Dobré odpoledne, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před lety existovalo období, kdy v Prostějově řádil dlouho nepolapitelný žhář, který postupně zapálil přes tři desítky umělohmotných kontejnerů na tříděný odpad s celkovou milionovou škodou. Nyní se zatím zdá, že nejde o prvotní počin dalšího sériového žháře, nicméně od předminulého pátku pátrají policisté po člověku, který na Sídlišti Svobody zapálil odložené vánoční stromky. Žár byl tak silný, že poničil i ocelový kontejner...


Policisté ani na okamžik nezaváhali s vyjádřením, že v tomto případě šlo o úmyslný čin. „V dosud přesně nezjištěné době do devíti hodin ráno v pátek 18. ledna způsobil dosud nezjištěný pachatel na Sídlišti Svobody v Prostějově zahoření vyhozených vánočních stromků. Při požáru došlo k ohoření a prohnutí nosných částí kontejneru značky Avia, na kterém byly stromky uskladněny. Škoda způsobená poškozením kontejneru byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Policie ČR, územního odboru Prostějov. Pokud se strážcům zákona podaří žháře dopadnout, čeká jej pochopitelně trest. „Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí, kromě povinnosti škodu nahradit, také trest odnětí svobody až na jeden rok,“ potvrdil František Kořínek.
Večerníku se vyjádřil také ředitel společnosti FCC Prostějov, které kontejner patří. „Společnost FCC utrpěla škodu na velkoobjemovém kontejneru o obsahu devíti metrů krychlových. Předpokládaná cena za opravu tohoto kontejneru je dvanáct tisíc korun bez DPH,“ upřesnil škodu ředitel společnosti Štěpán Špaček.


Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments