Dobré poledne, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Není to žádná novinka. Nejmenovaná komunita žijící v Prostějově vysílá velice často do supermarketů děti, aby kradly. Nejinak tomu bylo v uplynulých dnech, kdy strážníci Městské policie Prostějov zaznamenali hned několik případů. Hlavní roli sehrály slečny ve věku od 12 do 17 let, které jsou podle strážníků v příbuzenském vztahu. Nezletilé zlodějky ochránci pořádku po zadržení vždy předali rodičům.V odpoledních hodinách předminulé soboty 2. února bylo oznámeno na linku 156 zadržení jedné z pachatelek krádeže v nákupní galerii Zlatá brána v Prostějově. „Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že slečna ve věku čtrnácti let se pokusila z prodejny odejít s nezaplaceným zbožím. Stejného jednání se dopustila i druhá pachatelka, které se ovšem podařilo z prodejny utéct. Mladší dívce v odchodu zabránila ostraha. Obě si na prodejní ploše oblékly oděvy, poté bez zaplacení odešly. Celková hodnota odcizených věcí, které měla nezletilá na sobě, byla vyčíslena na 1 550 korun. Zboží bylo poškozeno, a to neodborným odstraněním bezpečnostních čipů. K osobě, které se podařilo z místa odejít, zadržená slečna uvedla, že se jedná o její švagrovou,“ popsala první lumpárnu mladých slečen Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Vzhledem k tomu, že se přestupkového jednání dopustil také neznámý pachatel, byla záležitost předána Policii ČR k dořešení. „Nezletilou slečnu pak strážníci předali v místě bydliště jejím rodičům. Ti byli informováni o přestupkovém jednání dcery a poučeni o předání věci správnímu orgánu a odboru sociálně právní ochrany dětí,“ doplnila k tomuto případu mluvčí prostějovských strážníků. Ti se s mladými zlodějkami ale potkali znovu...
„O čtyři dny později byla přes linku 156 nahlášena drobná krádež v supermarketu v Plumlovské ulici. Hlídkou na místě bylo zjištěno, že přestupku se dopustily rovněž dvě osoby, a to ve věku sedmnáct a dvanáct let. Tentokrát si obě dívky na prodejní ploše vložily do kapuce a pod bundu pečivo, se kterým se pokusily projít pokladní zónou bez placení. Obě byly ostrahou zadrženy a vyzvány k vyčkání do příjezdu hlídky. Dále vyšlo najevo, že mladší dívka je sestrou zadržené slečny z prvního případu. Na místo se zanedlouho dostavila matka, které byla dvanáctiletá dcera předána. Celá záležitost byla také postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení,“ uvedla Greplová.
A do třetice všeho „dobrého“! Další den se strážníci s dvanáctiletou slečnou setkali znovu. „Tentokrát si na prodejní ploše supermarketu v Okružní ulici se svojí čtrnáctiletou kamarádkou rozbalily celkem pět kusů čokolád v hodnotě 302 korun. Ty zkonzumovaly a opět nezaplatily. Za pokladní zónou byly zadrženy ostrahou a ke krádeži se přiznaly. Obě slečny byly předány rodičům v místě bydliště. Ve všech případech, kdy se jednalo o nezletilé pachatele, byl informován i odbor sociálně právní ochrany dětí,“ uzavřela tisková mluvčí Městské policie Prostějov.


Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments