Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V posledním vydání roku 2018 informoval Večerník o krvavém incidentu mezi skupinkou romských mladíků, kteří se za Zlatou bránou v Demelově ulici v Prostějově servali jako koně. Jeden z mužů dokonce svého protivníka bodl nožem do zad! Jak Večerník nyní zjišťoval, policie už zřejmě tuší, kdo je pachatelem útoku...Dvacetiletý mladík utrpěl bodné zranění, se kterým byl sanitkou záchranky převezen do nemocnice. Policie okamžitě zahájila pátrání po útočníkovi, o případu se ale moc bavit nechtěla. Teprve až minulý pátek mluvčí prostějovských strážců zákona Večerníku prozradil, že vyšetřovatelé mají horkou stopu. „Máme podezření na konkrétní osobu, ale totožnost muže se nám dosud nepodařilo přesně ustanovit,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Večerník ale chtěl také vědět, co bylo příčinou rvačky mezi romskými mladíky? „Protože ještě nebyly vyslechnuty všechny zúčastněné osoby, nebyla přesná příčina dosud stanovena. Pravděpodobně se však jednalo o náhodné setkání a incident,“ zareagoval Kořínek.
Shodou okolností pár desítek minut po krvavé rvačce v Demelově ulici policisté prohledávali ubytovnu v Olomoucké ulici. Policisté ale odmítají, že by tento zákrok souvisel s napadením za Zlatou bránou... „Ne, v souvislosti s tímto případem jsme žádný zásah na ubytovně neprováděli. Jak jsem již řekl, pachatele jsme dosud nezadrželi,“ ujistil mluvčí prostějovské policie.
Večerník se ještě pokusil vyzpovídat některé prodejce, kteří působí ve Zlaté bráně. Nikdo z oslovených ale u krvavé rvačky svědkem nebyl. „Já se o tom dozvěděla až z vašich novin. Vůbec se tomu ale nedivím, tady u zadního východu se po celý den shlukují skupinky romské mládeže. Pořád se hádají nebo otravují kolemjdoucí. Někteří z nich stále sledují, jak lidé vybírají peníze z bankomatů. Je to nepříjemné,“ vyjádřila se žena, který má v obchjodním centru svůj stánek.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments