Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Povedený ptáček z Prahy! Chlápek seniorského věku dojížděl celkem pravidelně za svojí známou do Prostějova. Z lásky to ale zřejmě nebylo, když každou návštěvu využil spíše k tomu, aby si od důvěřivé dámy půjčil peníze. Ty však nikdy nevrátil a své přítelkyni už přestal brát i telefony. Není divu, že podvodníka z hlavního města si nyní vzali do prádla policisté z prostějovské hospodářské kriminálky.


Žena z Prostějova byla dlouhou dobu trpělivá, ale nyní ji bezmoc donutila k tomu, aby svého známého udala policii. „Z přečinu podvodu podezírají prostějovští policisté čtyřiašedesátiletého muže z Prahy. Tohoto skutku se měl dopustit nejméně ve čtyřech případech v březnu a dubnu minulého roku. Na konci prvního z uvedneých měsíců si v prostějovském bytě své o dva roky starší známé vypůjčil na dobu jednoho týdne částku 4 600 korun, která mu měla sloužit na uhrazení jídla a bydlení. V den splatnosti místo vrácení požádal o půjčení dalších dvou tisíc korun. Tyto peníze mu žena ve svém bytě opět předala a zvýšila tak svou pohledávku. Stejná situace se pak v následujících devíti dnech zopakovala ještě dvakrát a celková výše dluhu tak vystoupala na konečných 10 600 korun,“ popsal celou anabázi s půjčováním peněz František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Peníze v dohodnutém termínu muž však nevrátil a pro ženu se stal nekontaktním. „Proto věc žena s podezřením na podvod v pátek šestadvacátého dubna oznámila na policii. V případě, že se podvodné jednání muže prokáže, hrozí mu za ně trest odnětí svobody až na dva roky,“ doplnil mluvčí prostějovské policie.


Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments