Dobrý podvečer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Místo lásky v tomto adventním čase si vyšlápl na vlastní matku! Pětačtyřicetiletý Prostějovan zpitý pod obraz neukočíroval své chování a napadl maminku. Seniorka na svého nezdárného syna přivolala strážníky, neboť měla strach o své zdraví, možná i holý život. Když hlídka dorazila k panelovému doma, opilec se jí snažil utéct. Avšak marně...


„V odpoledních hodinách během úterý jedenáctého prosince se prostřednictvím tísňové linky 156 na strážníky obrátila žena s tím, že má problémy s podnapilým synem, který ji neustále napadá. Do uvedené lokality v Prostějově byla okamžitě vyslána hlídka. Po příjezdu na místo strážníci zpozorovali neznámého muže středního věku, který vyběhl z panelového domu a snažil se utéct. Hlídkou byl však rychle dostižen a vyzván k setrvání na místě. Jelikož ale výzvy neuposlechl a snažil se neustále o útěk, byly použity donucovací prostředky. Muž skončil v poutech,“ popsala vyhrocenou situaci Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Strážníci požadovali po viditelně opilém chlapíkovi vysvětlení celého incidentu... „Uvedl, že požil nějaký alkohol a po návratu domů se nepohodl se svojí matkou. Při konfliktu rozbil v bytě nějaké nádobí,“ prozradila Greplová s tím, že provedenou orientační dechovou zkouškou u něj bylo naměřeno 2,4 promile alkoholu. „Pětačtyřicetiletý muž byl vlivem alkoholu ve stavu, kdy nekontroloval své chování. Ohrožoval ostatní na zdraví, proto strážníci rozhodli o jeho umístění v protialkoholní záchytné stanici. Před vlastním převozem byl na místo přivolán lékař k posouzení zdravotního stavu. Zkontaktována byla i jeho čtyřiasedmdesátiletá matka. Ta byla z incidentu silně rozrušená, ale naštěstí bez zranění,“ přidala tisková mluvčí prostějovských strážníků.
Po vystřízlivění na záchytce bude muset muž své násilné chování vůči matce vysvětlovat na přestupkové komisi. „Protiprávní jednání pětačtyřicetiletého muže bylo postoupeno příslušnému správnímu orgánu. K projednání přestupku proti občanskému soužití je ale třeba souhlasu poškozené osoby. O tom strážníci oba dotyčné poučili,“ nevyloučila Tereza Greplová možnost, že by matka stáhla své oznámení na nezdárného syna.


Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments