Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulou sobotu 30. března po dvanácté hodině kontrolovali policisté obvodního oddělení Plumlov na komunikaci mezi obcemi Buková a Lipová osobní automobil typu Škoda Octavia a jeho jednatřicetiletého řidiče. Muž při kontrole nepředložil řidičský průkaz a přiznal, že má na dobu 30 měsíců, a to až do listopadu 2019, vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.

Provedenými dechovými zkouškami navíc policisté u řidiče změřili hodnoty 0,34 a 0,36 promile alkoholu v dechu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a přiznal vypití dvou jedenáctistupňových piv bezprostředně před jízdou. Dalším šetřením policisté zjistili, že muž k jízdě neoprávněně užil vozidlo své matky, a to přes její výslovný zákaz. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu neoprávněné užívání cizí věci, za což mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Pro jízdu pod vlivem alkoholu je řidič dále podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu, za který mu hrozí pokuta od 2 500 do 20 tisíc korun a zákaz řízení na dobu od šesti měsíců do jednoho roku.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments