Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stíhání hned za několik trestných činů čelí dva muži z Prostějovska ve věku 30 a 38 let. Policisté prostějovského oddělení obecné kriminality je viní z celkem jedenácti skutků v oblasti majetkové kriminality i z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Staršího z mužů navíc také z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami a s jedy a přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Velice přičinliví pánové! Nyní je však čeká „odměna“ v podobě hrozícího dlouholetého vězení...


Majetkové trestné činnosti se měli obvinění samostatným i společným jednáním dopouštět v poslední čtvrtině minulého roku, zejména v jihovýchodní části prostějovského regionu. „Při vloupání do jednoho rodinného domu, několika vozidel a několika podnikatelských objektů měli odcizit mimo jiné také nářadí, pohonné hmoty a šperky. Kromě toho také dvě vozidla. Škoda způsobená tímto jednáním byla vyčíslena na více než sto tisíc korun. Na dalších asi čtyřicet tisíc pak byla vyčíslena škoda způsobená poškozením napadených vozidel či objektů. Způsobená škoda mohla být ale i vyšší, kdyby obvinění nebyli dne třetího listopadu loňského roku při vloupání do autoservisu v obci na Prostějovsku vyrušeni majitelem. Kromě věcí v hodnotě asi deset tisíc korun, kterých se jim podařilo zmocnit, měli k odcizení připraveny další, v hodnotě přesahující sto tisíc korun, mezi nimi například i motocykl,“ začal popisovat sérii trestné činnosti obou pachatelů František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Jednoho z již zmíněných odcizených vozidel se zloději zmocnili vloni 22. prosince před nejmenovaným prostějovským supermarketem. Stalo se tak díky chybě jeho majitele. „Ten svoji Škodu Octavii v hodnotě pětačtyřicet tisíc korun na parkovišti u obchodu ponechal nezabezpečenou i nastartovanou a od vozu se vzdálil! Toho obvinění muži využili a automobilu se zmocnili. Takto nabyté vozidlo dále užívali až do osmého ledna tohoto roku, kdy v něm byl mladší z obviněných kontrolován v obci na Vyškovsku. Policisté zjistili nejenže je vozidlo odcizené, ale také to, že muž nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody. Ten mu byl pro předchozí majetkovou trestnou činnost uložen v délce šestadvaceti měsíců. Silniční kontrolou tak pro něj skončilo neoprávněné užívání cizího vozidla, ale na delší dobu také pobyt na svobodě,“ uvedl mluvčí prostějovských strážců zákona.
Pro uvedené jednání nyní oba muži čelí trestnímu stíhání pro přečin porušování domovní svobody, přečin krádeže, přečin neoprávněného užívání cizí věci a přečin poškození cizí věci. „Protože oba byli pro obdobnou trestnou činnost v minulosti již odsouzeni, hrozí jim v případě prokázání viny trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ upřesnil František Kořínek.
Nicméně seznam lotrovin obou chlapíků ještě nebyl v tu chvíli úplný... „Kromě majetkové trestné činnosti se oba obvinění měli dopustit také přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. A to tím, že řídili motorová vozidla i přes uložený zákaz této činnosti. Mladší z obviněných má Městským úřadem Židlochovice vysloven zákaz řízení motorových vozidel na dobu dvaceti měsíců, který mu skončí v květnu tohoto roku. Přesto policisté zadokumentovali nejméně osm jízd, kterými v době od října do prosince 2018 uložený zákaz porušil. Starší muž je držitel dokonce tří zákazů řízení, a to až do prosince roku 2029. V jeho případě policisté zdokumentovali nejméně dvě jízdy v prosinci minulého roku. Za toto jednání oběma obviněným v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ potvrdil Kořínek. A ve svém výčtu ještě pokračoval i nadále... „V rámci prověřování majetkové trestné činnosti policisté u osmatřicetiletého obviněného zjistili také působení v oblasti drogové trestné činnosti. Při domovní prohlídce v jím obývaném domě v obci na Prostějovsku policisté nalezli několik gramů látky metamfetamin a desítky gramů sušené rostlinné hmoty, tzv. marihuany. Na základě zajištěných drog a přiznání muže jej policisté obvinili také z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami a s jedy a přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což obviněnému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ uzavřel tiskový mluvčí prostějovské policie.


Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments