Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Místo lásky v tomto adventním čase si vyšlápl na vlastní matku! Pětačtyřicetiletý Prostějovan zpitý pod obraz neukočíroval své chování a napadl maminku. Seniorka na svého nezdárného syna přivolala strážníky, neboť měla strach o své zdraví, možná i holý život. Když hlídka dorazila k panelovému doma, opilec se jí snažil utéct. Avšak marně...


„V odpoledních hodinách během úterý jedenáctého prosince se prostřednictvím tísňové linky 156 na strážníky obrátila žena s tím, že má problémy s podnapilým synem, který ji neustále napadá. Do uvedené lokality v Prostějově byla okamžitě vyslána hlídka. Po příjezdu na místo strážníci zpozorovali neznámého muže středního věku, který vyběhl z panelového domu a snažil se utéct. Hlídkou byl však rychle dostižen a vyzván k setrvání na místě. Jelikož ale výzvy neuposlechl a snažil se neustále o útěk, byly použity donucovací prostředky. Muž skončil v poutech,“ popsala vyhrocenou situaci Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Strážníci požadovali po viditelně opilém chlapíkovi vysvětlení celého incidentu... „Uvedl, že požil nějaký alkohol a po návratu domů se nepohodl se svojí matkou. Při konfliktu rozbil v bytě nějaké nádobí,“ prozradila Greplová s tím, že provedenou orientační dechovou zkouškou u něj bylo naměřeno 2,4 promile alkoholu. „Pětačtyřicetiletý muž byl vlivem alkoholu ve stavu, kdy nekontroloval své chování. Ohrožoval ostatní na zdraví, proto strážníci rozhodli o jeho umístění v protialkoholní záchytné stanici. Před vlastním převozem byl na místo přivolán lékař k posouzení zdravotního stavu. Zkontaktována byla i jeho čtyřiasedmdesátiletá matka. Ta byla z incidentu silně rozrušená, ale naštěstí bez zranění,“ přidala tisková mluvčí prostějovských strážníků.
Po vystřízlivění na záchytce bude muset muž své násilné chování vůči matce vysvětlovat na přestupkové komisi. „Protiprávní jednání pětačtyřicetiletého muže bylo postoupeno příslušnému správnímu orgánu. K projednání přestupku proti občanskému soužití je ale třeba souhlasu poškozené osoby. O tom strážníci oba dotyčné poučili,“ nevyloučila Tereza Greplová možnost, že by matka stáhla své oznámení na nezdárného syna.


Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments