Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Povedený ptáček z Prahy! Chlápek seniorského věku dojížděl celkem pravidelně za svojí známou do Prostějova. Z lásky to ale zřejmě nebylo, když každou návštěvu využil spíše k tomu, aby si od důvěřivé dámy půjčil peníze. Ty však nikdy nevrátil a své přítelkyni už přestal brát i telefony. Není divu, že podvodníka z hlavního města si nyní vzali do prádla policisté z prostějovské hospodářské kriminálky.


Žena z Prostějova byla dlouhou dobu trpělivá, ale nyní ji bezmoc donutila k tomu, aby svého známého udala policii. „Z přečinu podvodu podezírají prostějovští policisté čtyřiašedesátiletého muže z Prahy. Tohoto skutku se měl dopustit nejméně ve čtyřech případech v březnu a dubnu minulého roku. Na konci prvního z uvedneých měsíců si v prostějovském bytě své o dva roky starší známé vypůjčil na dobu jednoho týdne částku 4 600 korun, která mu měla sloužit na uhrazení jídla a bydlení. V den splatnosti místo vrácení požádal o půjčení dalších dvou tisíc korun. Tyto peníze mu žena ve svém bytě opět předala a zvýšila tak svou pohledávku. Stejná situace se pak v následujících devíti dnech zopakovala ještě dvakrát a celková výše dluhu tak vystoupala na konečných 10 600 korun,“ popsal celou anabázi s půjčováním peněz František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Peníze v dohodnutém termínu muž však nevrátil a pro ženu se stal nekontaktním. „Proto věc žena s podezřením na podvod v pátek šestadvacátého dubna oznámila na policii. V případě, že se podvodné jednání muže prokáže, hrozí mu za ně trest odnětí svobody až na dva roky,“ doplnil mluvčí prostějovské policie.


Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments