Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulou sobotu 30. března po dvanácté hodině kontrolovali policisté obvodního oddělení Plumlov na komunikaci mezi obcemi Buková a Lipová osobní automobil typu Škoda Octavia a jeho jednatřicetiletého řidiče. Muž při kontrole nepředložil řidičský průkaz a přiznal, že má na dobu 30 měsíců, a to až do listopadu 2019, vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.

Provedenými dechovými zkouškami navíc policisté u řidiče změřili hodnoty 0,34 a 0,36 promile alkoholu v dechu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a přiznal vypití dvou jedenáctistupňových piv bezprostředně před jízdou. Dalším šetřením policisté zjistili, že muž k jízdě neoprávněně užil vozidlo své matky, a to přes její výslovný zákaz. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu neoprávněné užívání cizí věci, za což mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Pro jízdu pod vlivem alkoholu je řidič dále podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu, za který mu hrozí pokuta od 2 500 do 20 tisíc korun a zákaz řízení na dobu od šesti měsíců do jednoho roku.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments