Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Není to žádná novinka. Nejmenovaná komunita žijící v Prostějově vysílá velice často do supermarketů děti, aby kradly. Nejinak tomu bylo v uplynulých dnech, kdy strážníci Městské policie Prostějov zaznamenali hned několik případů. Hlavní roli sehrály slečny ve věku od 12 do 17 let, které jsou podle strážníků v příbuzenském vztahu. Nezletilé zlodějky ochránci pořádku po zadržení vždy předali rodičům.V odpoledních hodinách předminulé soboty 2. února bylo oznámeno na linku 156 zadržení jedné z pachatelek krádeže v nákupní galerii Zlatá brána v Prostějově. „Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že slečna ve věku čtrnácti let se pokusila z prodejny odejít s nezaplaceným zbožím. Stejného jednání se dopustila i druhá pachatelka, které se ovšem podařilo z prodejny utéct. Mladší dívce v odchodu zabránila ostraha. Obě si na prodejní ploše oblékly oděvy, poté bez zaplacení odešly. Celková hodnota odcizených věcí, které měla nezletilá na sobě, byla vyčíslena na 1 550 korun. Zboží bylo poškozeno, a to neodborným odstraněním bezpečnostních čipů. K osobě, které se podařilo z místa odejít, zadržená slečna uvedla, že se jedná o její švagrovou,“ popsala první lumpárnu mladých slečen Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Vzhledem k tomu, že se přestupkového jednání dopustil také neznámý pachatel, byla záležitost předána Policii ČR k dořešení. „Nezletilou slečnu pak strážníci předali v místě bydliště jejím rodičům. Ti byli informováni o přestupkovém jednání dcery a poučeni o předání věci správnímu orgánu a odboru sociálně právní ochrany dětí,“ doplnila k tomuto případu mluvčí prostějovských strážníků. Ti se s mladými zlodějkami ale potkali znovu...
„O čtyři dny později byla přes linku 156 nahlášena drobná krádež v supermarketu v Plumlovské ulici. Hlídkou na místě bylo zjištěno, že přestupku se dopustily rovněž dvě osoby, a to ve věku sedmnáct a dvanáct let. Tentokrát si obě dívky na prodejní ploše vložily do kapuce a pod bundu pečivo, se kterým se pokusily projít pokladní zónou bez placení. Obě byly ostrahou zadrženy a vyzvány k vyčkání do příjezdu hlídky. Dále vyšlo najevo, že mladší dívka je sestrou zadržené slečny z prvního případu. Na místo se zanedlouho dostavila matka, které byla dvanáctiletá dcera předána. Celá záležitost byla také postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení,“ uvedla Greplová.
A do třetice všeho „dobrého“! Další den se strážníci s dvanáctiletou slečnou setkali znovu. „Tentokrát si na prodejní ploše supermarketu v Okružní ulici se svojí čtrnáctiletou kamarádkou rozbalily celkem pět kusů čokolád v hodnotě 302 korun. Ty zkonzumovaly a opět nezaplatily. Za pokladní zónou byly zadrženy ostrahou a ke krádeži se přiznaly. Obě slečny byly předány rodičům v místě bydliště. Ve všech případech, kdy se jednalo o nezletilé pachatele, byl informován i odbor sociálně právní ochrany dětí,“ uzavřela tisková mluvčí Městské policie Prostějov.


Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments