Dobré odpoledne, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Takovou kolegyni a kamarádku mít, to muselo být terno. Policisté z prostějovské hospodářské kriminálky se aktuálně zabývají případem podvodu, který na dnes už bývalou kolegyni ušila žena z Olomouce. Pracovnice prostějovské firmy jí půjčila třicet tisíc korun, jenže dáma, která prosila o peníze kvůli své údajné těžké životní situaci, dala po obdržení peněz výpověď ze zaměstnání. A co myslíte? Najednou se stala nedostupnou... A když se jí věřitelka konečně dovolala, chtěla podvodnice další půjčku!

 „Z přečinu podvodu podezírají prostějovští policisté dvaačtyřicetiletou ženu z Olomouce. Tohoto skutku se měla podezřelá žena v listopadu roku 2016 dopustit tím, že od své tehdy sedmapadesátileté kolegyně vylákala půjčku ve výši třicet tisíc korun. První částka, o kterou podezřelá kolegyni požádala, byla přitom deset tisíc,během jednání o půjčce se však zvýšila na dvacet a nakonec vystoupala až na uvedených třicet tisíc. Tyto peníze měly sloužit na řešení těžké životní situace dlužnice. Krátce po poskytnutí peněz však nyní podezřelá žena ukončila pracovní poměr na společném pracovišti. Naposledy o dlužnici věřitelka slyšela, když se na ni za několik dní obrátila se žádostí o půjčení dalších dvanáct tisíc korun. To již ovšem věřitelka odmítla a poté se dlužnice definitivně odmlčela,“ popsal anabázi s vypůjčenými penězi František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Případ měl v posledních měsících určitý vývoj. „V prosinci minulého roku poškozená žena přestala čekat na zázrak a věc oznámila prostějovským policistům. Ti zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu podvodu. Podezřelá dáma půjčení peněz policistům přiznala a věřitelce je i s malým úrokem vrátila. To ji však trestního stíhání nezbavilo. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení,“ uvedl mluvčí prostějovské policie. A dodal to nejpodstatnější. „V případě prokázání viny a odsouzení podezřelé hrozí trest odnětí svobody až na dva roky-“


Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments