Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nebyla to jen otázka Velikonoc, opilí cyklisté se po městě motají neustále. Dokladem toho jsou víkendové případy, kdy policisté přistihli v nočních hodinách dva muže na kole vykazující známky silné podnapilosti. Jeden z nich si dokonce při pádu natloukl nos na cyklostezce!


V rámci dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu neunikl uplynulý pátek 26. dubna před půlnocí v Prostějově kontrole hlídky dopravních policistů cyklista kličkující po cyklostezce, který navíc své jízdní dovednosti zakončil pádem. „Naštěstí se nezranil a policisté jej vyzvali k předložení dokladu totožnosti a také k podrobení se dechové zkoušce, která ukázala, že na jízdní kolo usedl po předchozím požití alkoholu. Při dechových zkouškách mu byly naměřeny hodnoty 2,62 a po pár minutách dokonce 2,89 promile alkoholu v dechu, s čímž jednatřicetiletý muž souhlasil a dodal, že během večera vypil asi pět dvanáctistupňových piv plus dva panáky destilátu. Další jízdu mu policisté zakázali a věc oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání,“ uvedla k prvnímu případu Jiřina Vybíhalová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je důvodně podezřelý také čtyřiapadesátiletý cyklista. „Toho policisté v neděli osmadvacátého dubna po jedné hodině ráno přistihli v Plumlovské ulici, jak na jízdním kole kličkuje ze strany na stranu, navíc v zákazu vjezdu. Protože vykazoval zjevné známky podnapilosti, vyzvali jej policisté, aby se podrobil dechové zkoušce. Tu však odmítl a zrovna tak následnou výzvu, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Další jízdu mu policisté zakázali,“ sdělila Vybíhalová.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments