Dobré ráno, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 studentiZpestřit si svůj „nudný“ studentský život krádežemi nafty se rozhodli dva mladíci z Prostějova, jejichž svět do té doby tvořily pravidelné večírky, počítačové hry, facebook, internetové srandičky a občas dokonce i studium... A tak po nocích začali jezdit po celém regionu, z náklaďáků i autobusů vysávat naftu ve velkém a ještě se tím bavit. K tomuto dobrodružství se měli spojit s dvaatřicetiletým Ukrajincem Mykhailem Rusynem, který toho má na triku poněkud víc...

 

Buková, Protivanov, Čechy pod Kosířem, Kostelec na Hané, Laškov, Brodek u Konice, Ludmírov, Kladky či Bohuslavice. Tak to jsou všechno obce, kde řádila parta kolem mladého Ukrajince Mykhaila Rusyna. Ten na sebe nabalil i některé z příslušníků prostějovské „zlaté mládeže“. Do jeho party patřili například studenti Martin Š. a Jan B. Ani jeden z nich přitom nedostatkem peněz určitě netrpěl...

„Po večerech jsem se nudila doma se mi být nechtělo. Chodil jsem ven a bylo mi celkem jedno, co tam dělám,“ hledal důvody, proč se pustil do křížku se zákonem mladý Jan B., který v úterý před prostějovský soud předstoupil ve značkových botách Nike. Měl z toho i nějaký prospěch? „Nějakou stovku jsem vždycky dostal,“ dodal Jan B., který po maturitě přešel na brněnské VUT. Studia však nedokončil.

Policie nakonec trestní stíhání proti němu stejně jako jeho kamarádovi Martinovi Š. podmíněně zastavila. Oba se totiž k páchání trestné činnosti plně doznali. Jako hlavního organizátora krádeží nafty pak označili Mykhaila Rusyna, který už v současnosti sedí kvůli jiné trestné činnosti. V úterý minulého týdne pak byl Rusín obžalován trestných činů krádeže a poškozování cizí věci.

Právě Ukrajinec měl být hlavním motorem krádeží. V této souvislosti je přinejmenším zvláštní, že to byli oba zmínění mladíci, kdo fakticky zaplatil škodu za ukradenou naftu. Jelikož ani jeden z nich trvale nepracuje, museli se spolehnout na pomoc své rodiny. „Práci nemám, půjčil jsem si od babičky,“ prozradil například Jan B. Přesto byl před soud nakonec postaven pouze Rusyn...

Okresní soud v Prostějověv jeho případě po úterním stání nerozhodl, po velmi problematickém výslechu Martina Š. i Jana B. plánuje vyslechnout ještě další svědky.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-