Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nebyla to jen otázka Velikonoc, opilí cyklisté se po městě motají neustále. Dokladem toho jsou víkendové případy, kdy policisté přistihli v nočních hodinách dva muže na kole vykazující známky silné podnapilosti. Jeden z nich si dokonce při pádu natloukl nos na cyklostezce!


V rámci dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu neunikl uplynulý pátek 26. dubna před půlnocí v Prostějově kontrole hlídky dopravních policistů cyklista kličkující po cyklostezce, který navíc své jízdní dovednosti zakončil pádem. „Naštěstí se nezranil a policisté jej vyzvali k předložení dokladu totožnosti a také k podrobení se dechové zkoušce, která ukázala, že na jízdní kolo usedl po předchozím požití alkoholu. Při dechových zkouškách mu byly naměřeny hodnoty 2,62 a po pár minutách dokonce 2,89 promile alkoholu v dechu, s čímž jednatřicetiletý muž souhlasil a dodal, že během večera vypil asi pět dvanáctistupňových piv plus dva panáky destilátu. Další jízdu mu policisté zakázali a věc oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání,“ uvedla k prvnímu případu Jiřina Vybíhalová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je důvodně podezřelý také čtyřiapadesátiletý cyklista. „Toho policisté v neděli osmadvacátého dubna po jedné hodině ráno přistihli v Plumlovské ulici, jak na jízdním kole kličkuje ze strany na stranu, navíc v zákazu vjezdu. Protože vykazoval zjevné známky podnapilosti, vyzvali jej policisté, aby se podrobil dechové zkoušce. Tu však odmítl a zrovna tak následnou výzvu, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Další jízdu mu policisté zakázali,“ sdělila Vybíhalová.

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments