Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z celkem sedmi aut zaparkovaných v Mozartově a Mathonově ulici v Prostějově ukradli zloději pohonné hmoty. Co je nejhorší, tak mnohem větší škoda vznikla právě na autech než na vysátém benzínu či naftě z provrtaných nádržích. Pokud se policistům ničemy podaří dopadnout, hrozí každému dva roky vězení vězení natvrdo.


„V období od jedenáctého do třináctého ledna dosud nezjištěný pachatel či pachatelé poškodili nejméně čtyři osobní automobily v ulici Mozartově a tři osobní vozidla na parkovišti u nemocnice v Mathonově ulici. U všech aut pachatelé z palivových nádrží vyvrtanými otvory odčerpali pohonné hmoty,“ oznámil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. Podle něj tak „upíři“ získali řádově desítky litrů paliva. „Přesná výše způsobené škody nebyla dosud vyčíslena. Škoda způsobená poškozením vozidel však zcela zjevně mnohonásobně převýší škodu způsobenou odcizením nebo rozlitím paliva,“ konstatoval mluvčí.
A sálo se také v regionu. Odnesla to dvě zaparkovaná auta, které si neznámý pachatel vyhlédl v Čelechovicích na Hané. „V době od úterý patnáctého do čtvrtka sedmnáctého ledna u vozidel Škoda Fabia a Škoda 136L provrtal plastové nádrže, z nichž postupně odčerpal čtyřicet a dvacet litrů benzínu Natural 95. Svým počínáním způsobil několikatisícovou škodu, která bude upřesněna,“ prozradil Kořínek s tím, že pachateli hrozí za přečin krádeže až dvouletý pobyt za mřížemi.
Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci a přečinu krádeže. „Za ten pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Policisté v této souvislosti apelují na občany, aby nebyli neteční ke svému okolí a v případě zaznamenání podezřelé aktivity v blízkosti zaparkovaných vozidel věc ihned oznámili,“ směřuje tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje své poslední vyjádření k tomuto případu široké veřejnosti. 


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments