Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Není to žádná novinka. Nejmenovaná komunita žijící v Prostějově vysílá velice často do supermarketů děti, aby kradly. Nejinak tomu bylo v uplynulých dnech, kdy strážníci Městské policie Prostějov zaznamenali hned několik případů. Hlavní roli sehrály slečny ve věku od 12 do 17 let, které jsou podle strážníků v příbuzenském vztahu. Nezletilé zlodějky ochránci pořádku po zadržení vždy předali rodičům.V odpoledních hodinách předminulé soboty 2. února bylo oznámeno na linku 156 zadržení jedné z pachatelek krádeže v nákupní galerii Zlatá brána v Prostějově. „Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že slečna ve věku čtrnácti let se pokusila z prodejny odejít s nezaplaceným zbožím. Stejného jednání se dopustila i druhá pachatelka, které se ovšem podařilo z prodejny utéct. Mladší dívce v odchodu zabránila ostraha. Obě si na prodejní ploše oblékly oděvy, poté bez zaplacení odešly. Celková hodnota odcizených věcí, které měla nezletilá na sobě, byla vyčíslena na 1 550 korun. Zboží bylo poškozeno, a to neodborným odstraněním bezpečnostních čipů. K osobě, které se podařilo z místa odejít, zadržená slečna uvedla, že se jedná o její švagrovou,“ popsala první lumpárnu mladých slečen Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Vzhledem k tomu, že se přestupkového jednání dopustil také neznámý pachatel, byla záležitost předána Policii ČR k dořešení. „Nezletilou slečnu pak strážníci předali v místě bydliště jejím rodičům. Ti byli informováni o přestupkovém jednání dcery a poučeni o předání věci správnímu orgánu a odboru sociálně právní ochrany dětí,“ doplnila k tomuto případu mluvčí prostějovských strážníků. Ti se s mladými zlodějkami ale potkali znovu...
„O čtyři dny později byla přes linku 156 nahlášena drobná krádež v supermarketu v Plumlovské ulici. Hlídkou na místě bylo zjištěno, že přestupku se dopustily rovněž dvě osoby, a to ve věku sedmnáct a dvanáct let. Tentokrát si obě dívky na prodejní ploše vložily do kapuce a pod bundu pečivo, se kterým se pokusily projít pokladní zónou bez placení. Obě byly ostrahou zadrženy a vyzvány k vyčkání do příjezdu hlídky. Dále vyšlo najevo, že mladší dívka je sestrou zadržené slečny z prvního případu. Na místo se zanedlouho dostavila matka, které byla dvanáctiletá dcera předána. Celá záležitost byla také postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení,“ uvedla Greplová.
A do třetice všeho „dobrého“! Další den se strážníci s dvanáctiletou slečnou setkali znovu. „Tentokrát si na prodejní ploše supermarketu v Okružní ulici se svojí čtrnáctiletou kamarádkou rozbalily celkem pět kusů čokolád v hodnotě 302 korun. Ty zkonzumovaly a opět nezaplatily. Za pokladní zónou byly zadrženy ostrahou a ke krádeži se přiznaly. Obě slečny byly předány rodičům v místě bydliště. Ve všech případech, kdy se jednalo o nezletilé pachatele, byl informován i odbor sociálně právní ochrany dětí,“ uzavřela tisková mluvčí Městské policie Prostějov.


Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments