Dobré ráno, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Darmo mluvit, co to muselo být za nebožáka... Předminulé pondělí v odpoledních hodinách zavolal na tísňovou linku 112 anonym, který upozornil na údajně hořící objekt prodejny Lidl v ulici Újezd. Telefonát okamžitě zalarmoval hasičské jednotky i policejní hlídky z celého okolí, avšak zbytečně. Když složky integrovaného záchranného systému dorazily na místo, oči jim mohly vypadnout z důlků, ale žádný kouř ani oheň nespatřily. Planý poplach začala okamžitě vyšetřovat policie a autora rádoby vtipného žertíku dopadla. Jeho vysvětlení, proč to udělal, skutečně dává obrázek člověka mdlého rozumu...„Na místo nahlášeného požáru v ulici ÚjeZd vyrazily profesionální jednotky prvního stupně. Po provedené kontrole ale nebyl zjištěn žádný požár, jednalo se tedy o planý poplach,“ sdělil Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. „Hasiči se tedy vrátili zpět na základnu a případ si k šetření převzala Policie ČR. Za uvedení záchranných jednotek v omyl existují sankce, ale na to se zeptejte policistů, kteří pátrají po anonymním oznamovateli,“ vybídl Večerník Zdeněk Hošák.
Prostějovská policie vydala prohlášení o případu teprve až minulý týden, ovšem již s konkrétním výsledkem vyšetřování. „V pondělí prvního dubna po šestnácté hodině jsme na lince tísňového volání 158 přijali oznámení o požáru střechy u nakládací rampy obchodního domu v ulici Újezd. Požár na udaném místě i okolí byl vyslanými hasiči vyloučen. Provedeným šetřením policisté obvodního oddělení Prostějov 1 vypátrali totožnost uživatele telefonního čísla, ze kterého bylo oznámení učiněno. Ještě týž den se policistům podařilo ´oznamovatele´ kontaktovat, přičemž ten jim sdělil, že ´je prvního dubna a tedy apríl´, a že má být ´policie v klidu´... Při následném podání vysvětlení devětatřicetiletý muž sdělil, že byl v inkriminované době v podnapilém stavu, vůbec si nepamatuje, ani kde byl, ani co dělal, volání na tísňovou linku rozhodně popřel. Každý hovor na tísňovou linku je však nahráván a zaznamenaný hlas je totožný s hlasem muže, kterého policisté ze zlomyslného volání podezírají,“ uvedl k případu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Muž je tak nyní pro své jednání podezřelý z přestupku podle zákona o elektronických komunikacích, za což mu hrozí pokuta až do výše 200 000 korun. „Věc bude k dořešení postoupena příslušnému správnímu orgánu,“ dodal mluvčí prostějovské policie.
Chování zatím neznámého vtipálka rozlítilo i členy vedení magistrátu. „Já jen doufám, že policisté toho člověka vypátrají a dají mu k úhradě veškeré náklady spojené s výjezdem hasičských jednotek, které v tu chvíli mohly být zapotřebí jinde, například při záchraně životů. Podle mě jde o desítky tisíc korun, které pachatel v případě zjištění musí zaplatit,“ poznamenal pro Večerník náměstek primátora statutárního města Prostějov Jiří Rozehnal. 

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments