Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před lety existovalo období, kdy v Prostějově řádil dlouho nepolapitelný žhář, který postupně zapálil přes tři desítky umělohmotných kontejnerů na tříděný odpad s celkovou milionovou škodou. Nyní se zatím zdá, že nejde o prvotní počin dalšího sériového žháře, nicméně od předminulého pátku pátrají policisté po člověku, který na Sídlišti Svobody zapálil odložené vánoční stromky. Žár byl tak silný, že poničil i ocelový kontejner...


Policisté ani na okamžik nezaváhali s vyjádřením, že v tomto případě šlo o úmyslný čin. „V dosud přesně nezjištěné době do devíti hodin ráno v pátek 18. ledna způsobil dosud nezjištěný pachatel na Sídlišti Svobody v Prostějově zahoření vyhozených vánočních stromků. Při požáru došlo k ohoření a prohnutí nosných částí kontejneru značky Avia, na kterém byly stromky uskladněny. Škoda způsobená poškozením kontejneru byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Policie ČR, územního odboru Prostějov. Pokud se strážcům zákona podaří žháře dopadnout, čeká jej pochopitelně trest. „Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí, kromě povinnosti škodu nahradit, také trest odnětí svobody až na jeden rok,“ potvrdil František Kořínek.
Večerníku se vyjádřil také ředitel společnosti FCC Prostějov, které kontejner patří. „Společnost FCC utrpěla škodu na velkoobjemovém kontejneru o obsahu devíti metrů krychlových. Předpokládaná cena za opravu tohoto kontejneru je dvanáct tisíc korun bez DPH,“ upřesnil škodu ředitel společnosti Štěpán Špaček.


Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments