Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Darmo mluvit, co to muselo být za nebožáka... Předminulé pondělí v odpoledních hodinách zavolal na tísňovou linku 112 anonym, který upozornil na údajně hořící objekt prodejny Lidl v ulici Újezd. Telefonát okamžitě zalarmoval hasičské jednotky i policejní hlídky z celého okolí, avšak zbytečně. Když složky integrovaného záchranného systému dorazily na místo, oči jim mohly vypadnout z důlků, ale žádný kouř ani oheň nespatřily. Planý poplach začala okamžitě vyšetřovat policie a autora rádoby vtipného žertíku dopadla. Jeho vysvětlení, proč to udělal, skutečně dává obrázek člověka mdlého rozumu...„Na místo nahlášeného požáru v ulici ÚjeZd vyrazily profesionální jednotky prvního stupně. Po provedené kontrole ale nebyl zjištěn žádný požár, jednalo se tedy o planý poplach,“ sdělil Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. „Hasiči se tedy vrátili zpět na základnu a případ si k šetření převzala Policie ČR. Za uvedení záchranných jednotek v omyl existují sankce, ale na to se zeptejte policistů, kteří pátrají po anonymním oznamovateli,“ vybídl Večerník Zdeněk Hošák.
Prostějovská policie vydala prohlášení o případu teprve až minulý týden, ovšem již s konkrétním výsledkem vyšetřování. „V pondělí prvního dubna po šestnácté hodině jsme na lince tísňového volání 158 přijali oznámení o požáru střechy u nakládací rampy obchodního domu v ulici Újezd. Požár na udaném místě i okolí byl vyslanými hasiči vyloučen. Provedeným šetřením policisté obvodního oddělení Prostějov 1 vypátrali totožnost uživatele telefonního čísla, ze kterého bylo oznámení učiněno. Ještě týž den se policistům podařilo ´oznamovatele´ kontaktovat, přičemž ten jim sdělil, že ´je prvního dubna a tedy apríl´, a že má být ´policie v klidu´... Při následném podání vysvětlení devětatřicetiletý muž sdělil, že byl v inkriminované době v podnapilém stavu, vůbec si nepamatuje, ani kde byl, ani co dělal, volání na tísňovou linku rozhodně popřel. Každý hovor na tísňovou linku je však nahráván a zaznamenaný hlas je totožný s hlasem muže, kterého policisté ze zlomyslného volání podezírají,“ uvedl k případu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Muž je tak nyní pro své jednání podezřelý z přestupku podle zákona o elektronických komunikacích, za což mu hrozí pokuta až do výše 200 000 korun. „Věc bude k dořešení postoupena příslušnému správnímu orgánu,“ dodal mluvčí prostějovské policie.
Chování zatím neznámého vtipálka rozlítilo i členy vedení magistrátu. „Já jen doufám, že policisté toho člověka vypátrají a dají mu k úhradě veškeré náklady spojené s výjezdem hasičských jednotek, které v tu chvíli mohly být zapotřebí jinde, například při záchraně životů. Podle mě jde o desítky tisíc korun, které pachatel v případě zjištění musí zaplatit,“ poznamenal pro Večerník náměstek primátora statutárního města Prostějov Jiří Rozehnal. 

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments