Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Z přečinu podvodu a přečinu úvěrového podvodu viní kriminalisté prostějovského oddělení hospodářské kriminality jednatřicetiletou ženu z Prostějova. A není to žádná troškařka. Nabrala si celkem sedmadvacet úvěrů v celkové hodnotě 380 000 korun. Splatit dokázala jen část. Ovšem jen tím způsobem, že si na splátky zase půjčila...


„Těchto skutků se měla obviněná dopouštět v období od září 2016 do března 2018, kdy si s různými společnostmi a na různých místech sjednala celkem sedmadvacet smluv o úvěrech a zápůjčkách v celkové výši přesahující tři sta osmdesát tisíc korun. Smlouvy žena uzavírala, přestože věděla, že nebude schopna závazky z nich plynoucí řádně plnit. Při jejich sjednávání zamlčovala důležité okolnosti, zejména výši svých závazků z dřívější doby. Ty se postupně zvyšovaly a v době uzavírání posledního spotřebitelského úvěru byla povinna splácet částky souhrnně přesahující čtyřiadevadesát tisíc korun,“ vypočítal František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Jak ještě dodal, během uvedeného období se žena snažila některé dluhy platit. „Díky dalším sjednaným půjčkám tak mohla uhradit devět předchozích půjček zcela a dalších sedm pouze z části. Když neúprosná spirála dosáhla svého vrcholu, zůstalo nezaplaceno celkem 214 123 korun,“ dodal Kořínek.
V případě prokázání viny a odsouzení obviněné ženě za uvedené přečiny hrozí trest odnětí svobody na 1 rok až 5 let. 

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments