Dobré ráno, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Není to žádná novinka. Nejmenovaná komunita žijící v Prostějově vysílá velice často do supermarketů děti, aby kradly. Nejinak tomu bylo v uplynulých dnech, kdy strážníci Městské policie Prostějov zaznamenali hned několik případů. Hlavní roli sehrály slečny ve věku od 12 do 17 let, které jsou podle strážníků v příbuzenském vztahu. Nezletilé zlodějky ochránci pořádku po zadržení vždy předali rodičům.V odpoledních hodinách předminulé soboty 2. února bylo oznámeno na linku 156 zadržení jedné z pachatelek krádeže v nákupní galerii Zlatá brána v Prostějově. „Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že slečna ve věku čtrnácti let se pokusila z prodejny odejít s nezaplaceným zbožím. Stejného jednání se dopustila i druhá pachatelka, které se ovšem podařilo z prodejny utéct. Mladší dívce v odchodu zabránila ostraha. Obě si na prodejní ploše oblékly oděvy, poté bez zaplacení odešly. Celková hodnota odcizených věcí, které měla nezletilá na sobě, byla vyčíslena na 1 550 korun. Zboží bylo poškozeno, a to neodborným odstraněním bezpečnostních čipů. K osobě, které se podařilo z místa odejít, zadržená slečna uvedla, že se jedná o její švagrovou,“ popsala první lumpárnu mladých slečen Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Vzhledem k tomu, že se přestupkového jednání dopustil také neznámý pachatel, byla záležitost předána Policii ČR k dořešení. „Nezletilou slečnu pak strážníci předali v místě bydliště jejím rodičům. Ti byli informováni o přestupkovém jednání dcery a poučeni o předání věci správnímu orgánu a odboru sociálně právní ochrany dětí,“ doplnila k tomuto případu mluvčí prostějovských strážníků. Ti se s mladými zlodějkami ale potkali znovu...
„O čtyři dny později byla přes linku 156 nahlášena drobná krádež v supermarketu v Plumlovské ulici. Hlídkou na místě bylo zjištěno, že přestupku se dopustily rovněž dvě osoby, a to ve věku sedmnáct a dvanáct let. Tentokrát si obě dívky na prodejní ploše vložily do kapuce a pod bundu pečivo, se kterým se pokusily projít pokladní zónou bez placení. Obě byly ostrahou zadrženy a vyzvány k vyčkání do příjezdu hlídky. Dále vyšlo najevo, že mladší dívka je sestrou zadržené slečny z prvního případu. Na místo se zanedlouho dostavila matka, které byla dvanáctiletá dcera předána. Celá záležitost byla také postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení,“ uvedla Greplová.
A do třetice všeho „dobrého“! Další den se strážníci s dvanáctiletou slečnou setkali znovu. „Tentokrát si na prodejní ploše supermarketu v Okružní ulici se svojí čtrnáctiletou kamarádkou rozbalily celkem pět kusů čokolád v hodnotě 302 korun. Ty zkonzumovaly a opět nezaplatily. Za pokladní zónou byly zadrženy ostrahou a ke krádeži se přiznaly. Obě slečny byly předány rodičům v místě bydliště. Ve všech případech, kdy se jednalo o nezletilé pachatele, byl informován i odbor sociálně právní ochrany dětí,“ uzavřela tisková mluvčí Městské policie Prostějov.


Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments