Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.3.2019
svátek slaví Radek,
zítra Leona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Radim Žondra, muž obviněný a souzený za přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě v Jezdecké ulici v Prostějově 20. prosince 2016, si prostřednictvím své obhájkyně Lucie Nejedlé stěžoval na postup policistů vyšetřujících tento zločin. Podnětem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů!
Výtky směřované na prostějovské a vzápětí olomoucké policisty padly i při druhém projednávání věci u Krajského soudu v Brně před třemi týdny. „Vyšetřovatelé nevyslechli svědky, které jsem jmenoval, a ani se nezabývali důkazy, jež jsem předložil. Prostě mě zatkli, aby měli nějakého pachatele. Já ale stále říkám, že v době přepadení slečny Kvitové jsem vůbec v Prostějově nebyl,“ snažil se přesvědčit předsedkyni senátu Radim Žondra.
Generální inspekce bezpečnostních sborů stížnost prošetřila a její mluvčí v pátek potvrdila, že k žádnému pochybení ze strany vyšetřovatelů nedošlo. „Před několika měsíci naše olomoucké pracoviště obdrželo stížnost pana Žondry, která se týkala postupu prostějovských a olomouckých kriminalistů. Obviněný si stěžoval na některé úkony, které kriminalisté provedli. Konkrétně je specifikovat ale nebudeme, jelikož jsme nezjistili, že by se příslušníci Policie ČR dopustili nějakého trestného činu a taková konkretizace je tedy bezpředmětná,“ sdělila Večerníku Ivana Nguyenová, tisková mluvčí GIBS v Praze. Jak dodala, výsledek vyhodnocení inspekce byl zaslán jako součást obhajoby Krajskému soudu v Brně. Další jednání v tomto případu je naplánováno na 5. února. 

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments