Dobré ráno, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 studentiZpestřit si svůj „nudný“ studentský život krádežemi nafty se rozhodli dva mladíci z Prostějova, jejichž svět do té doby tvořily pravidelné večírky, počítačové hry, facebook, internetové srandičky a občas dokonce i studium... A tak po nocích začali jezdit po celém regionu, z náklaďáků i autobusů vysávat naftu ve velkém a ještě se tím bavit. K tomuto dobrodružství se měli spojit s dvaatřicetiletým Ukrajincem Mykhailem Rusynem, který toho má na triku poněkud víc...

 

Buková, Protivanov, Čechy pod Kosířem, Kostelec na Hané, Laškov, Brodek u Konice, Ludmírov, Kladky či Bohuslavice. Tak to jsou všechno obce, kde řádila parta kolem mladého Ukrajince Mykhaila Rusyna. Ten na sebe nabalil i některé z příslušníků prostějovské „zlaté mládeže“. Do jeho party patřili například studenti Martin Š. a Jan B. Ani jeden z nich přitom nedostatkem peněz určitě netrpěl...

„Po večerech jsem se nudila doma se mi být nechtělo. Chodil jsem ven a bylo mi celkem jedno, co tam dělám,“ hledal důvody, proč se pustil do křížku se zákonem mladý Jan B., který v úterý před prostějovský soud předstoupil ve značkových botách Nike. Měl z toho i nějaký prospěch? „Nějakou stovku jsem vždycky dostal,“ dodal Jan B., který po maturitě přešel na brněnské VUT. Studia však nedokončil.

Policie nakonec trestní stíhání proti němu stejně jako jeho kamarádovi Martinovi Š. podmíněně zastavila. Oba se totiž k páchání trestné činnosti plně doznali. Jako hlavního organizátora krádeží nafty pak označili Mykhaila Rusyna, který už v současnosti sedí kvůli jiné trestné činnosti. V úterý minulého týdne pak byl Rusín obžalován trestných činů krádeže a poškozování cizí věci.

Právě Ukrajinec měl být hlavním motorem krádeží. V této souvislosti je přinejmenším zvláštní, že to byli oba zmínění mladíci, kdo fakticky zaplatil škodu za ukradenou naftu. Jelikož ani jeden z nich trvale nepracuje, museli se spolehnout na pomoc své rodiny. „Práci nemám, půjčil jsem si od babičky,“ prozradil například Jan B. Přesto byl před soud nakonec postaven pouze Rusyn...

Okresní soud v Prostějověv jeho případě po úterním stání nerozhodl, po velmi problematickém výslechu Martina Š. i Jana B. plánuje vyslechnout ještě další svědky.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar