Dobrý podvečer, dnes je pátek 17.1.2020
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Lidská hloupost, naivita a přehnaná důvěřivost skutečně neznají hranic! Čiré zoufalství nyní prožívá třiašedesátiletá žena z Prostějovska, která naletěla podvodníkovi nejhrubšího zrna. Ten se přes sociální síť dámě představil jako americký voják bojující v Iráku. Postupně si řekl o dvě velké částky v anglických librách v celkové hodnotě 750 000 korun. Seniorka mu peníze sehnala a poslala, ve druhém případě byla dokonce tak důvěřivá, či slepě zamilovaná, že si sama musela obstarat půjčku! Místo vztahu s americkým vojákem tak ženě zbyly jen závratné dluhy...Počátkem měsíce dubna tohoto roku navázala prostřednictvím sociální sítě třiašedesátiletá žena z obce na Prostějovsku vztah s domnělým vojákem americké armády, který měl působit ve válečné zóně v Iráku. „V následujících týdnech se s ´vojákem´ sblížila, čehož neznámý pachatel využil a z důvěřivé dámy, pod záminkou zaslání balíku na její adresu, vylákal bezhotovostní platbu ve výši 5 800 britských liber. Poté pod záminkou uvolnění stejného balíku na celnici požadoval zaplacení dalších peněz, tentokrát ve výši bezmála devatenácti tisíc britských liber. Před zasláním této částky pak ženu ujišťoval, že jí peníze vrátí, a to i s úroky. Protože tak vysokou hotovostí nedisponovala, sjednala si u bankovní společnosti úvěr ve výši přesahující půl milionu korun,“ popsal celou anabázi František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Starší žena se pak hodně divila, když jí ani po odeslání druhé platby žádný balík nepřišel a „voják“ se ženou přestal zcela komunikovat. Celková částka, kterou žena do zahraničí odeslala, dosahuje bezmála 750 000 korun. „Prostějovští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvodu, za který pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí vzhledem ke značné výši škody trest odnětí svobody na dva roky až osm let,“ konstatoval policejní mluvčí, který vzápětí připojil jeden významný apel na opatrnost.
„V souvislosti s tímto případem veřejnost opakovaně upozorňujeme, aby dbala na obezřetnost a selský rozum. Popsaný případ je téměř učebnicovým příkladem podvodu spáchaného prostřednictvím sociální sítě. I v Olomouckém kraji za uplynulé roky již evidujeme několik podobných případů. Pachatelé působí ze zahraničí a nejčastějšími legendami jsou právě voják, ale také lékař, případně vojenský lékař. Pachatelé se svými obětmi komunikují prostřednictvím internetových překladačů lámanou češtinou, případně anglicky a požadované peníze jsou pak odesílány do zahraničí, nejčastěji do různých afrických zemí. Nejjistějším způsobem, jak se nestát obětí takového podvodu, je nenavazovat přátelství s lidmi, které fyzicky neznáme. Ale základním pravidlem by mělo být, že neznámým lidem se žádné peníze zásadně neposílají. On-line přátelství by měla zůstat v on-line prostředí,“ upozornil František Kořínek.


Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments