vlastním převozem byl na místo přivolán lékař k posouzení zdravotního stavu. Zkontaktována byla i jeho čtyřiasedmdesátiletá matka. Ta byla z incidentu silně rozrušená, ale naštěstí bez zranění,“ přidala tisková mluvčí prostějovských strážníků.
Po vystřízlivění na záchytce bude muset muž své násilné chování vůči matce vysvětlovat na přestupkové komisi. „Protiprávní jednání pětačtyřicetiletého muže bylo postoupeno příslušnému správnímu orgánu. K projednání přestupku proti občanskému soužití je ale třeba souhlasu poškozené osoby. O tom strážníci oba dotyčné poučili,“ nevyloučila Tereza Greplová možnost, že by matka stáhla své oznámení na nezdárného syna.


Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments