Dobré ráno, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Lidská hloupost, naivita a přehnaná důvěřivost skutečně neznají hranic! Čiré zoufalství nyní prožívá třiašedesátiletá žena z Prostějovska, která naletěla podvodníkovi nejhrubšího zrna. Ten se přes sociální síť dámě představil jako americký voják bojující v Iráku. Postupně si řekl o dvě velké částky v anglických librách v celkové hodnotě 750 000 korun. Seniorka mu peníze sehnala a poslala, ve druhém případě byla dokonce tak důvěřivá, či slepě zamilovaná, že si sama musela obstarat půjčku! Místo vztahu s americkým vojákem tak ženě zbyly jen závratné dluhy...Počátkem měsíce dubna tohoto roku navázala prostřednictvím sociální sítě třiašedesátiletá žena z obce na Prostějovsku vztah s domnělým vojákem americké armády, který měl působit ve válečné zóně v Iráku. „V následujících týdnech se s ´vojákem´ sblížila, čehož neznámý pachatel využil a z důvěřivé dámy, pod záminkou zaslání balíku na její adresu, vylákal bezhotovostní platbu ve výši 5 800 britských liber. Poté pod záminkou uvolnění stejného balíku na celnici požadoval zaplacení dalších peněz, tentokrát ve výši bezmála devatenácti tisíc britských liber. Před zasláním této částky pak ženu ujišťoval, že jí peníze vrátí, a to i s úroky. Protože tak vysokou hotovostí nedisponovala, sjednala si u bankovní společnosti úvěr ve výši přesahující půl milionu korun,“ popsal celou anabázi František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Starší žena se pak hodně divila, když jí ani po odeslání druhé platby žádný balík nepřišel a „voják“ se ženou přestal zcela komunikovat. Celková částka, kterou žena do zahraničí odeslala, dosahuje bezmála 750 000 korun. „Prostějovští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvodu, za který pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí vzhledem ke značné výši škody trest odnětí svobody na dva roky až osm let,“ konstatoval policejní mluvčí, který vzápětí připojil jeden významný apel na opatrnost.
„V souvislosti s tímto případem veřejnost opakovaně upozorňujeme, aby dbala na obezřetnost a selský rozum. Popsaný případ je téměř učebnicovým příkladem podvodu spáchaného prostřednictvím sociální sítě. I v Olomouckém kraji za uplynulé roky již evidujeme několik podobných případů. Pachatelé působí ze zahraničí a nejčastějšími legendami jsou právě voják, ale také lékař, případně vojenský lékař. Pachatelé se svými obětmi komunikují prostřednictvím internetových překladačů lámanou češtinou, případně anglicky a požadované peníze jsou pak odesílány do zahraničí, nejčastěji do různých afrických zemí. Nejjistějším způsobem, jak se nestát obětí takového podvodu, je nenavazovat přátelství s lidmi, které fyzicky neznáme. Ale základním pravidlem by mělo být, že neznámým lidem se žádné peníze zásadně neposílají. On-line přátelství by měla zůstat v on-line prostředí,“ upozornil František Kořínek.


Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments