Dobré odpoledne, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stíhání hned za několik trestných činů čelí dva muži z Prostějovska ve věku 30 a 38 let. Policisté prostějovského oddělení obecné kriminality je viní z celkem jedenácti skutků v oblasti majetkové kriminality i z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Staršího z mužů navíc také z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami a s jedy a přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Velice přičinliví pánové! Nyní je však čeká „odměna“ v podobě hrozícího dlouholetého vězení...


Majetkové trestné činnosti se měli obvinění samostatným i společným jednáním dopouštět v poslední čtvrtině minulého roku, zejména v jihovýchodní části prostějovského regionu. „Při vloupání do jednoho rodinného domu, několika vozidel a několika podnikatelských objektů měli odcizit mimo jiné také nářadí, pohonné hmoty a šperky. Kromě toho také dvě vozidla. Škoda způsobená tímto jednáním byla vyčíslena na více než sto tisíc korun. Na dalších asi čtyřicet tisíc pak byla vyčíslena škoda způsobená poškozením napadených vozidel či objektů. Způsobená škoda mohla být ale i vyšší, kdyby obvinění nebyli dne třetího listopadu loňského roku při vloupání do autoservisu v obci na Prostějovsku vyrušeni majitelem. Kromě věcí v hodnotě asi deset tisíc korun, kterých se jim podařilo zmocnit, měli k odcizení připraveny další, v hodnotě přesahující sto tisíc korun, mezi nimi například i motocykl,“ začal popisovat sérii trestné činnosti obou pachatelů František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Jednoho z již zmíněných odcizených vozidel se zloději zmocnili vloni 22. prosince před nejmenovaným prostějovským supermarketem. Stalo se tak díky chybě jeho majitele. „Ten svoji Škodu Octavii v hodnotě pětačtyřicet tisíc korun na parkovišti u obchodu ponechal nezabezpečenou i nastartovanou a od vozu se vzdálil! Toho obvinění muži využili a automobilu se zmocnili. Takto nabyté vozidlo dále užívali až do osmého ledna tohoto roku, kdy v něm byl mladší z obviněných kontrolován v obci na Vyškovsku. Policisté zjistili nejenže je vozidlo odcizené, ale také to, že muž nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody. Ten mu byl pro předchozí majetkovou trestnou činnost uložen v délce šestadvaceti měsíců. Silniční kontrolou tak pro něj skončilo neoprávněné užívání cizího vozidla, ale na delší dobu také pobyt na svobodě,“ uvedl mluvčí prostějovských strážců zákona.
Pro uvedené jednání nyní oba muži čelí trestnímu stíhání pro přečin porušování domovní svobody, přečin krádeže, přečin neoprávněného užívání cizí věci a přečin poškození cizí věci. „Protože oba byli pro obdobnou trestnou činnost v minulosti již odsouzeni, hrozí jim v případě prokázání viny trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ upřesnil František Kořínek.
Nicméně seznam lotrovin obou chlapíků ještě nebyl v tu chvíli úplný... „Kromě majetkové trestné činnosti se oba obvinění měli dopustit také přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. A to tím, že řídili motorová vozidla i přes uložený zákaz této činnosti. Mladší z obviněných má Městským úřadem Židlochovice vysloven zákaz řízení motorových vozidel na dobu dvaceti měsíců, který mu skončí v květnu tohoto roku. Přesto policisté zadokumentovali nejméně osm jízd, kterými v době od října do prosince 2018 uložený zákaz porušil. Starší muž je držitel dokonce tří zákazů řízení, a to až do prosince roku 2029. V jeho případě policisté zdokumentovali nejméně dvě jízdy v prosinci minulého roku. Za toto jednání oběma obviněným v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ potvrdil Kořínek. A ve svém výčtu ještě pokračoval i nadále... „V rámci prověřování majetkové trestné činnosti policisté u osmatřicetiletého obviněného zjistili také působení v oblasti drogové trestné činnosti. Při domovní prohlídce v jím obývaném domě v obci na Prostějovsku policisté nalezli několik gramů látky metamfetamin a desítky gramů sušené rostlinné hmoty, tzv. marihuany. Na základě zajištěných drog a přiznání muže jej policisté obvinili také z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami a s jedy a přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což obviněnému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ uzavřel tiskový mluvčí prostějovské policie.


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments