Dobrý večer, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Lidská hloupost, naivita a přehnaná důvěřivost skutečně neznají hranic! Čiré zoufalství nyní prožívá třiašedesátiletá žena z Prostějovska, která naletěla podvodníkovi nejhrubšího zrna. Ten se přes sociální síť dámě představil jako americký voják bojující v Iráku. Postupně si řekl o dvě velké částky v anglických librách v celkové hodnotě 750 000 korun. Seniorka mu peníze sehnala a poslala, ve druhém případě byla dokonce tak důvěřivá, či slepě zamilovaná, že si sama musela obstarat půjčku! Místo vztahu s americkým vojákem tak ženě zbyly jen závratné dluhy...Počátkem měsíce dubna tohoto roku navázala prostřednictvím sociální sítě třiašedesátiletá žena z obce na Prostějovsku vztah s domnělým vojákem americké armády, který měl působit ve válečné zóně v Iráku. „V následujících týdnech se s ´vojákem´ sblížila, čehož neznámý pachatel využil a z důvěřivé dámy, pod záminkou zaslání balíku na její adresu, vylákal bezhotovostní platbu ve výši 5 800 britských liber. Poté pod záminkou uvolnění stejného balíku na celnici požadoval zaplacení dalších peněz, tentokrát ve výši bezmála devatenácti tisíc britských liber. Před zasláním této částky pak ženu ujišťoval, že jí peníze vrátí, a to i s úroky. Protože tak vysokou hotovostí nedisponovala, sjednala si u bankovní společnosti úvěr ve výši přesahující půl milionu korun,“ popsal celou anabázi František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Starší žena se pak hodně divila, když jí ani po odeslání druhé platby žádný balík nepřišel a „voják“ se ženou přestal zcela komunikovat. Celková částka, kterou žena do zahraničí odeslala, dosahuje bezmála 750 000 korun. „Prostějovští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvodu, za který pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí vzhledem ke značné výši škody trest odnětí svobody na dva roky až osm let,“ konstatoval policejní mluvčí, který vzápětí připojil jeden významný apel na opatrnost.
„V souvislosti s tímto případem veřejnost opakovaně upozorňujeme, aby dbala na obezřetnost a selský rozum. Popsaný případ je téměř učebnicovým příkladem podvodu spáchaného prostřednictvím sociální sítě. I v Olomouckém kraji za uplynulé roky již evidujeme několik podobných případů. Pachatelé působí ze zahraničí a nejčastějšími legendami jsou právě voják, ale také lékař, případně vojenský lékař. Pachatelé se svými obětmi komunikují prostřednictvím internetových překladačů lámanou češtinou, případně anglicky a požadované peníze jsou pak odesílány do zahraničí, nejčastěji do různých afrických zemí. Nejjistějším způsobem, jak se nestát obětí takového podvodu, je nenavazovat přátelství s lidmi, které fyzicky neznáme. Ale základním pravidlem by mělo být, že neznámým lidem se žádné peníze zásadně neposílají. On-line přátelství by měla zůstat v on-line prostředí,“ upozornil František Kořínek.


Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar