Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V posledním vydání roku 2018 informoval Večerník o krvavém incidentu mezi skupinkou romských mladíků, kteří se za Zlatou bránou v Demelově ulici v Prostějově servali jako koně. Jeden z mužů dokonce svého protivníka bodl nožem do zad! Jak Večerník nyní zjišťoval, policie už zřejmě tuší, kdo je pachatelem útoku...Dvacetiletý mladík utrpěl bodné zranění, se kterým byl sanitkou záchranky převezen do nemocnice. Policie okamžitě zahájila pátrání po útočníkovi, o případu se ale moc bavit nechtěla. Teprve až minulý pátek mluvčí prostějovských strážců zákona Večerníku prozradil, že vyšetřovatelé mají horkou stopu. „Máme podezření na konkrétní osobu, ale totožnost muže se nám dosud nepodařilo přesně ustanovit,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Večerník ale chtěl také vědět, co bylo příčinou rvačky mezi romskými mladíky? „Protože ještě nebyly vyslechnuty všechny zúčastněné osoby, nebyla přesná příčina dosud stanovena. Pravděpodobně se však jednalo o náhodné setkání a incident,“ zareagoval Kořínek.
Shodou okolností pár desítek minut po krvavé rvačce v Demelově ulici policisté prohledávali ubytovnu v Olomoucké ulici. Policisté ale odmítají, že by tento zákrok souvisel s napadením za Zlatou bránou... „Ne, v souvislosti s tímto případem jsme žádný zásah na ubytovně neprováděli. Jak jsem již řekl, pachatele jsme dosud nezadrželi,“ ujistil mluvčí prostějovské policie.
Večerník se ještě pokusil vyzpovídat některé prodejce, kteří působí ve Zlaté bráně. Nikdo z oslovených ale u krvavé rvačky svědkem nebyl. „Já se o tom dozvěděla až z vašich novin. Vůbec se tomu ale nedivím, tady u zadního východu se po celý den shlukují skupinky romské mládeže. Pořád se hádají nebo otravují kolemjdoucí. Někteří z nich stále sledují, jak lidé vybírají peníze z bankomatů. Je to nepříjemné,“ vyjádřila se žena, který má v obchjodním centru svůj stánek.


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments