Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.3.2019
svátek slaví Radek,
zítra Leona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z celkem sedmi aut zaparkovaných v Mozartově a Mathonově ulici v Prostějově ukradli zloději pohonné hmoty. Co je nejhorší, tak mnohem větší škoda vznikla právě na autech než na vysátém benzínu či naftě z provrtaných nádržích. Pokud se policistům ničemy podaří dopadnout, hrozí každému dva roky vězení vězení natvrdo.


„V období od jedenáctého do třináctého ledna dosud nezjištěný pachatel či pachatelé poškodili nejméně čtyři osobní automobily v ulici Mozartově a tři osobní vozidla na parkovišti u nemocnice v Mathonově ulici. U všech aut pachatelé z palivových nádrží vyvrtanými otvory odčerpali pohonné hmoty,“ oznámil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. Podle něj tak „upíři“ získali řádově desítky litrů paliva. „Přesná výše způsobené škody nebyla dosud vyčíslena. Škoda způsobená poškozením vozidel však zcela zjevně mnohonásobně převýší škodu způsobenou odcizením nebo rozlitím paliva,“ konstatoval mluvčí.
A sálo se také v regionu. Odnesla to dvě zaparkovaná auta, které si neznámý pachatel vyhlédl v Čelechovicích na Hané. „V době od úterý patnáctého do čtvrtka sedmnáctého ledna u vozidel Škoda Fabia a Škoda 136L provrtal plastové nádrže, z nichž postupně odčerpal čtyřicet a dvacet litrů benzínu Natural 95. Svým počínáním způsobil několikatisícovou škodu, která bude upřesněna,“ prozradil Kořínek s tím, že pachateli hrozí za přečin krádeže až dvouletý pobyt za mřížemi.
Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci a přečinu krádeže. „Za ten pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Policisté v této souvislosti apelují na občany, aby nebyli neteční ke svému okolí a v případě zaznamenání podezřelé aktivity v blízkosti zaparkovaných vozidel věc ihned oznámili,“ směřuje tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje své poslední vyjádření k tomuto případu široké veřejnosti. 


Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments