Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Z přečinu podvodu a přečinu úvěrového podvodu viní kriminalisté prostějovského oddělení hospodářské kriminality jednatřicetiletou ženu z Prostějova. A není to žádná troškařka. Nabrala si celkem sedmadvacet úvěrů v celkové hodnotě 380 000 korun. Splatit dokázala jen část. Ovšem jen tím způsobem, že si na splátky zase půjčila...


„Těchto skutků se měla obviněná dopouštět v období od září 2016 do března 2018, kdy si s různými společnostmi a na různých místech sjednala celkem sedmadvacet smluv o úvěrech a zápůjčkách v celkové výši přesahující tři sta osmdesát tisíc korun. Smlouvy žena uzavírala, přestože věděla, že nebude schopna závazky z nich plynoucí řádně plnit. Při jejich sjednávání zamlčovala důležité okolnosti, zejména výši svých závazků z dřívější doby. Ty se postupně zvyšovaly a v době uzavírání posledního spotřebitelského úvěru byla povinna splácet částky souhrnně přesahující čtyřiadevadesát tisíc korun,“ vypočítal František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Jak ještě dodal, během uvedeného období se žena snažila některé dluhy platit. „Díky dalším sjednaným půjčkám tak mohla uhradit devět předchozích půjček zcela a dalších sedm pouze z části. Když neúprosná spirála dosáhla svého vrcholu, zůstalo nezaplaceno celkem 214 123 korun,“ dodal Kořínek.
V případě prokázání viny a odsouzení obviněné ženě za uvedené přečiny hrozí trest odnětí svobody na 1 rok až 5 let. 

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments