Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Radim Žondra, muž obviněný a souzený za přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě v Jezdecké ulici v Prostějově 20. prosince 2016, si prostřednictvím své obhájkyně Lucie Nejedlé stěžoval na postup policistů vyšetřujících tento zločin. Podnětem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů!
Výtky směřované na prostějovské a vzápětí olomoucké policisty padly i při druhém projednávání věci u Krajského soudu v Brně před třemi týdny. „Vyšetřovatelé nevyslechli svědky, které jsem jmenoval, a ani se nezabývali důkazy, jež jsem předložil. Prostě mě zatkli, aby měli nějakého pachatele. Já ale stále říkám, že v době přepadení slečny Kvitové jsem vůbec v Prostějově nebyl,“ snažil se přesvědčit předsedkyni senátu Radim Žondra.
Generální inspekce bezpečnostních sborů stížnost prošetřila a její mluvčí v pátek potvrdila, že k žádnému pochybení ze strany vyšetřovatelů nedošlo. „Před několika měsíci naše olomoucké pracoviště obdrželo stížnost pana Žondry, která se týkala postupu prostějovských a olomouckých kriminalistů. Obviněný si stěžoval na některé úkony, které kriminalisté provedli. Konkrétně je specifikovat ale nebudeme, jelikož jsme nezjistili, že by se příslušníci Policie ČR dopustili nějakého trestného činu a taková konkretizace je tedy bezpředmětná,“ sdělila Večerníku Ivana Nguyenová, tisková mluvčí GIBS v Praze. Jak dodala, výsledek vyhodnocení inspekce byl zaslán jako součást obhajoby Krajskému soudu v Brně. Další jednání v tomto případu je naplánováno na 5. února. 

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments